Затопили сусіди - що робити? Судова практика

 1. Затопили сусіди, який є вихід?
 2. Визначення ціни понесеного збитку
 3. Затоплення Вашої квартири: досвід судової практики

Мабуть, найперше, що Вам необхідно зробити, це документальним чином зареєструвати всі існуючі ушкодження. Для цього відразу ж телефонуйте диспетчерам в спеціальну організацію, відповідальну за Ваш житловий будинок.

По приходу представників даної організації або ж аварійно-ремонтної бригади складається повний перелік пошкоджених речей у Вашій квартирі, реєструється час і конкретна дата затоплення, вказуються координати і дані Вашого паспорта.

 

Затопили сусіди, який є вихід?

 

Акт про затоплення, зазвичай, складає спеціально для цього створена комісія, звичайно, до складу якої входять:

      
 • головний інженер Вашого ЖЕКу,
 •     
 • майстри з техвідділу,
 •     
 • майстри з ремонтного відділу,
 •     
 • ваш сантехнік,
 •     
 • представник тієї організації, яка займається обслуговуванням водопостачання та системи опалення,
 •     
 • представник домоуправа.

Головне, щоб складений в результаті перевірки акт підписувався працівниками ЖЕК, в тому числі, потерпілою стороною, тими сусідами, власне з чиєї провини і сталося затоплення квартири.

Якщо сусіди підписувати акт не хочуть, а може бути не можуть це зробити з інших причин, законодавство буде цілком на боці потерпілого, даний акт все одно буде виступати офіційним документом, що підтверджує факт затоплення Вашої житлової площі.

 

Знайте, якщо ви не є справжнім власником житлоплощі, то, згідно законодавству, сам постраждалий може і не бути власником житлоплощі, де, власне, і сталося затоплення. Таким чином, якщо ви зараз живете в орендованій Вами квартирі і вас затопили сусіди, то ви володієте правом стягнути з винуватця завдані ним збитки.

 

У тому випадку, якщо в даній справі фігурують зовсім не всі члени комісії, то в обов'язковому порядку необхідно покликати свідків з Ваших сусідів. Вдобавок, сусіди зможуть запевнити сам факт затоплення, в тому числі, зібрати опис пошкоджень, а також знівеченого майна. Крім усього іншого, сфотографуйте всі пошкодження на Ваш фотоапарат або відеокамеру. Якщо винуватець події підтвердить власну провину, то запишіть це на відео.

 

Визначення ціни понесеного збитку

Коли факт затоплення буде оформлений повністю, необхідно ретельно підрахувати суму всього нанесеного збитку. Спочатку зверніться до спеціального оцінювача, який має необхідне кваліфікаційне свідоцтво. Адже від його роботи в кінцевому підсумку і залежатиме результат справи в суді.

Крім оцінювача залучаються майстри більш вузького профілю, якщо бути точними - менеджери по збуту будівельних матеріалів, робочі з бригади та інші експерти. Вартість всього втраченого добра визначається за допомогою квитанцій або чеків.

 

Якщо ремонт відбувався за договором підряду, то угода кошторису, а також акти прийому-передачі допоможуть Вам правильніше підрахувати загальну суму нанесеного збитку. До того ж, можна піти зовсім іншим шляхом, а саме, найняти бригаду будівельників, яка зможе після обстеження Вашого приміщення скласти кошторис пророблених ремонтних робіт.

 

Цей кошторис зможе потім послужити свідченням у суді. Бездоганним і, на превеликий жаль, самим рідкісним варіантом компенсації понесеного збитку виступає і згода винуватого Вам його сплатити. Якщо зумієте все ж її отримати, то це обов'язково треба зафіксувати у вигляді окремої розписки, щоб пізніше він не зміг цілком відмовитися або ж зовсім передумати платити.

 

Рекомендується зафіксувати все в письмовому вигляді і звернення до винуватця. Чітко викладайте всі свої запити і напишіть: «У разі, якщо (ПІБ тієї людини, до якого були пред'явлені претензії), не зможе покрити мені збитки розміром певної суми (сума прописом), я збираюся звернутися до суду». Винуватця потім попросіть поставити особистий підпис на наведеному документі, а також написати в точності «З даним документом був ознайомлений і жодних претензій по ньому не маю».

