Готуємо позовну заяву до суду

    Звернення з позовом до суду справа зовсім не складна, зробити це може кожен, незалежно від того юрист він чи ні. Просто потрібно знати кілька основних правил і положень закону. Ми їх розглянемо в цій статті.

    За загальним правилом потрібно звертатися до суду, який знаходиться за місцем проживання відповідача (проте, є деякі винятки: якщо справа стосується виплати аліментів, розірвання шлюбу або захисту прав споживачів, то воно може розглядатися за місцем проживання позивача).

    Звернення до суду відбувається шляхом подання позовної заяви. Вимоги щодо його написання містяться у статті 119 Цивільного процесуального Кодексу України.

    Позовна заява повинна містити:

          
    • 1) найменування суду, до якого подається заява;
    •     
    • 2) ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача. Якщо позовна заява подається представником, його місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номери телефонів;
    •     
    • 3) зміст позовних вимог;
    •     
    • 4) ціна позову (якщо вимога майнового характеру);
    •     
    • 5) виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги;
    •     
    • 6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доведення;
    •     
    • 7) перелік документів, що подаються разом із заявою.

    Також, до позовної заяви повинні додаватися документи, що підтверджують сплату судового збору. За звичаєм, це квитанції, причому, обов'язково оригінали. Для того, щоб їх оплатити, потрібно знати реквізити суду, а їх можна довідатися в самому суді.

    На жаль, зараз реквізити суду змінюються досить часто. Тому перед тим, як подавати заяву, краще зайти до приміщення суду і переписати його реквізити. А вже потім в банку заповнити квитанцію і оплатити її. Розмір судового збору визначається Законом.

    Але не турбуйтеся.У разі, якщо рішення буде винесено на вашу користь, відповідач зобов'язаний відшкодувати вам судові витрати.

    Позовна заява повинна бути підписана позивачем або його представником із зазначенням дати її подання до суду.

    Позивач обов'язково повинен додати до позовної заяви стільки її копій та копій всіх документів, що додаються до неї, скільки є відповідачів і третіх осіб, яких стосується розгляд цієї справи.

    Подавати заяву краще самотужки, але так, щоб у канцелярії суду вам поставили відмітку про те, що вони її отримали.

    Упродовж десяти днів з моменту отримання позовної заяви судом, суддя повинен відкрити провадження по справі, або відмовити у його відкритті, але, при цьому, мотивувати своє рішення.

    Якщо ж суддя у позовній заяві знайде певні недоліки, то він зобов'язаний надати строк для їх усунення.

    Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.
    Нравится

    Это будет Вам интересно

    Бракоразводный процесс и раздел совместно нажитого имущества

    Развод и разъезд супружеской пары, зачастую сопровождается ссорами и скандалами из-за раздела совместно нажитого имущества.

    Затопили сусіди - що робити? Судова практика

    Зазначимо, що при такій проблемі як, власне, затоплення Вашої квартири, судова практика, в основному, показує, що присутня велика ймовірність виграти подібну справу.

    Як зробити аналіз на ДНК (тест або експертизу) на батьківство

    Експертиза ДНК проводиться в правовій сфері на батьківство, також як і на материнство, в першу чергу, ставить метою з'ясування біологічного споріднення.

    Семейный юрист

    Решение семейных споров семейным юристом, написание искового заявления в суд, консультация по семейному праву

    Об адвокате - устами Клиентов

    Весьма оригинальный, интересный и абсолютно не похожий на другие сайт! Хочется поддержать Вас финансово. Как это можно сделать?

    Рекомендовано Адвокатом
    Телефон семейных адвокатов
    Статьи о семейном праве
    Стягнення заборгованості через суд

    Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

    Консультации Адвоката
    Новости Семейного права
    Утверждена программа празднования Нового года ...

    Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

    Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

    Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

    77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b