Як зробити аналіз на ДНК (тест або експертизу) на батьківство

 1. Експертиза ДНК в юридичній сфері
 2. Розпишемо порядок проведення даного дослідження
 3. Першочергові завдання експертизи

Процедура аналізу ДНК в даний момент є досить актуальною не тільки при вирішенні питань, що носять виключно медичний характер, але і при виникненні ситуацій, що мають вкрай важливе юридичне значення. Затребуваність цього способу наукових досліджень є в даний час достатньо високою.

 

Експертиза ДНК в юридичній сфері

Як правило, експертиза ДНК проводиться в правовій сфері на батьківство, також як і на материнство, в першу чергу, ставить метою з'ясування біологічного споріднення між дитиною і передбачуваними матір'ю або батьком.

Справжні причини і мотиви, по яких йде аналіз ДНК, різні. Але найчастіше, генетична експертиза, стосовно доведення батьківства, здійснюється відповідно до рішення суду, у тих випадках, коли потрібно визначення батьківства з метою здійснення стягнення окремих аліментів або ж у тих випадках, коли вирішуються певні питання спадкового характеру.

 

Розпишемо порядок проведення даного дослідження

Насамперед, звичайний аналіз ДНК стосовно доведення батьківства, передбачає взяття крові для того, щоб зуміти провести всі необхідні дослідження, у дитини, а також її матері або ймовірного батька.

Слід зазначити, що дослідження такого генетичного матеріалу відбувається не раніше, ніж дитина досягне віку від десяти місяців до одного року. Ця умова викликається, головним чином, тією обставиною, що деякі внутрішні системи дитячого організму формуються не раніше, ніж до 10 місяців життя даної дитини після її народження.

Взяття крові для генетичного дослідження проводиться при пред'явленні тими суб'єктами, які піддаються обстеженню, документів, що засвідчують їх особи (паспорт, свідоцтво про народження).

До того ж, при проведенні такого роду експертизи всі особи, що піддаються обстеженню, повинні пройти обов'язкове фотографування. Складається спеціальний протокол, який свідчить про вилучення біоматеріалу, який затверджений законодавцем.

 

Першочергові завдання експертизи

У першу чергу, генетично-молекулярна експертиза на батьківство, яка проводиться в разі спору щодо походження дітей, повинна відповідати на два основоположні питання:

      
 • чи буде виключатися або ж взагалі не виключатися батьківство нині обстежуваного суб'єкта щодо конкретної дитини;
 •     
 • якщо факт батьківства, в принципі, не виключається, то наскільки велика можливість того, що цей факт не є причиною випадкового збігу цілого ряду індивідуалізують ознак тих суб'єктів, які у родинних стосунках не перебувають.

В результаті, головною метою перерахованих генетичних досліджень виступає встановлення факту неможливості або ж можливості народження конкретної дитиниі від обох, і від одного з вірогідних батьків.

 

У відповідності з існуючими на законодавчому рівні нормативами, ступінь самої доказовості, з якою проводився аналіз ДНК на батьківство, в такомм випадку, якщо не виключається останнє, повинна відповідати таким ознакам:

      
 • повне тріо (тобто мати - дитина - ймовірний батько) за умови, що справжність другого батька буде абсолютно безперечна, а саме: не нижче цифри 99,90%
 •     
 • дует (тобто дитина - ймовірний батько) за відсутності другого з батьків. Тут значення не нижче цифри 99,75%.

 

Підсумки

У результаті, абсолютно очевидно, що в даний час генетична експертиза є досить ефективним, а також дієвим способом, який дозволяє вирішити деякі заплутані юридичні питання.

Всі ті, кого, так чи інакше, стосується питання щодо того, як зробити правильно ДНК на батьківство, зобов'язані неодмінно звернутися до професійних юристів, які займаються сімейними і спадковими стосунками. Саме вони зможуть дійсно надати велику допомогу, щоб вирішити дане проблемне питання.

Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Это будет Вам интересно

Зразок позовної заяви, що стосується встановлення батьківства

Усі справи, які тісно пов'язані з батьківством, повинні бути розглянуті в такого роду судових органах.

Предпринимательство и семья

Если два частных предпринимателя состоят в общем браке, им все равно может потребоваться составить договор аренды общей собственности.

Розділ спільного майна в Києві

За участі адвоката в Києві розділ майна може бути проведений як під час шлюбу, так і після його розірвання на вимогу одного з членів з подружжя

Развод - главное, что нужно знать!

При разводе главное помнить, что вы на верном пути, и даже если вам сейчас кажется, что все это никогда не закончиться, то не отчаивайтесь.

Об адвокате - устами Клиентов

Большое спасибо создателям этого интернет сайта!!! Это действительно - большая находка! Всё просто отлично!!! Удачи!

Рекомендовано Адвокатом
Телефон семейных адвокатов
Статьи о семейном праве
Стягнення заборгованості через суд

Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

Консультации Адвоката
Новости Семейного права
Утверждена программа празднования Нового года ...

Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

Очільники вищих органів судової влади звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b