Адвокатська допомога у справах про припинення батьківських прав

 1. Процедура припинення батьківських прав
 2. Умови щодо застосування заходів впливу, спрямованих до батьків

В даний момент українське законодавство визнає рівні права обох батьків щодо дітей, але також точно наділяє їх і обов'язками щодо виховання та подальшого утримання. При цьому, матеріальне забезпечення, а також, створення оптимальних умов для проживання та отримання освіти дитини повністю лежить на батьківських плечах.

 

Процедура припинення батьківських прав

Неналежне виконання батьками своїх обов'язків, зазвичай, тягне за собою деякі санкції з боку державних органів. Причому, самі заходи впливу різні, починаючи від милих бесід до повного вилучення дітей з сім'ї, а також, позбавлення прав щодо них.

По суті, припинення батьківських прав - це остання міра і застосовується вона лише у випадку, коли виявляються недієвими інші заходи впливу щодо недбайливих батьків. При винесенні такого рішення суд захищає саме інтереси дитини.

 

Умови щодо застосування заходів впливу, спрямованих до батьків

Зараз такі справи перебувають тільки в компетенції суду. Інші органи влади, громадські організації не мають жодного права на втручання в сімейні справи.

 

Сам перелік різних підстав для порушення справ був закріплений в українському Сімейному Кодексі:

      
 • невиконання обов'язків батьками, відсутність грошових коштів на те, щоб нормально забезпечити дітей;
 •     
 • відмова забрати власну дитину з лікувальних закладів, притулків та дитячих будинків, у тому числі, інших установ без певних поважних причин;
 •     
 • фізичний пресинг щодо дітей, вчинення аморальних дій, психічний і психологічний тиск;
 •     
 • періодичне вживання алкоголю;
 •     
 • умисний злочин, в першу чергу, спрямований як проти дітей, так і дружини або чоловіка.

В принципі, ініціатором порушення справи можуть стати і чоловік (дружина) відносно один одного, і органи опіки щодо одного або відразу обох батьків. При цьому, обов'язок по збору всіх доказів вчинення протиправних дій або ж бездіяльності іншого боку повністю стосуються позивача.

Важливо залучити до справи визнаного профільного фахівця, їм, наприклад, виступає адвокат, що спеціалізується на позбавлення батьківських прав. Він буде займатися збором і підготовкою потрібної документації.

 

Розгляд подібних справ відбувається за участю органів опіки та прокуратури. Якісь інші особи та організації, які будуть зацікавлені у подальшій долі дітей, ніяких прав подавати позови не мають, тільки можуть звернутися до прокурора або ж відразу до органів опіки із заявою про ті чи інші протиправні дії щодо дітей.

Зазвичай, розгляд такого роду справи стосовно одного з батьків спричиняє автоматичне залучення до процесу та іншої сторони. До слова, при підготовці до судових слухань проводиться комплексна перевірка існуючих умов життя дитини, оцінюються її побутові умови, в тому числі, забезпеченість усім необхідним, складається спеціальний акт.

 

Суд виносить власне рішення на базі зібраних ним доказів, при цьому рішення, зазвичай, виноситься на невизначений час, воно може бути переглянуте судом з повним відновленням у правах. Нагадаємо, що припинення батьківських прав від сплати фінзасобів, які спрямовуються на забезпечення оптимальних умов проживання дітей, не звільняє.

До того ж адвокат, фахівець в таких справах, представляє інтереси в суді однієї зі сторін процесу. Він володіє правом виступати від імені свого клієнта, подавати клопотання, висувати власні протести на дії іншої сторони, виконувати всі дії, які будуть пов'язані з даною справою.

 

Юридичні наслідки для батьків досить серйозні: вони втратять право на можливе отримання від власних дітей матеріального утримання, коли ті досягнуть повноліття, у тому числі, будь-яких прав на спадкування нажитого майна.

Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Это будет Вам интересно

Сімейний юрист

Сімейний юрист допоможе впоратися із сімейними негараздамі в найкоротший термін, допомога кваліфікованіх сімейних юристів

Затопили сусіди - що робити? Судова практика

Зазначимо, що при такій проблемі як, власне, затоплення Вашої квартири, судова практика, в основному, показує, що присутня велика ймовірність виграти подібну справу.

Як визнається батьківство, якщо шлюб не укладався

В даний момент дуже поширені різні випадки, коли дитина народжена у таких батьків, шлюб яких не був офіційно зареєстрований.

Бракоразводный процесс - профессиональная помощь юриста и психолога

Вашу голову буквально разрывает от количества вопросов, которые необходимо решить при разводе.

Об адвокате - устами Клиентов

Этот портал просто отпад. Благодарю. Чрезвычайно полезный и удобный портал.

Рекомендовано Адвокатом
Телефон семейных адвокатов
Статьи о семейном праве
Стягнення заборгованості через суд

Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

Консультации Адвоката
Новости Семейного права
Утверждена программа празднования Нового года ...

Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

Очільники вищих органів судової влади звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b