Розділ спільного майна в Києві

  1. Як поділити майно подружжю
  2. Поділ майна — потрібен юрист?

За участі адвоката в м.Києві розподіл майна може бути проведений як під час шлюбу, так і після його розірвання на вимогу одного з членів з подружжя, а також у разі заяви кредитором вимоги про поділ майна подружжя для звернення стягнення на частку одного з них в спільному майні подружжя. Іноді поділ спільного майна подружжя необхідний після смерті одного з подружжя.


Розділ спільного майна в Києві

Якщо між подружжям немає суперечки, майно може бути поділене за складеним адвокатом договором. За бажанням подружжя договір про поділ спільного майна в м.Києві може бути нотаріально посвідчений. Якщо в складі спільного майна, що потребує розділення, є нерухоме майно, права на яке підлягають державній реєстрації в Єдиному державному реєстрі прав на нерухоме майно та угод з ним, то й права на майно виникають з моменту такої реєстрації.

При розбіжності подружжя з приводу поділу спільного майна в м. Києві, спори розглядаються в судовому порядку. У разі якщо одному з членів подружжя передається майно, вартість якого перевищує належну йому частку, іншому може бути присуджена відповідна грошова або інша компенсація.

В окремих випадках, суд може відступити від принципу рівності часток членів подружжя у спільному майні, виходячи з інтересів неповнолітніх дітей. Можливе збільшення частки чоловіка, який є непрацездатним внаслідок хвороби, віку або з інших незалежних від нього обставин, позбавлений можливості отримувати дохід від трудової діяльності. Крім того, можливе збільшення частки одного з ченів подружжя, якщо другий з неповажних причин ухилявся від трудової діяльності або витрачав спільне майно всупереч інтересам сім'ї.

Як поділити майно подружжю

До складу майна, що підлягає розподілу в м.Києві, включається загальне майно подружжя, наявне у них в наявності на час розгляду справи чи перебуває у третіх осіб. При поділі майна враховуються також загальні борги подружжя та право вимоги за зобов'язаннями, що виникли в інтересах сім'ї.

Речі, придбані для задоволення потреб неповнолітніх дітей, поділу не підлягають і передаються без компенсації тому з членів подружжя, з яким проживають діти. Внески, заключені подружжям за рахунок спільного майна подружжя на ім'я їхніх спільних неповнолітніх дітей, вважаються належними цим дітям і не враховуються при розділі спільного майна подружжя.

Не є загальним спільним майно, придбане хоча і під час шлюбу, але на особисті кошти одного з членів подружжя, що належало йому до вступу в шлюб, отримане в дар або в порядку спадкування, а також речі індивідуального користування, за винятком коштовностей та інших предметів розкоші.

Враховуючи, що володіння, користування і розпорядження спільним майном подружжя повинні здійснюватися за їх особистою згодою, в разі, коли при розгляді в суді вимоги про поділ в Києві спільної власності подружжя буде встановлено, що один з них зробив відчуження спільного майна або витратив його на свій розсуд всупереч волі другого члена подружжя і не в інтересах сім'ї чи приховав майно, то при розділі враховується це майно або його вартість.

Якщо після фактичного припинення сімейних відносин та ведення спільного господарства подружжя спільно майно в Києві не набували, в суді можливий розділ лише того майна, яке було спільною сумісною власністю до часу припинення ведення спільного господарства.

Перебіг трирічного строку позовної давності для вимог про поділ майна в Києві, що є спільною власністю подружжя, шлюб якого розірвано, обчислюється не з часу припинення шлюбу (дня державної реєстрації розірвання шлюбу в книзі реєстрації актів цивільного стану при розірванні шлюбу в органах загсу, а при розірвання шлюбу в суді - дня вступу в законну силу рішення), а з дня, коли колишній член подружжя дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права.

Поділ майна — потрібен юрист?

Проте самотужки вирішити названі питання Вам буде складно. Юрист, який займається вирішенням сімейних спорів, зможе швидко та безболісно надати Вам необхідну юридичну послугу лише у випадку вчасного Вашого звернення, в противному випадку, отримання позитивного рішення може затриматись і вимагатиме зайвих матеріальних витрат. Радимо зразу ж при виникненні вказанних вище проблем негайно звертатись до юриста по сімейному праву в м.Києві за телефоном або по e-mail, вказаним на цьому юридичному сайті.

Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Это будет Вам интересно

Зразок позовної заяви, що стосується встановлення батьківства

Усі справи, які тісно пов'язані з батьківством, повинні бути розглянуті в такого роду судових органах.

Як визначається місце проживання дитини?

Вся процедура визначення мета проживання неповнолітньої дитини повністю регулюється Сімейним Кодексом та багатьма іншими нормативними актами держави.

Бракоразводный процесс - профессиональная помощь юриста и психолога

Вашу голову буквально разрывает от количества вопросов, которые необходимо решить при разводе.

Процедура посвідчення батьківства за допомогою суду. Досвід судової практики

Зазвичай, встановлення батьківства відбувається завдяки подачі нової позовної заяви до судового органу, якщо дитина народжена був поза шлюбом, батьки офіційно не були розписані.

Об адвокате - устами Клиентов

Доброе утро!

Рекомендовано Адвокатом
Телефон семейных адвокатов
Статьи о семейном праве
Стягнення заборгованості через суд

Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

Консультации Адвоката
Новости Семейного права
Утверждена программа празднования Нового года ...

Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b