Спадкування нажитого спільними зусиллями майна

  1. Звернемося до тлумачення такого роду майна
  2. Доведення права на отримання спадщини
  3. А якщо на спадщину також претендують діти або ж родичі?

Відразу обмовимося, що при оформленні спадкових прав досить часто виникає багато помилок і з боку спадкоємців, і з боку спадкодавців, які в результаті розкриваються лише в ході нотаріального оформлення подібних правовідносин.

Зазначимо, що практика нотаріусів по спадкових справах, в тому числі, ретельний аналіз звернень в різні юридичні консультації доступно показують, що найбільш поширеними помилками зараз є ті, що суб'єктами таких спадкових правовідносин зовсім неправильно розуміються відносини, а також юридичні наслідки стосовно спадкування спільними зусиллями нажитого майна.

 

Звернемося до тлумачення такого роду майна

Головним чином, більшість проблем відбувається з правовим тлумаченням поняття майна, визнаного нажитим спільно. Неабиякі труднощі викликають певні проблемні моменти, які пов'язані з розумінням цього майна, особливо в ситуаціях, пов'язаних з «цивільним шлюбом». Саме на цьому питанні слід зупинитися детально.

При вирішенні Вами питання про спадкування рекомендуємо загальний перелік дій, що передбачають доведення права на майно, яке придбане в цивільному шлюбі спільно.

 

Доведення права на отримання спадщини

Треба розуміти, що рішення стосовно визнання факту проживання разом чоловіка і жінки в якості однієї єдиної родини виносить лише суд. Для отримання рішення суду про отримання права на таку спадщину знадобляться 2-оє з подружжя.

Звичайно, великою дилемою постає питання щодо форми звернення до судового органу, а саме, яку саме заяву знадобиться підготувати для суду, тобто в порядку здійснення загальної процедури позовного провадження або ж у порядку розгляду згідно з нормами якогось окремого виробництва.

Для адекватного вирішення поставленого питання враховуйте, насамперед, існуючі норми Цивільного кодексу України. Вони містять пряму вказівку для встановлення низки юридичних фактів, наприклад, факту про проживання чоловіка і жінки разом, всі справи підлягають розгляду в тому порядку, який був встановлений для справ загального виробництва. Запам'ятайте, що ці норми поширюються виключно на ситуації по тих справах, які з подальшим розглядом виниклої суперечки про право на майно не пов'язані.

 

А якщо на спадщину також претендують діти або ж родичі?

Найчастіше, це бувають ситуації, коли у спадкодавця вже є діти, які претендують на спадщину, а також, при виникненні між такою громадянською дружиною і дітьми спору або ж спору між дітьми щодо питань спадкового права.

Якщо дружина (або ж чоловік) виступає єдиним спадкоємцем, то нажите спільно майно, а також спадщина предметом спору не буде і цілком достатньо звичайної заяви на відкриття нової справи в порядку якогось окремого виробництва. На всьому цьому проблеми спадкоємця вважаються вирішеними, тому що для нотаріусів при процедурі оформлення спадщини, в принципі, цілком достатньо поданої спільно заяви стосовно відкриття спадщини, яка була завірена копією судового рішення.

Однак у практиці, часто зустрічаються і такі ситуації, коли спадкодавець має родичів, що претендують на спадщину. Для адекватного вирішення питання в цих ситуаціях знову знадобитися звернутися до існуючих норм Цивільного кодексу нашої країни.

 

Закон однозначним чином визначає черговість всіх спадкоємців на майно, причому, спадкоємці будь-якої наступної черги володіють правом на спадщину тільки тоді, якщо повністю відсутні спадкоємці усієї попередньої черги. До спадкоємців 1-ї черги належатимуть:

        
  • діти спадкодавця;
  •     
  • один з решти подружжя.

Але знову виникають ускладнення, тому що закон тут розмежовує права подружжя, які перебувають у законному шлюбі, і подружжя, які проживали цивільним шлюбом, при цьому факт проживання яких був встановлений рішенням суду.

Фактично питання про визнання права на спадщину має бути розглянуте при позовному провадженні, відповідачами у справі, в принципі, можуть бути визнані особи, що також володіють правом на спадщину.

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Это будет Вам интересно

Куди звернутися, якщо Вашу квартиру раптом затопили сусіди з верхніх поверхів?

Зумійте правильним чином оцінити завдані збитки, Вам слід звернутися в спеціальну організацію, що надає такі послуги з оцінювання.

Яким чином довести спорідненість в судовому органі

Для доведення спорідненості, в першу чергу, знадобиться зібрати низку документів, які будуть встановлювати даний факт.

Подати позов до суду за всіма правилами

На практиці поняття позову, в основному, в законодавстві не закріплюється, що дозволяє вести вченим дискусії на дану тему.

Розлучення, як юридичний процес

Адвокат із сімейних справ допоможе вирішити питання розлучення мирним шляхом, або ж у судовому порядку у найкоротші терміни

Об адвокате - устами Клиентов

Просто замечательный! Хорошенький ресурсик! Классно! Всё доступно и легко. Благодарю за профессиональный ресурс!

Рекомендовано Адвокатом
Телефон семейных адвокатов
Статьи о семейном праве
Стягнення заборгованості через суд

Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

Консультации Адвоката
Новости Семейного права
Утверждена программа празднования Нового года ...

Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b