Позовна заява, що стосується скасування усиновлення

 1. Справжні причини для подачі такого позову
 2. Звернемося до змісту позову

Позов щодо скасування усиновлення традиційно подається, згідно з нині існуючими законами, а також сформованої судової практики, такими особами, як:

      
 • самі усиновителі або ж одним з них;
 •     
 • усиновлена особа, якщо її вік - чотирнадцять років;
 •     
 • органи опіки;
 •     
 • прокурор.

 

Справжні причини для подачі такого позову

У разі, якщо це заява щодо скасування усиновлення подається усиновлювачем, то він повинен переконати суд, що ця дія відбувається лише на благо самої дитини. В даний момент суд важливими причинами визнає:

      
 • важку хворобу самого усиновлювача, він фізично або ж психічно не здатен виконувати власні батьківські обов'язки в повному обсязі;
 •     
 • неможливість налагодити нормальний контакт з дитиною, якщо дорослим були вичерпані всі способи для подальшого його встановлення;
 •     
 • судове рішення щодо відновлення в правах кровних батьків неповнолітнього;
 •     
 • повне одужання батьків неповнолітнього, раніше важко хворих.

 

Іншими особами при:

      
 • ухиленні (особливо злісному) усиновителя від того, щоб виконувати свої батьківські обов'язки, які були покладені на нього, неналежне їх виконання;
 •     
 • з причини алкоголізму чи наркоманії;
 •     
 • у разі жорстокого поводження, вчинення інших протиправних і повністю незаконних дій щодо нього;
 •     
 • інших дій, які реально порушують права та інтереси такої дитини.

Якщо такого роду позов подається неповнолітнім самотужки, то йому також знадобиться довести суду обгрунтованість власної заяви. Тобто, простих тверджень щодо того, що йому живеться погано в новій сім'ї, якихось голослівних тверджень щодо порушення його прав тут буде недостатньо.

 

Звернемося до змісту позову

Ця заява містить, бажано, не тільки одні установчі дані від заявника, але також і безпосередньо адресу проживання, повні дані про довірених осіб (у разі, якщо такі є), дані на усиновлену, причому, в тексті заяви докладно описуються причини подання такого позову.

Якщо будуть присутні документарні свідчення, які будуть підтверджувати конкретні обставини, на які буде посилатися заявник, то знадобиться не тільки справити на них окреме посилання прямо по тексту, але також прикласти їх копії до заяви. Якщо є свідки, які будуть здатні цілком підтвердити факти, зазначені в такому позові, то треба також вказати їх установчі дані, телефон для зв'язку, адресу місця проживання, якщо вони не були відомі, місце його роботи.

 

Тепер підсумки

Виходячи з вищевикладеного, зробіть єдино розумний висновок відносно того, що якщо, в принципі, так раптом склалося, що прийшов той час і необхідно подати позовну заяву щодо скасування усиновлення, не варто то ніяк не можна затівати настільки складний і важкий у психологічному плані судовий процес без суттєвої підтримки знаючого юриста, буде краще, якщо він фахівець з сімейного права.

 

Зазначимо, що розірвання в суді практично будь-яких сімейних відносин, особливо пов'язаних із усиновленою дитиною, потребує надто багато часу, а також сил, радимо доручити цю делікатну справу справжнім юристам, це саме їх робота. Лише так можна бути справді впевненим в тому, що процес пройде законно. Тобто, права і неповнолітнього, і його дорослих усиновителів будуть повністю дотримані.

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Это будет Вам интересно

Зобов'язання партнерів у шлюбі

Як свідчить стаття 75, подружжя зобов'язуються підтримувати і підтримувати фінансово один одного.

Адвокатська допомога у справах про припинення батьківських прав

Юридичні наслідки для батьків досить серйозні: вони втратять право на можливе отримання від власних дітей матеріального утримання, коли досягнуть повноліття.

Бракоразводный процесс, или как правильно оформить развод

Грамотный юрист просто необходим в бракоразводном процессе, при разделе имущества и при определении места проживания ребёнка

Як змусити колишню дружину витрачати аліменти за цільовим призначенням?

Багато недобропристойних матерів забувають про цільове витрачання коштів батька на дитину, і починають витрачати їх на себе кохану.

Об адвокате - устами Клиентов

С огромной благодарностью отзываемся о всех, кто принимал участие в создании сайта. Этот сайт - на данный момент - уникальный в своем роде. Хорошо, что есть такие полезные порталы. Портал многофункционален в пользовании. На нем здорово проводить свободное время - просто, удобно,быстро.

Рекомендовано Адвокатом
Телефон семейных адвокатов
Статьи о семейном праве
Стягнення заборгованості через суд

Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

Консультации Адвоката
Новости Семейного права
Утверждена программа празднования Нового года ...

Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

Очільники вищих органів судової влади звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b