Кредит і розлучення подружжя

 1. Договір на подальше отримання іпотеки
 2. Придбання кредиту до укладення шлюбу
 3. Надання юридичних послуг

У відповідності з існуючими на сьогоднішній момент нормами, що містяться в Сімейному кодексі, майно, нажите під час шлюбу, виступає спільною власністю обох членів подружжя, навіть, незалежно від їх власного особистого внеску.

Саме тому, абсолютно всі платежі по іпотеці треба вважати виплаченими саме за загальний рахунок їх спільного майна, що не дивлячись на те, хто конкретно з подружжя був одержувачем такого кредиту, а хто звичайним поручителем. Причому, будь-який з них володіє правом при розлученні на отримання половини всієї частки квартири або ж половини грошових коштів, які були витрачені на виплату кредиту. До того ж, борги на толком не виплачену досі частину кредиту діляться тут навпіл.

 

Договір на подальше отримання іпотеки

Зазначимо, що при укладанні нового договору на іпотечний кредит багато банків намагаються зробити обох членів подружжя так званими созаємниками, в такому випадку, вони обидва будуть нести однакову відповідальність, сама по собі виплата іпотеки буде їх загальним обов'язком.

При серйозних порушеннях договору, а також невиконанні взятих раніше зобов'язань по платежах, банком також може бути цілком ініційований процес з реалізації квартири. Зазвичай, вона продається завдяки проведенню аукціону, а після повернення банку всіх витрачених коштів, позичальникам передаються залишки.

При розлученні квартира в іпотеці не може ніяк бути продана без отримання згоди банку, аж до погашення існуючого боргу перед банком. При виникненні такої ситуації, коли подружжя після розлучення захочуть платити виключно за власну частку, банк вправі відмовити в поділі спільного зобов'язання на 2 окремих. Вирішити виниклу ситуацію можна третій зацікавленій стороні в суді.

За наявності у подружжя дітей, частка того члена подружжя, з якими вони залишаться, судом може бути збільшена. Відносно платежів по іпотеці, дана міра діє цим же способом.

 

Придбання кредиту до укладення шлюбу

      
 • Чи не провадиться перерахунок платежів при взятті до шлюбу іпотечного кредиту при появі у позичальника ще одних утриманців.
 •     
 • При розлученні, в першу чергу, до уваги беруться лише ті платежі, які набули ваги під час шлюбу.

Необхідно враховувати, що в обов'язок такого позичальника також входить сповіщення свого банку про зміни, які пов'язані з вступом його в шлюб, а також оформленням поручительства члена подружжя. Насамперед, наведена міра призначається для встановлення спільної відповідальності по кредиту.

Фактично, сам банк вирішує, хто саме з боржників надалі буде зобов'язаний повністю погасити борг.

 

Само переоформлення договору із спільного в суто індивідуальний після розлучення буде можливо при платоспроможності члена подружжя, а також відсутності у другого члена подружжя претензій на квартиру.

Додатковим способом провести при розлученні розділ іпотеки є переоформлення на одного члена подружжя залишеного кредиту, при цьому, разом із звільненням обов'язків стосовно сплати платежів, він позбудеться свого права на придбану раніше квартиру. На все це потрібна згода банку.

При розлученні, при укладеному спеціальному шлюбному договорі іпотечна квартира буде поділена, згідно заздалегідь в ньому прописаним умовам.

Окремим випадком виступає цивільний шлюб. Офіційно не оформлений в органі РАЦС, він врегулюванню, за існуючими нормами сімейного права, не підлягає, а відноситься, в першу чергу, до розділу цивільних правовідносин. При повному припиненні сімейних відносин, при розлученні розділ іпотечної квартири проходить за взаємною згодою обох членів подружжя або ж у судовому порядку.

 

Надання юридичних послуг

Для запобігання можливих сварок і скандалів, за повної неможливості складання взаємовигідного договору між двома колишніми членами подружжя, сміливо звертайтеся за правовою допомогою до адвоката. Приміром, в його послуги включені:

      
 • надання консультації згідно з кредитними зобов'язаннями, а також іпотека;
 •     
 • ретельний аналіз ситуації та пропозиції щодо подальшого вирішення існуючої проблеми;
 •     
 • здійснення переговорного досудового процесу, а також, подача позовної заяви;
 •     
 • виступ від вашого імені для захисту законних інтересів у судовому процесі і так далі.
Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Это будет Вам интересно

Право собственности на недвижимое имущество

Передать право собственности на недвижимость может быть произведена несколькими законными способами.

Розлучення, як юридичний процес

Адвокат із сімейних справ допоможе вирішити питання розлучення мирним шляхом, або ж у судовому порядку у найкоротші терміни

Адвокат по сімейних справах

Адвокат по сімейних справах, поміч адвоката по сімейних справах, розподіл майна між подружжям, складання шлюбного контракту

Спадкування нажитого спільними зусиллями майна

При оформленні спадкових прав досить часто виникає багато помилок і з боку спадкоємців, і з боку спадкодавців, які в результаті розкриваються лише в ході нотаріального оформлення.

Об адвокате - устами Клиентов

Благодарим всех за качественную работу. Этот сайт на данный момент - единственный в своем роде. Хорошо, что есть такие нужные интернет порталы. Этот интернет портал очень многофункционален в использовании. На нем удобно проводить отдых - просто, удобно,быстро.

Рекомендовано Адвокатом
Телефон семейных адвокатов
Статьи о семейном праве
Стягнення заборгованості через суд

Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

Консультации Адвоката
Новости Семейного права
Утверждена программа празднования Нового года ...

Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

Очільники вищих органів судової влади звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b