Затопили квартиру. Складаємо позовну заяву

 1. Процедура складання позовної заяви
 2. Яким чином дізнатися, хто ж винен?
Позовну заяву про затоплення квартири треба складати у відповідності з конкретними вимогами, які встановлені українським цивільним процесуальним кодексом

Насамперед, відзначимо, що позовну заяву про затоплення квартири треба складати у відповідності з конкретними вимогами, які встановлені українським цивільним процесуальним кодексом, в іншому випадку, вона залишається без руху або ж буде повернута заявнику, до того ж, закон містить цілий ряд підстав для того факту, щоб повністю відмовити у прийнятті Вашої позовної заяви. Щоб остаточно не потрапити в халепу, буде найкраще до вирішення проблеми зуміти залучити справжніх фахівців, що володіють необхідними юридичними знаннями.

 

Процедура складання позовної заяви

У тому випадку, якщо Вас в один день затопили сусіди, то позовна заява має подаватися до закінчення трьох років з дати затоплення, в іншому випадку, вона буде повністю марною, тому що при уточненні Вашим відповідачем на пропуск Вами строку за позовної давності, сам суддя, спираючись на закон, у задоволенні позову відмовляє. У тексті позову обов'язково повинні зазначатися:

      
 1. найменування суду, куди був адресований позов.
 2.     
 3. Дані, стосовно позивача: адреса, ПІБ, телефон. (У випадку, якщо є представник, то вказуються такі ж дані).
 4.     
 5. Дані, стосовно відповідача (такі ж, як і у позивача).
 6.     
 7. Якщо відповідачем виступає організація, то її справжня юридична адреса.
 8.     
 9. Які конкретно права було порушено, що саме вимагає позивач від відповідача.
 10.     
 11. Всі обставини справи (що, в який час і яким чином відбулося), у тому числі, докази на підтвердження власних слів.
 12.     
 13. Вартість позову (вся сума вимог).
 14.     
 15. Перелік необхідних документів, які додаються до Вашого позову

 

Позовна заява обгрунтовується наступними документами:

      
 • акт про затоплення Вашої квартири (саме він цілком підтврджує факт затоплення).
 •     
 • звіт про ціну шкоди, заподіяної даним затопленням, незалежних оцінювачів

Крім цього, додається спеціальна квитанція про оплату держмита, до того ж, позовна заява з додатками за кількістю осіб (один призначений для суду, в тому числі, для відповідача).

 

Яким чином дізнатися, хто ж винен?

Відповідачем в обов'язковому порядку має бути особа, винна в аварії, що сталася. Вона, зазвичай, визначається мимоволі. В акті, стосовно затоплення квартири, до того ж повинна бути вказана винна сторона, ця особа і буде надалі відповідачем.

 

Якщо Вашу квартиру затопили сусіди, то позовна заява пред'являється до них, а в разі, якщо протік стояк, то відповідати буде, швидше за все, керуюча компанія. Однак, в будь-якому випадку, слід скористатися послугами кваліфікованих юристів, тому що згаяний час і будь-які неправильні дії призводять до неможливості відшкодування Вами збитку.

Природно, коли відбувається затоплення, позовна заява має бути складена швидко, щоб швидше отримати грошові кошти у відшкодування понесеної шкоди і почати усунення наслідків такого потопу. Якщо ви будете використовувати послуги представника, то всі судові витрати стягуються з відповідача. Пред'являйте суду договір про надання послуг, довіреність, чеки, що підтверджують вартість.

 

На практиці, загальна оцінка заподіяної шкоди не така вже й дешева, як би Вам хотілося б, тому грошові кошти, сплачені за те, що був складений звіт, необхідно стягнути з відповідача цілком. Обов'язково зберігайте чеки та інші документи. Буде краще, якщо ви всі власні витрати відразу вкажете в найпершій позовній заяві, це істотно заощадить Ваш особистий час.

Якщо ваші вимоги таки змінилися при розборі справи, то Ви завжди зможете збільшити суму позову, представивши відповідні докази. Часом буває, що відповідач пропонує Вам укласти Вам мирову угоду. Якщо вас влаштовують умови, то логічно буде з ними погодитися, це поможе не тільки заощадити особистий час, але й отримати можливість швидкого відшкодування понесеної шкоди.

Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Это будет Вам интересно

Розлучення з олігархом - рай чи каторга?

Але крім усіх емоцій, основним питанням при розлученні із заможнім чоловіком залишається саме розділ майна.

Як варто враховувати зраду у правовій кваліфікації?

Звичайно, питання про зраду - це досить давнє питання, оскільки таким грішком «бавилися» споконвіку.

Выезд ребенка заграницу

Выезд ребенка заграницу, решение через суд, разрешение на выезд обоих родителей, как несовершеннолетнему покинуть Украину

Расторжение брака (развод)

Семейный юрист окажет помощь в любом вопросе, затрагивающем интересы супругов

Об адвокате - устами Клиентов

Ваш ресурс не просто лучший друг - этот ресурс, практически, - родственник для всех, кто живёт новыми видеоидеями!

Рекомендовано Адвокатом
Телефон семейных адвокатов
Статьи о семейном праве
Стягнення заборгованості через суд

Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

Консультации Адвоката
Новости Семейного права
Утверждена программа празднования Нового года ...

Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

Очільники вищих органів судової влади звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b