Раніше згадувалося, що багато колишніх дружин витрачають аліменти на дітей не за призначенням. На цьому грунті виникає маса претензій з боку колишнього чоловіка, а тому, це часто закінчується тривалими конфліктами і затяжними судовими процесами. Усього цього можна просто уникнути, якщо вчасно підписати невеликий документ, в якому буде чітко зазначений порядок нарахування та виплати аліментів при виникненні ситуації - розлучення.
Оформляємо договір
Варто просто задуматися над цим і відмовитися від забобонів, швидше оформити такий договір, який допоможе вашій дитині нормально розвиватися. Проте в СКУ є також стаття, яка однозначно характеризує право колишньої дружини на утримання. Крім цього, розірвання шлюбу, при цьому, не є причиною для припинення змісту договора.
Про це записано у статті 76, де сказано: «Якщо у зв'язку з вихованням дітей, через неможливість отримати вищу освіту, вести домашнє господарство та інші схожі причини, один з подружжя не встиг отримати необхідної освіти для заняття необхідної посади, а також отримання певного заробітку, то він має право на постійне утримання, навіть, у зв'язку з розірванням шлюбу, за умови, що він вимагає такого». Це означає, що якщо дружина була змушена, наприклад, кинути навчання, оскільки завагітніла, а потім була просто змушена займатися вихованням дитини і підтриманням будинку «в порядку», то дружина має усілякі права на утримання. У реальності, ця стаття допомагає уникнути ситуації, коли зовсім молоді мами залишаються одні і не мають можливості виховувати дітей і працювати одночасно, оскільки вони, навіть, освіти нормальної не отримали.
Однак, сума такого утримання в СК ніяк не регулюється, а тому вона визначається тільки судом. Зазвичай, судовий процес триває занадто довго, а закінчується і зовсім непередбачувано, а тому ви можете легко уникнути всіх цих проблем, якщо зможете вчасно домовитися. У статті 78 СК чітко вказується, що подружжя має всіляке право на укладення договору про утримання одного з подружжя у разі розлучення, де вказуватимуться умови утримання, розмір, і час виплат. Такий договір легко укладається в письмовій формі грамотним юристом, а потім нотаріально посвідчується.
Розлучатися в цивільному шлюбі немає сенсу
Але, варто відзначити, що СК ніяк не описує сьогодні становище цивільного шлюбу, а потім «розлучення». Оскільки цивільні шлюби сьогодні, за статисткою, перевищують кількість зареєстрованих, то таким «сім'ям» просто необхідно укладати такий договір, який стане деякою перевіркою сімейної злагодженості майбутньої сім'ї, а й також, допоможе уникнути затяжних судових процесів. Більше того, оформити такий договір може юрист, який допоможе не тільки простежити всі умови розпаду сім'Ї, а й проконсультувати вас з усіх виникаючих питань. Тільки Ви самі можете створити сім'ю без недомовленостей, передбачити наперед всі нюанси сімейного життя разом з досвідченим адвокатом.