Тепер законодавчим чином було встановлено два способи, завдяки яким відбувається процедура за визнанням факту батьківства, а саме в добровільному порядку (безпосередньо через органи реєстрації актів), а також, у порядку самого судового розгляду
Розгляд у суді справи про встановлення батьківства
Усі справи, які тісно пов'язані з батьківством, повинні бути розглянуті в такого роду судових органах. При цьому, відповідачем, як правило, повинен виступати вдаваний батько цієї дитини, за винятком досить рідкісних випадків, коли позов стосовно батьківства повинен подаватися ним самостійно, з причини відмови матері, викликаного тими чи іншими мотивами, подати спільну заяву про визнання факту батьківства в відповідний орган запису актів.
Зупинимося тепер на формі позовної заяви
При розгляді в суді заява стосовно батьківства подається в той судовий орган, де проживає зараз позивач, в тому числі, за місцем проживання даного відповідача. Разом із заявою стосовно факту батьківства також може пред'являтися вимога стягнути з відповідача додаткові аліменти на забезпечення утримання своєї дитини.
У певних випадках, коли саме місце знаходження суб'єкта, безпосередньо до якого пред'являється такий позов відносно встановлення факту батьківства і подальшого стягнення аліментів, щоб утримувати дитину, так і невідомо, оголошується розшук судовим органом зазначеного суб'єкта.
По суті, заява по встановленню батьківства, що подається в судовий орган обов'язково має містити наступні дані:
- найменування, а також адресу суду, в який подається заява;
- дані щодо позивача;
- дані щодо відповідача;
- місце проживання позивача;
- місце проживання відповідача;
- обставини, на які конкретно позивач посилається, обгрунтовуючи пред'явлені вимоги;
- вимоги за цією заявою (а саме: встановлення факту батьківства, стягнення аліментів з відповідача, привласнення дитині прізвища батька);
- перелік необхідних документів, які додаються до заяви;
- підпис позивача;
- дата написання заяви.
Беззаперечно, до заяви додаються:
- копія заяви, призначена для відповідача;
- документ, який забезпечує підтвердження сплати державного мита встановленого розміру;
- копія свідоцтва, що стосується народження дитини.
- До заяви додаються всі інші документи, що виступають доказом претензій позивача.
Одночасно відзначимо, що розгляди, які проводяться щодо встановлення батьківства, зараз вважаються справами досить складними, які звичайно займають тривалий період часу, досить неприємні для самих сторін з моральних позицій. У кожному з випадків, рішення за складеною заявою про встановлення самого факту батьківства, зазвичай, виноситься судовим органом у разі максимально повного, всебічного, об'єктивного розгляду цієї справи та оцінки доказів, які є підтвердженням батьківства.
У результаті, як видається очевидним, позов про встановлення батьківства досить складний і вимагає наявності певних юридичних знань процес. Саме тому, для того, щоб зуміти домогтися позитивного результату, звертайтеся до визнаних юристів, у яких вже є зразок позову стосовно батьківства. До того ж, вони зможуть представляти всі інтереси заявника в судовому засіданні. Лише такий підхід зможе забезпечити дотримання юридичних нюансів і дасть можливість Вам досягти бажаного результату.