Звичайно, не раз ми чули про проблеми, які стосуються саме злісних неплатників аліментів. Про всі ці додаткові судові процеси, і «вибивання» аліментів у рідного батька дитини. Однак, крім злісних неплатників мужів, на жаль, почали з'являтися сьогодні недобропристойні матері.
Звичайно, розлучення - це крах для багатьох дружин, однак, цей крах ніяк не повинен позначитися на дитині. Однак, багато недобропристойних матерів забувають про цільове витрачання коштів батька на дитину, і починають витрачати їх на себе кохану. Складно не задаватися цим питанням, коли мати витрачає гроші саме на походи по розважальним закладам і на свої жіночі приналежності, а дитина замість цього харчується одними макаронами, і одягається в секонд-хенді. Скрізь є межа здорового глузду, а тому, чоловіки нерідко призначають нові судові процеси, які можуть тягнутися довгі роки замість того, щоб напряму допомагати дитині. Адже, незважаючи на розпад сім'ї, колишній чоловік нічого не повинен своїй колишній дружині, і хоче, щоб кошти безпосередньо витрачалися саме на його дитину.
Як змусити свою колишню дружину витрачати аліменти саме на дитину?
Якщо ви вже виплачуєте аліменти, і питання про аліменти, в цілому, владналось, то ви можете звернутись до органу опіки та піклування, а також до суду, щоб зменшити розмір аліментів, або юридично домовитися про внесення деякої суми грошей на особистий рахунок дитини. Про це більш детально прописано в 186 статті Сімейного кодексу. Що стосується більш розвинених європейських країн, то там цим питанням тривалий час займається сімейний адвокат, який легко вирішує всі проблеми, не змушуючи при цьому чоловіка витрачати приватний час.
Можна просто постаратися домовитися з колишньою дружиною, щоб не доводити справу до суду, про те, що ви будете виплачувати частину аліментів саме за цільовими конкретними платежами, наприклад, за оплату садка, репетитора, спортивні секції, і т. д.
Підписання договору у юриста
Однак, найбільш ідеальним варіантом для обох може стати саме питання про підписання юридичних сімейних договорів ще до вступу в шлюб. Саме завдяки цим договорам ви зможете узаконити всі ваші відносини під час шлюбу, і після розлучення, а також перевірити власні почуття, довіру один до одного, в кінці-кінців, ставлення до вас вашої другої половинки. У Сімейному кодексі давно є ціла стаття 9, яка свідчить, що сім'я має повне право складати сімейні документи, які не суперечитимуть чинним законам України.
А тому, саме в цих сімейних документах ви можете, за допомогою досвідченого юриста, прописати всі положення з оплати, використанню аліментів у разі розлучення. Адже, саме ці документи в майбутньому допоможуть вам або зміцнити вашу родину, і застерегти вас від різних непередбаченостей. Або у випадку розлучення, розірвати ваш шлюб в короткий термін, що вбереже не тільки ваш час і гроші на суди, адвокатів і т.д., але і ваші нерви, а головне - нерви вашої дитини.