Звернення з позовом до суду

    По суті, звернення з позовом справа зовсім нескладна, в принципі зробити це може будь-хто, в незалежності від того - юрист або не юрист. Просто знайте кілька базових правил, а також положень закону. Саме тут їх і розглянемо.

    Спочатку слід звертатися до суду, що знаходиться за місцем проживання Вашого відповідача(але є певні винятки: якщо справа щодо виплати аліментів, а також розірвання шлюбу або ж захисту прав споживачів, то справа цілком може бути розглянута за місцем проживання самого позивача).

    Зазвичай, звернення до суду відбувається завдяки подачі позовної заяви. Причому, вимоги щодо її написання є в статті 119 українського Цивільного процесуального Кодексу.

    До слова, подача позовної заяви зобов'язана містити:

          
    • 1) назву суду, до якого заява подається;
    •     
    • 2) ім'я (або найменування) обох сторін, у тому числі, ім'я конкретного представника позивача. Якщо саме позовну заяву було подано представником, то вказується їх місце проживання або ж місцезнаходження, номери телефонів, поштовий індекс,;
    •     
    • 3) суть позовних вимог;
    •     
    • 4) ціну такого позову (в разі, якщо сама вимога є майнового характеру);
    •     
    • 5) повний виклад тих обставин, якими позивач тут обгрунтовує особисті вимоги;
    •     
    • 6) зазначення додаткових доказів, що підтверджують кожну обставину, присутність чітких підстав для того, щоб звільнити від доказування;
    •     
    • 7) весь перелік документів, які, зазвичай, подаються із заявою.

    Вдобавок до позовної заяви обов'язково вносять ті документи, які будуть стовідсотково підтверджувати сплату судового збору, а також оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення подальшого розгляду справи. Це, за звичаєм, квитанції, причому, в обов'язковому порядку, оригінали. Знайте реквізити суду, їх Ви можете узнати в самому суді.

    На превеликий жаль, у цей момент реквізити суду змінюються досить часто. Саме тому, зайдіть в судове приміщення і перепишіть всі його реквізити. А вже потім заповніть квитанцію в банку і оплатіть її.

    Причому, розмір судового збору на сьогоднішній день визначається в спеціальному Декреті Кабінету Міністрів під назвою "Про державне мито". Наприклад, він становить для позовних заяв один відсоток від усієї ціни позову, але не менше п'ятидесяти одного і не більше тисячі сімсот гривень. Для заяв, що стосуються розірвання шлюбу сума дорівнює 8,5 гривень, для заяв про розірвання ще одного, повторного шлюбу - сімнадцять грн. А от для апеляційних скарг - тільки половину тієї суми, яка була сплачена за подачу позовної заяви тощо. Розмір витрат на інформаційно-технічне забезпечення подальшого розгляду в цивільних справах дорівнює тридцяти гривням.

    Але сильно не турбуйтеся. У тому випадку, якщо рішення виноситься саме на вашу користь, то відповідач просто зобов'язаний відшкодувати вам понесені судові витрати.

    Сама ж позовну заява підписується позивачем або ж його представником разом із зазначенням конкретної дати її подання до суду.

    До того ж, позивач в обов'язковому порядку докладає до тієї ж до позовної заяви саме стільки його копій, а також копій всіх документів, що додаються до нього, скільки в даний момент є у відповідачів, а також всіх третіх осіб, яких безпосередньо стосується розгляд даної справи.

    Подавати заяву буде краще самостійно, але таким чином, щоб у судовій канцелярії Вам змогли поставити хрестик про те, що вони її отримали.

    Далі, суддя зобов'язаний відкрити провадження за наведеною справою, або ж повністю відмовити у відкритті провадження, але мотивувати, при цьому, своє власне рішення.Якщо ж у позовній заяві суддя знайде деякі недоліки, то він просто зобов'язаний надати необхідний термін для їх швидкого усунення.

    Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.
    Нравится

    Это будет Вам интересно

    Позовна заява, що стосується скасування усиновлення

    У разі, якщо це заява щодо скасування усиновлення подається усиновлювачем, то він повинен переконати суд, що ця дія відбувається лише на благо самої дитини.

    Развод с лицом, временно лишенным свободы или с находящимся под следствием

    В этой статье рассмотрим юридические нюансы и ответим на вопросы бракоразводного процесса с заключенным.

    Кредит і розлучення подружжя

    Для запобігання можливих сварок і скандалів, за повної неможливості складання взаємовигідного договору між двома колишніми членами подружжя, сміливо звертайтеся за правовою допомогою до адвоката.

    Що робити під час розлучення?

    Весь етап, який пов'язаний з розлученням, є дуже важким, а тому вам варто з гідністю пережити його.

    Об адвокате - устами Клиентов

    Чувствуется такая редкая на сегодня забота о пользователях. Благодаря столь занимательному порталу, наконец, надумался обзавестись безлимитом.

    Рекомендовано Адвокатом
    Телефон семейных адвокатов
    Статьи о семейном праве
    Стягнення заборгованості через суд

    Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

    Консультации Адвоката
    Новости Семейного права
    Утверждена программа празднования Нового года ...

    Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

    Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

    Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

    77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b