Яким чином довести спорідненість в судовому органі

  1. Яким чином йде розгляд такої справи
  2. Ймовірні докази

Для доведення спорідненості, в першу чергу, знадобиться зібрати низку документів, які будуть встановлювати факт існуючих родинних відносин. Обов'язково досудове вирішення питань такого характеру, тому що закон пов'язує розгляд подібних справ саме з неможливістю встановити факт іншим шляхом.

Збір документів, звичайно, відбувається шляхом прямого звернення в архіви органів РАЦС або ж звичайні міські архіви. Необхідні й ті ж свідоцтва про народження, а також смерті, про укладення шлюбу або ж розлучення. Якщо збереглися записи, то за невелике державне мито громадянин протягом місяця отримує необхідний йому актовий запис. У разі, якщо ж даних документів не існує, то архівний орган повинен видати йому про це спеціальну довідку. І ось зараз вже можна звертатися до суду.

 

Яким чином йде розгляд такої справи

Спочатку треба написати заяву щодо посвідчення самої спорідненості. Вона зобов'язана містити:

        
  • найменування суду, його фактичну адресу,
  •     
  • найменування безпосереднього заявника (саме заявника, так як підтвердження родинних відносин - справа окремого провадження, а зовсім не позовної),
  •     
  • найменування зацікавленої особи (звичайно, це нотаріус, у якого є спадкова справа, архівний орган, який видав спецдовідку про відсутність архівного запису),
  •     
  • різні доводи та обставини, згідно з якими заявник зараз просить про посвідчення споріднення,
  •     
  • відомості про тих свідків, які посвідчують все викладене (це обов'язкова вимога, достатньо буде всього 2-3 чоловік),
  •     
  • прохання самого заявника про посвідчення спорідненості.

Заявник зобов'язаний відразу вказати, що підтвердити таку спорідненість якимось іншим способом можливим не представляється, зважаючи на повну відсутність документів.

 

Заява потім оплачується держмитом розміром 200 грн., також виготовляються її копії, в тому числі, копії доданих документів за кількістю сторін, які беруть участь у цій справі і в подібному вигляді подається до суду.

 

Ймовірні докази

Доказами в судовому органі також можуть бути:

        
  • документи про народження, а також кончину спадкодавця.
  •     
  • Докази появи на світ спадкоємця.
  •     
  • Свідоцтво про укладення або розірвання шлюбу (у разі зміни прізвища).
  •     
  • Довідки з державних архівів.
  •     
  • Особисті документи: листування, листівки, фотографії, листи, різні дарчі написи, довіреності, мемуари.
  •     
  • Квитанція, стосовно сплати мита.
  •     
  • У судове засідання треба привести бажано двох або трьох свідків, які цілком підтвердять, що заявник, а також померлий були родичами.

 

В основному, на практиці, у багатьох громадян найчастіше виникають серйозні питання: яким чином довести спорідненість в суді, особливо в тому випадку, якщо свідок, який не зобов'язаний бути зацікавленою особою, є родичем заявника. До того ж, факт встановлення спорідненості має свою специфіку і частенько лише рідня або якісь близькі люди зможуть точно підтвердити, чи виступає заявник, а також спадкодавець родичами.

У суді по такому виду справ у ролі свідків, зазвичай, допитують рідних, а також сусідів, близьких знайомих цієї сім'ї, тобто саме тих людей, які більш інформовані про особисте життя спадкоємця і спадкодавця.

Суд в період підготовки справи до подальшого судового засідання робить окремий запит до нотаріуса і тим самим витребує від нього спадкову справу. Судове рішення виноситься після уважного вивчення всіх існуючих доказів, а саме письмових документів, показань свідків і огляду спадкової справи.

В принципі, як показує практика, такі справи для судів не представляють якихось особливих труднощів.Якщо суд спір про право не вбачає, то рішення приймається досить швидко. Але буде бажано залучити до ведення такої справи справжніх фахівців, лише вони допоможуть правильним чином оформити всі папери, викласти суть справи.

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Это будет Вам интересно

Спадкування нажитого спільними зусиллями майна

При оформленні спадкових прав досить часто виникає багато помилок і з боку спадкоємців, і з боку спадкодавців, які в результаті розкриваються лише в ході нотаріального оформлення.

Розділ спільного майна в Києві

За участі адвоката в Києві розділ майна може бути проведений як під час шлюбу, так і після його розірвання на вимогу одного з членів з подружжя

Розірвання шлюбу в суді в Києві

Сімейний юрист в Києві надасть консультацію з приводу розлучення, а також підготує позовну заяву до суду, і представить інтереси клієнта у суді

Колишнє подружжя також має право на утримання

Цивільні шлюби сьогодні перевищують кількість зареєстрованих, проте, таким «сім'ям» просто необхідно укладати договір, який стане деякою перевіркою сімейної злагодженості майбутньої сім'ї!

Об адвокате - устами Клиентов

Чувствуется истинная забота о ближних. Благодаря занимательному интернет порталу я, наконец, надумался.

Рекомендовано Адвокатом
Телефон семейных адвокатов
Статьи о семейном праве
Стягнення заборгованості через суд

Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

Консультации Адвоката
Новости Семейного права
Утверждена программа празднования Нового года ...

Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b