Є сенс «натиснути» на Вашого винуватця, зумівши роз'яснити, що при незгоді відшкодувати збитки добровільно, ви подасте потім до суду, чия постанова буде точно прийнята зовсім не на його користь. Крім всього цього, він буде зобов'язаний повністю відшкодувати Вам моральну шкоду, а також витрати на адвоката і додаткове проведення експертиз, державне мито. Іноді подібний стратегічний хід принесе Вам користь. Але доводиться найчастіше звертатися до суду.

 

У принципі, якщо ви все так і зможете зробити, справу надалі буде санкціоновано саме на вашу користь, необхідно лише оформити Вашу позовну заяву. Ви можете також звернутися до експертів, які Вам допоможуть вирішити дану проблему без зайвих витрат. Практично, Ви самостійно виграти справу не зможете: якщо винуватець все ж дотягнув до суду, то він в обов'язковому порядку найме для власного захисту юриста.

Тим самим, враховуючи, які саме виплати збитку йому загрожуватимуть, допомога визнаного фахівця йому потім ще сто разів окупиться. У подібній справі ведіть себе дуже обережно і тут без кваліфікованих фахівців ніяк не обійтися.

 

Затоплення Вашої квартири: досвід судової практики

Для розбору справи у відповідному суді подавайте позовну заяву стосовно компенсації збитку унаслідок затоплення. До заяви прикріпіть:

      
 • акт, що стосується затоплення,
 •     
 • акт про оцінку пошкодженого майна,
 •     
 • будь-які письмові свідчення різних очевидців та інші матеріали, про які ми вище згадували.

Також до суду ви пред'являєте наступні документи:

      
 1. заяву разом з позовом про відшкодування збитку через затоплення приміщення.
 2.     
 3. Копію Вашого свідоцтва стосовно власності на квартиру чи інші документи, які свідчать про право Вашої власності на конкретне приміщення.
 4.     
 5. Копію Акту про затоплення Вашої квартири.
 6.     
 7. Звіт про отриману оцінку.
 8.     
 9. Вдобавок ви зможете оформити окреме клопотання про проведення технічної та будівельної експертизи. Ще один ключовий для вас момент: ви зможете в суді претендувати також на компенсацію моральної шкоди.

 

Зазначимо, що при такій проблемі, як, власне, затоплення Вашої квартири, судова практика, в основному, показує, що присутня велика ймовірність виграти подібну справу. Фактично, для того, щоб відповідний суд зумів прийняти всі претензіі, чітко їх обгрунтуйте.

Наприклад, якщо ви проголошуєте, що саме через події випадку ви випробували величезний стрес, який спричинив за собою хворобу, то ви просто зобов'язані будете пред'явити той документ, який підтверджуватиме факт хвороби, а також витрати на лікування.

Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Это будет Вам интересно

Затопили сусіди - що робити? Судова практика

Зазначимо, що при такій проблемі як, власне, затоплення Вашої квартири, судова практика, в основному, показує, що присутня велика ймовірність виграти подібну справу.

Колишнє подружжя також має право на утримання

Цивільні шлюби сьогодні перевищують кількість зареєстрованих, проте, таким «сім'ям» просто необхідно укладати договір, який стане деякою перевіркою сімейної злагодженості майбутньої сім'ї!

Развод в Киеве - особенности бракоразводного процесса

В публикации рассмотрим особенности расторжения брака и услуги, которые предоставоляют юристы в Киеве.

Выезд ребенка заграницу

Выезд ребенка заграницу, решение через суд, разрешение на выезд обоих родителей, как несовершеннолетнему покинуть Украину

Об адвокате - устами Клиентов

Друзья класс!!! Все что вы делаете для всех пользователей необходимо!!!

Рекомендовано Адвокатом
Телефон семейных адвокатов
Статьи о семейном праве
Стягнення заборгованості через суд

Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

Консультации Адвоката
Новости Семейного права
Утверждена программа празднования Нового года ...

Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

Очільники вищих органів судової влади звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b