Як відбувається процедура визначення місця проживання дитини

  1. Особливості судового процесу
  2. Різні нюанси, які виникають у ході визначення майбутнього місця проживання такої дитини
Процедура визначення місця проживання дитини - то найгостріше питання при розірванні шлюбу.

Процедура визначення місця проживання дитини - то найгостріше питання при розірванні шлюбу. У подібній ситуації батькам вкрай рідко вдається остаточно прийти до єдиної угоди і піти на деякі поступки. У таких випадках, визначення місця проживання неповнолітньої дитини відбувається лише в суді.

Головною підставою для того, щоб розглянути таку справу, виступає позов щодо визначення місця, призначеного для проживання неповнолітнього. Причому, заява зобов'язана містити вимоги позивача, різні докази та обставини, які підтверджують наведені обставини.

 

Суд, розглядаючи таку справу, керується, в першу чергу, інтересами дітей і зобов'язаний враховувати такі фактори як:

        
  • особистісні особливості батьків, їх моральні якості;
  •     
  • відносини, що складаються між родичами, а також прихильність дітей до батьків, рідних братів, а також сестер і всіх інших;
  •     
  • вік самої дитини;
  •     
  • наскільки будуть комфортними умови для проживання, а також виховання і розвитку їхніх дітей.

Враховуються матеріальне становище, а також сімейний стан обох батьків, в тому числі, режим їх роботи, область трудової діяльності і так далі.

 

Але цей перелік факторів вичерпним не є.Вирішуючи спори цієї категорії, суди приймають до особливої уваги і інші обставини. Наприклад, ухилення батьків від виховання спільної дитини, в тому числі, формування кимось із батьків поганого ставлення власної дитини до іншого з батьків, зловживання матір'ю або батьком батьківськими правами та інше.

Таким чином, вирішуючи питання щодо того, де проживати дитині, судовий орган, в першу чергу, грунтується на рівності кожного батька. Закон надає право батькам укласти додаткову угоду і визначити місце проживання дитини з обопільної згоди, в цьому випадку, звертатися до судового органу немає ніякої необхідності.

 

Особливості судового процесу

Зараз ст.24 Цивільного Процесуального Кодексу говорить про підвідомчість в ролі судів 1-ої інстанції спорів про порядок, що стосується спілкування батьків, що перебувають в розлученні, з дитиною, а також виборі районним судом місця проживання для неповнолітніх дітей.

Зазначимо, що український Цивільний Процесуальний, в тому числі, Сімейний Кодекси неважливо від того, ким саме був поданий такий позов, зобов'язують орган піклування до залучення для розгляду даної справи. Цей орган зобов'язаний обстежити існуючі умови проживання неповнолітньої дитини і тих осіб, які в даний момент претендують на його наступне виховання.

Тим самим суд, визначаючи майбутнє місце проживання дитини, керується, головним чином, актом обстеження та висновком, заснованим на ньому, які готує орган опіки. Ці документи, по-перше, підлягають оцінці суду у зв'язку з іншими доказами, які були зібрані по справі. До того ж, висновок про обстеження всіх життєвих умов дитини, а також батьків має бути підписаний керівником органу з місцевого самоврядування.

 

Різні нюанси, які виникають у ході визначення майбутнього місця проживання такої дитини

Сімейним Кодексом зараз визначено, що всі діти до чотирнадцяти років не можуть брати якоїсь особистої участі в ході розбору справи про їх подальше проживання, але сам дозвіл цілого ряду питань, які пов'язані з місцем проживання, зажадає згоди такої дитини, якщо вона досягла 10-річного віку.

Часто, визначення майбутнього місця проживання цієї неповнолітньої дитини супроводжується труднощами, які виникають в таких ситуаціях, коли окремо проживає батько побажавший активніше брати участь у житті його дитини, а також, дбати про її інтереси.

 

На практиці, суперечки про те, де буде потім проживати дитина, супроводжується і правовими, і психологічними проблемами. Це, насамперед, зумовлюється тим, що батьки перебувають у конфлікті, вони не змогли вирішити це питання мирним шляхом. Подібний стан створює досить нездорову психологічну атмосферу в період проведення судових засідань і цілком може викликати неврози і інші хворобливі стани у дітей.

Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Это будет Вам интересно

Розлучення в Україні або величезні витрати даремно?

Природно, багато хто з нас бачив, коли розлучаються близькі нам люди, товариші, знайомі, і щоразу ми чуємо все одне: як важко зараз проходять розлучення.

Помощь по взысканию алиментов через суд

Если родитель не проживает вместе с детьми, закон позволяет взыскать с него алименты на их содержание.

Розлучення, як юридичний процес

Адвокат із сімейних справ допоможе вирішити питання розлучення мирним шляхом, або ж у судовому порядку у найкоротші терміни

Як визначається місце проживання дитини?

Вся процедура визначення мета проживання неповнолітньої дитини повністю регулюється Сімейним Кодексом та багатьма іншими нормативними актами держави.

Об адвокате - устами Клиентов

Весьма оригинальный, интересный и абсолютно не похожий на другие сайт! Хочется поддержать Вас финансово. Как это можно сделать?

Рекомендовано Адвокатом
Телефон семейных адвокатов
Статьи о семейном праве
Стягнення заборгованості через суд

Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

Консультации Адвоката
Новости Семейного права
Утверждена программа празднования Нового года ...

Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b