Колишнє подружжя також має право на утримання

  1. Оформляємо договір
  2. Розлучатися в цивільному шлюбі немає сенсу

Раніше згадувалося, що багато колишніх дружин витрачають аліменти на дітей не за призначенням. На цьому грунті виникає маса претензій з боку колишнього чоловіка, а тому, це часто закінчується тривалими конфліктами і затяжними судовими процесами. Усього цього можна просто уникнути, якщо вчасно підписати невеликий документ, в якому буде чітко зазначений порядок нарахування та виплати аліментів при виникненні ситуації - розлучення.


Оформляємо договір

Варто просто задуматися над цим і відмовитися від забобонів, швидше оформити такий договір, який допоможе вашій дитині нормально розвиватися. Проте в СКУ є також стаття, яка однозначно характеризує право колишньої дружини на утримання. Крім цього, розірвання шлюбу, при цьому, не є причиною для припинення змісту договора.

Про це записано у статті 76, де сказано: «Якщо у зв'язку з вихованням дітей, через неможливість отримати вищу освіту, вести домашнє господарство та інші схожі причини, один з подружжя не встиг отримати необхідної освіти для заняття необхідної посади, а також отримання певного заробітку, то він має право на постійне утримання, навіть, у зв'язку з розірванням шлюбу, за умови, що він вимагає такого». Це означає, що якщо дружина була змушена, наприклад, кинути навчання, оскільки завагітніла, а потім була просто змушена займатися вихованням дитини і підтриманням будинку «в порядку», то дружина має усілякі права на утримання. У реальності, ця стаття допомагає уникнути ситуації, коли зовсім молоді мами залишаються одні і не мають можливості виховувати дітей і працювати одночасно, оскільки вони, навіть, освіти нормальної не отримали.

Однак, сума такого утримання в СК ніяк не регулюється, а тому вона визначається тільки судом. Зазвичай, судовий процес триває занадто довго, а закінчується і зовсім непередбачувано, а тому ви можете легко уникнути всіх цих проблем, якщо зможете вчасно домовитися. У статті 78 СК чітко вказується, що подружжя має всіляке право на укладення договору про утримання одного з подружжя у разі розлучення, де вказуватимуться умови утримання, розмір, і час виплат. Такий договір легко укладається в письмовій формі грамотним юристом, а потім нотаріально посвідчується.


Розлучатися в цивільному шлюбі немає сенсу

Але, варто відзначити, що СК ніяк не описує сьогодні становище цивільного шлюбу, а потім «розлучення». Оскільки цивільні шлюби сьогодні, за статисткою, перевищують кількість зареєстрованих, то таким «сім'ям» просто необхідно укладати такий договір, який стане деякою перевіркою сімейної злагодженості майбутньої сім'ї, а й також, допоможе уникнути затяжних судових процесів. Більше того, оформити такий договір може юрист, який допоможе не тільки простежити всі умови розпаду сім'Ї, а й проконсультувати вас з усіх виникаючих питань. Тільки Ви самі можете створити сім'ю без недомовленостей, передбачити наперед всі нюанси сімейного життя разом з досвідченим адвокатом.

Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Это будет Вам интересно

Як відбувається процедура визначення місця проживання дитини

вирішити питання мирним шляхом, орган піклування,

Розірвання шлюбу в суді в Києві

Сімейний юрист в Києві надасть консультацію з приводу розлучення, а також підготує позовну заяву до суду, і представить інтереси клієнта у суді

Що робити під час розлучення?

Весь етап, який пов'язаний з розлученням, є дуже важким, а тому вам варто з гідністю пережити його.

Яким чином довести спорідненість в судовому органі

Для доведення спорідненості, в першу чергу, знадобиться зібрати низку документів, які будуть встановлювати даний факт.

Об адвокате - устами Клиентов

Да, тут много нужной информации. Огромнейшее спасибо. Очень благодарны! Ребята - просто молодцы.

Рекомендовано Адвокатом
Телефон семейных адвокатов
Статьи о семейном праве
Стягнення заборгованості через суд

Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

Консультации Адвоката
Новости Семейного права
Утверждена программа празднования Нового года ...

Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b