Подати позов до суду за всіма правилами

  1. Різновиди позовів
  2. Звернемося до елементів позову
  3. Про форму позову
  4. З малого енциклопедичного словника

Позов являє собою вимогу, яка пред'являється позивачем у судовому (арбітражно-правовому, цивільно-правовому, третейському) порядку, в тому числі, що випливає з права, що належить позивачеві в силу договору або ж з інших підстав, які передбачені в законі.

Хоча необхідно відразу звернути підвищену увагу на те, що на практиці поняття позову, в основному, в законодавстві не закріплюється, що дозволяє вести вченим дискусії на дану тему. Наприклад, є різні теорії щодо розкриття сутності наведеного правового феномена - і матеріального поняття, і процесуального, який має подвійну природу, а також двох роздільних понять, призначених для матеріального та процесуального права. Взагалі, позов - це додатковий засіб захисту за допомогою судів (третейський або арбітражний суд) оспорюваного або порушеного права або інтересу, що охороняється законом.

Є дві сторони позову, а саме матеріально-правова (можливості задовольнити вимоги по суті на базі встановлених фактів, а також юридичних норм трудового, цивільного, сімейного прав), а також процесуально-правова (тобто, правомірність звернення з метою отримати судове рішення). В українському законі досить чітко обмовляються ті мотиви, згідно з якими суд вправі відмовити в подальшому прийнятті позову, цілком припиняє подальше провадження у цій справі або ж, зрештою, залишити позов без якогось розгляду.

 

Різновиди позовів

Сам по собі вид позову визначений характером вимог, які пред'являються позивачем безпосередньо до відповідача. Головною метою позову може бути як примус відповідача до можливого скоєння деяких дій, так і примус відповідача повністю утриматися від ряду неправомірних дій (наприклад, повернути майно, сплатити неустойку, відшкодувати збитки, аліменти, просто не перешкоджати користуванню майном). Вдобавок, метою позову виступає встановлення присутності або відсутності будь-яких правовідносин між сторонами (якщо бути точними, визнання договору недійсним або ж підтвердження договору), у тому числі, зміна (наведемо приклад, виділення частки із загального майна), повне припинення будь-яких правовідносин.

 

Звернемося до елементів позову

Існують 3 елементи позову, що визначають безпосередній характер захисту, а також досліджують всю справу:

        
  • підставу позову, яка являє собою сукупність обставин, з якими сам позивач, як і разом з юридичними фактами, повинен пов'язувати власні матеріально-правові вимоги або ж всі існуючі правовідносини;
  •     
  • предмет позову - то суб'єктивне право, вказане позивачем, про який він в даний момент просить винести рішення суд;
  •     
  • зміст позову - деяку дію суду, про виконання якої наполегливо просить позивач, звертаючись тим самим за захистом своїх порушених або ж оскаржених прав.

Про форму позову

Форма вираження позову - це та позовна заява, яка включає певні реквізити:

        
  • назва суду, куди конкретно вона адресована,
  •     
  • назва та адреси сторін,
  •     
  • всі підстави позову, різного роду докази, що підтверджують їх,
  •     
  • зміст даного позову,
  •     
  • вартість позову,
  •     
  • перелік всіх документів, що додаються.

 

З малого енциклопедичного словника

Позов - це юридична дія, завдяки якій особа, гостро потребує охорони або здійснення свого права, звертається за допомогою до суду. Позовне прохання, яке становить форму пред'явлення позову, зобов'язане містити: назву суду, куди воно подається, а також, ім'я, по батькові, прізвище, звання та місце проживання, як позивача, так і відповідача, обговорюється сума позову.

Також викладаються всі обставини справи, вказуються докази і всі закони, на яких позов був заснований, також вказується клопотання пункт. Необхідно нагадати, що в світовому, а також торговому судочинстві, в тому ж судочинстві згідно з правилами, датованим 29 грудня 1889, замість позовної письмової вимоги, допускається і звичайне словесне прохання.

Сполуки позовів в одній позовній вимозі, що стосуються різних підстав, ніяк не допускається. Також при позовній вимозі необхідно представляти дійсно справжні документи, на яких був заснований позов, або ж їх копії, виписки з них, також переклади документів, які написані іноземною мовою, довіреність, коли саме прохання подається повіреним, в тому числі, судові мита та грошові кошти на виробництво виклику, всі копії позовної вимоги, а також, всі додатки за кількістю відповідачів. У разі появи недоліку в поданій позовній вимозі, вона потім повертається позивачеві, або ж йому дається семиденний строк на виправлення. Коли судом прийнято позовну вимогу, позов вважають пред'явленим. Даним моментом:

        
  • а) установлюється вся підсудність справи, також зустрічного позову, якщо були пред'явлені відводи;
  •     
  • б) переривається давність;
  •     
  • в) визначаються всі позовні вимоги, які можуть бути лише зменшені, але ніяк не збільшені або ж змінені по суті. Фактично дозволяється лише висловити їх куди конкретніше, приєднати вимогу відсотків і всіх збільшень, а також вимагати ціну даного втраченого предмета;
  •     
  • г) з дня пред'явлення такого позову йде надбавка відсотків за прострочення. Причому, відповідач в змозі пред'явити зустрічний позов до позивача.
Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Это будет Вам интересно

Затопили квартиру. Складаємо позовну заяву

акт про затоплення квартири, звіт про ціну збитку, скористатися послугами кваліфікованих юристів, відшкодування понесеної шкоди

Предпринимательство и семья

Если два частных предпринимателя состоят в общем браке, им все равно может потребоваться составить договор аренды общей собственности.

Як варто враховувати зраду у правовій кваліфікації?

Звичайно, питання про зраду - це досить давнє питання, оскільки таким грішком «бавилися» споконвіку.

Как соединить себя узами брака с иностранцем?

Выход замуж за человека другой национальности в нашей стране, достаточно привычное явление.

Об адвокате - устами Клиентов

Благодарим всех за качественную работу. Этот интернет проект -,действительно, на сегодняшний день - неповторимый в своем роде. Как здорово, что есть такие так необходимые всем интернет проекты. Этот интернет проект достаточно удобен в пользовании. На нем удобно проводить отдых - просто, удобно,быстро.

Рекомендовано Адвокатом
Телефон семейных адвокатов
Статьи о семейном праве
Стягнення заборгованості через суд

Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

Консультации Адвоката
Новости Семейного права
Утверждена программа празднования Нового года ...

Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b