Як визнається батьківство, якщо шлюб не укладався

  1. Як визнається батьківство, якщо шлюб не був зареєстрований
  2. Визнання батьківства за допомогою суду

Для того, щоб поза судом визнати батьківство, обоє батьків дитини повинні спільно подати письмову заяву в РАЦС.

 

Як визнається батьківство, якщо шлюб не був зареєстрований

В даний момент дуже поширені різні випадки, коли дитина народжена у таких батьків, шлюб яких не був офіційно зареєстрований. Необхідно сказати, що ситуації бувають досить спірні, неоднозначні, тому є кілька способів вирішити питання стосовно походження дитини:

        
  • визнання батьківства добровільно.
  •     
  • Визнання батьківства, завдяки судовому рішенню.
  •     
  • Визнання батьківства без проведення судових розглядів.

У цілому ряді випадків, наприклад, якщо мати дитини була визнана недієздатною, в разі її смерті, позбавлення батьківських прав, коли місцезнаходження матері невідомо, установлення батьківства відбувається завдяки подачі окремої заяви батьком такої дитини, в тому числі, з дозволу представників органу опіки.

 

За відсутності згоди представників органу опіки, справа про встановлення батьківства зобов'язана вирішуватися судом. Коли відбувається визначення походження дитини щодо повнолітньої особи, знадобиться її згода на подібне визнання. Стосовно повнолітніх дітей, яке визнані недієздатними, для встановлення батьківства потрібна згода опікуна дитини або ж представників органу опіки.

 

Визнання батьківства за допомогою суду

Визнання поза шлюбом батьківства відбувається, зазвичай, в судовому порядку завдяки подачі позовної заяви, даний процес наділений деякими особливими нюансами. Наприклад, у розглянутих випадках зобов'язаний мати місце сам по собі факт народження дитини від тих осіб, які в шлюбі до цього моменту не знаходились, в тому числі, відмова ймовірного батька від добровільного визнання факту батьківства за допомогою подачі окремої заяви до органів РАЦС разом з матір'ю своєї дитини.

Також допустимо звернення матері дитини, у тому числі, представників органу опіки в тому випадку, якщо вони діють суто в інтересах дитини, яка не досягла повноліття, осіб, на піклуванні яких зараз перебуває дана дитина, якщо вона досягла свого повноліття.

Зазначимо, що заява на встановлення батьківства державним митом не обкладається.Неважливо, хто ж саме подає заяву, дитина буде виступати позивачем у справі.

 

Треба сказати, що питання походження дитини часто піднімається у зв'язку з кончиною ймовірного батька для наслідування всього його майна або ж спадкування за правом представлення за батька. Всі представлені випадки теж підлягають судовому розгляду. Суд в якості доказової бази розглядає багато фактів, аж до проведення експертизи ДНК і отримання довідки про наявність можливості зачаття.

Багато хто визнає, що судовий розгляд факту визнання батьківства - це процес досить тонкий, він вимагає чіткого знання у сфері сімейного права, саме тому, щоб мати ефективний підсумок судових спорів, буде найкраще відразу вдатися до консультації визнаного юриста. Він зможе допомогти кваліфіковано написати позовну заяву, в тому числі, підготувати докази всіх фактів, що цікавлять у даний момент суд, докладним чином роз'яснить права дитини.

Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Это будет Вам интересно

Розлучення та укладання шлюбного договору

Фахівці з сімейного права допоможуть укласти шлюбний договір, захистять інтереси подружжя, допоможуть у вирішенні сімейних проблем

Бракоразводный процесс - профессиональная помощь юриста и психолога

Вашу голову буквально разрывает от количества вопросов, которые необходимо решить при разводе.

Развод в Киеве - особенности бракоразводного процесса

В публикации рассмотрим особенности расторжения брака и услуги, которые предоставоляют юристы в Киеве.

Затопили сусіди - що робити? Судова практика

Зазначимо, що при такій проблемі як, власне, затоплення Вашої квартири, судова практика, в основному, показує, що присутня велика ймовірність виграти подібну справу.

Об адвокате - устами Клиентов

Большое Вам спасибо. Очень благодарны! Ребята - Вы действительно умнички.

Рекомендовано Адвокатом
Телефон семейных адвокатов
Статьи о семейном праве
Стягнення заборгованості через суд

Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

Консультации Адвоката
Новости Семейного права
Утверждена программа празднования Нового года ...

Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b