Цьогоріч Одещина стала лідером з намолоту зерна з-поміж інших областей, зібравши понад 2,9 мільйона тонн зерна з майже мільйона гектарів. Cередня врожайність тут висока — 29,5 ц/га, а у Кодимському районі, що став лідером жнив-2013, й узагалі 39 ц/га.
Загалом Одещина знала й кращі врожаї, неодноразово перевищуючи позначку 3 мільйони тонн. Рекорд 2004 року, зокрема, становив 3,7 мільйона тонн. Та й цьогорічні 2,9 мільйона тонн — цілком успішний результат. І, за словами директора департаменту агропромислового розвитку Одеської облдержадміністрації Анатолія Новаковського, їх вистачить, аби сформувати регіональні продзапаси, насіннєвий і зернофуражний фонд, розрахуватися за оренду землі і майна з власниками паїв, а також на продаж (понад 1 млн тонн). При цьому завдання програми «Зерно Одещини» виконано на 111,2%, підсумував він.
Це стало можливим завдяки хорошій організації жнив та вмілому використанню задіяної техніки. Так, на жнивах працювало 4,7 тисячі своїх комбайнів та понад тисяча найманих у інших регіонах. Врахували аграрії й торішні помилки та організували у 13 районах області (фактично в кожному другому) спеціальні сушильні підприємства, які не дали можливості погоді зіпсувати процес збору зерна і закладення його на зберігання і переробку.
«Кожен власник паїв має отримати користь від цьогорічного багатого врожаю», — наголосила під час нещодавньої наради заступник голови Одеської облдержадміністрації Наталія Чегодар, зауваживши, що торік з виплатами оренди «були проблеми». Тому нині це питання під контролем обласної влади. Результат уже є. Так, у селі Сергіївка Любашівського району селяни віддали землю в оренду місцевому фермерському господарству і як оплату отримали понад 2,5 тисячі гривень, тонну зерна, 50 кг соняшнику. А ще можуть брати солому, проводити оранку і культивацію присадибних ділянок. «Це значно більше, ніж торік», — зауважує начальник управління агропромислового розвитку Любашівської РДА Микола Черемховський.
Цьогорічні аграрні успіхи з ініціативи обласної влади в регіоні відзначають більш яскравими, ніж зазвичай, обжинковими святами.
Як ліквідувати сірі схемиЕкономічна безпека державиодне з найактуальніших завдань сьогодення. Як досягти її ефективного забезпечення, завдяки яким формам та механізмам найоптимальніше вирішувати проблеми регулювання ...
Про відмову в установленні вимог до ВАТ «ЗАПОРІЖЖЯОБЛЕНЕРГО» щодо провадження іншого, виду діяльності, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетикиПро відмову в установленні вимог до ВАТ «ЗАПОРІЖЖЯОБЛЕНЕРГО» щодо провадження іншого, крім ліцензованих, виду діяльності Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, на засіданні, яке відбулося у формі відкритого слухання 16 серпня 2012 року, розглянула заяву та додані до неї документи про встановлення вимог до ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ЗАПОРІЖЖЯОБЛЕНЕРГО" (далі — ВАТ "ЗАПОРІЖЖЯОБЛЕНЕРГО") при провадженні ним інших, крім ліцензованих, видів діяльності, а саме: робіт з монтажу, технічного обслуговування та ремонту електроустаткування споживачів; освітніх послуг (учбовий центр ВАТ "ЗАПОРІЖЖЯОБЛЕНЕРГО"); ремонту, програмування засобів обліку електроенергії; надання послуг з оперативно-технічного обслуговування електроустановок споживачів; послуг лабораторій з проведення вимірів та випробувань; оренди активів (приміщень, сумісного підвісу на опорах повітряних ліній) та послуг відпочинку (бази відпочинку).
| Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2012 р. № 938, Кабінет Міністрів УкраїниПро внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2012 р. № 938 Кабінет Міністрів України постановляє: Внести у додаток до ( 938-2012-п )постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2012 р. № 938( 938-2012-п ) "Про утворення Міжвідомчої комісії з авіаційної безпеки цивільної авіації" (Офіційний вісник України, 2012 р., № 77, ст. 3128) такі зміни:
Деякі питання здійснення повної компенсації за майно, примусово відчужене в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану, Кабінет Міністрів УкраїниДеякі питання здійснення повної компенсації за майно, примусово відчужене в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану Відповідно до частини першої статті 7( 4765-17 ) і частини четвертої статті 11 Закону України( 4765-17 ) "Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану" Кабінет Міністрів України постановляє:
|