Процедура посвідчення батьківства за допомогою суду. Досвід судової практики

 1. Як подати позов і платити аліменти
 2. Розпишемо порядок посвідчення батьківства

Зазвичай, встановлення батьківства відбувається завдяки подачі нової позовної заяви до судового органу, якщо дитина народжена був поза шлюбом, батьки офіційно не були розписані. Сама позовна заява надається як одним з батьків, так і опікуном, піклувальником, а також дитиною, яка досягла повноліття, на підставі Сімейного кодексу. До того ж, за допомогою суду можна встановити батьківство особи, яка не була офіційно одружена, в тому випадку, якщо мати померла, визнана недієздатною або ж позбавлена батьківських прав.

 

Як подати позов і платити аліменти

Судова практика доведення батьківства полягає в подачі позову щодо безпосереднього місця проживання відповідача. Тобто в тому випадку, коли батьківство визнається за ініціативою самої матері, вона в змозі подавати позов також і за своїм місцем проживання. В принципі, доцільніше подавати також і на подальше стягнення аліментів відразу ж.

Стягнення аліментів відбувається з моменту визнання батьківства, а саме, з моменту народження такої дитини. Тобто, аж до моменту посвідчення батьківства, аліменти платити не треба. Зазначимо, що багато матерів йдуть на процедуру визнання батьківства з примарною надією отримати більшу суму аліментів, але завжди слід пам'ятати, що самі по собі аліменти нараховуються виходячи із заробітної плати батька.

 

Тобто, якщо у батька ще є діти, то розмір аліментів може істотно скоротитись. Якщо батько не має якогось постійного місця роботи або ж зовсім не працює, аліменти призначаються у твердій сумі. Але подивившись з іншого боку, якщо сам батько має відмінну зарплату, то й істотними будуть аліменти. А якщо він до того ж володіє якимось майном, то дитина обов'язково буде наслідувати його деяку частину, хіба що винятком може бути такий заповіт, де вказані інші спадкоємці.

 

Розпишемо порядок посвідчення батьківства

Якщо необхідно засвідчити батьківство через суд, то знадобиться скласти позовну заяву, до якої додати:

      
 • Копію позовної заяви, що передається відповідачу
 •     
 • Квитанцію, яка підтверджує оплату мита
 •     
 • Довідку про місце проживання даної дитини
 •     
 • Копію свідоцтва про народження дитини
 •     
 • Докази, про підтвердження батьківства відповідача.
 •     
 • Процедура з розгляду поданих документів

 

Інший етап - розгляд поданих документів. Протягом подальших п'яти робочих днів призначається конкретна дата попереднього засідання суду. На даному етапі, звичайно, вирішуються питання необхідності нової експертизи, отримання нових доказів.

Якщо відповідачем або позивачем докази навмисно не надаються, то складається клопотання. З'ясовуються обставини, за якими всі докази вчасно не були пред'явлені.

 

Далі призначається дата засідання по розгляду справи. Якщо призначалася експертиза, то вона, до слова, може бути проведена і по завершенні першого засідання. У тому випадку, якщо відповідач від проведення експертизи ухиляється, то батьківство засвідчується і на підставі інших фактів і доказів.

Необхідно зауважити, що доказами батьківства можуть бути і інші документи. Наприклад: листування, виписка з біографії або ж особистої справи, грошові перекази, довідка стосовно складу сім'ї, різні медичні довідки. Вдобавок, в ролі свідків того, що відповідач є батьком, можуть виступити в суді близькі родичі з обох сторін.

 

Зазвичай, татусі зовсім не завжди дотримуються судового рішення про встановлення батьківства. Розраховувати на яку-небудь добровільну допомогу тут не варто. Для самої матері дитини, яка народила її перебуваючи поза шлюбом, треба враховувати всю серйозність, а також наслідки наведеного кроку. Часто починають виникати труднощі різного характеру. І мати звертається в судові органи вже для того, щоб позбавити батька батьківських прав.

Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Это будет Вам интересно

Предпринимательство и семья

Если два частных предпринимателя состоят в общем браке, им все равно может потребоваться составить договор аренды общей собственности.

Розлучення та укладання шлюбного договору

Фахівці з сімейного права допоможуть укласти шлюбний договір, захистять інтереси подружжя, допоможуть у вирішенні сімейних проблем

Важливу роль при розлученні повинні займати саме діти

Якщо подружжя готово сперечатись за кожну кофтинку, то шлюборозлучний процес може йти роками. А якщо ще є діти, то процес і зовсім затягується на кілька років.

Розділ спільного майна в Києві

За участі адвоката в Києві розділ майна може бути проведений як під час шлюбу, так і після його розірвання на вимогу одного з членів з подружжя

Об адвокате - устами Клиентов

Этот интернет портал - замечательный.

Рекомендовано Адвокатом
Телефон семейных адвокатов
Статьи о семейном праве
Стягнення заборгованості через суд

Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

Консультации Адвоката
Новости Семейного права
Утверждена программа празднования Нового года ...

Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

Очільники вищих органів судової влади звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b