Ліцензування ліків: без дефіциту та подорожчання

    Ліцензування ліків: без дефіциту та подорожчання

    З аптечної мережі імпортні препарати не зникнуть. А деякі навіть подешевшають

    Принаймні у цьому під час урядового брифінгу запевнили віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко та голова Державної служби з лікарських засобів Олексій Соловйов. Так, Костянтин Грищенко заявив, що немає жодних об’єктивних підстав говорити про зникнення імпортних ліків із полиць українських аптек з 1 березня, коли набере чинності законодавча норма про ліцензування ліків.

    «Уведення норм про ліцензування відбуватиметься поступово. Цей механізм простий і прозорий для імпортерів ліків, він не повинен спричинити негативних наслідків для пересічних громадян. Ми жорстко контролюватимемо наявність ліків в аптеках», — наголосив віце-прем’єр. У свою чергу Олексій Соловйов додав, що провідні імпортери мають на складах запаси ліків на 3—4 місяці і країна буде цілком забезпечена ліками іноземного виробництва.

    Посадовці обіцяють, що країна без імпортних препаратів не залишиться. Фото з сайту rexanto.com

    Костянтин Грищенко також підкреслив, що ліцензування ліків — це загальновизнана світова норма, яка гарантує якість, безпеку, ефективність та відповідність вимогам реєстраційного досьє кожної серії лікарського засобу. Норма ліцензування передбачає, що імпортер — резидент України має нести відповідальність за відкликання неякісного препарату з ринку та його знищення. «Нині ситуація в Україні складається так, що ввезення ліків здійснюється через ланцюг посередників-дистриб’юторів. Відповідно ціна ліків, які отримує пацієнт, може зростати в кілька разів. При цьому якості не гарантує жоден із суб’єктів господарювання в цьому ланцюгу. Дистриб’ютори лікарських засобів в Україні несуть відповідальність лише за їх зберігання та розподілення», — зазначив віце-прем’єр.

    Він пояснив, що ліцензування імпортних ліків — це фактично паспортизація постачальника, визначення конкретної особи, яка відповідатиме за долю лікарського засобу на українському фармацевтичному ринку.

    «Встановлюється чітка адресна відповідальність. Імпортер — це юридична особа — резидент України, яка повинна мати прямі контакти на імпорт з виробником лікарських засобів. Імпортер зобов’язаний мати у штаті уповноважену особу, на яку покладається повна відповідальність за якість препаратів», — сказав Костянтин Грищенко. Так, ліцензування дасть змогу вирішувати питання якості препарату безпосередньо на території України. Тож Міністерство охорони здоров’я та Держлікслужба отримають змогу впливати на імпортерів неякісних та ефективних ліків, а українці — вимагати компенсації за завдану такими препаратами шкоду.

    Зі свого боку голова Держлікслужби підкреслив, що завдяки введенню ліцензування імпорту та прямим контрактам між виробниками й імпортерами будуть створені додаткові передумови для зниження цін на ліки, або принаймні збереження їх на нинішньому рівні. Він додав, що механізм ліцензування не передбачає для імпортерів жодних додаткових витрат.

    Урядовий Кур'єр

    Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.
    Нравится

    Это будет Вам интересно

    У ДТП на Закарпатті загинуло подружжя

    3 березня, о 14 годині 50 хвилин, на 777 км автодороги КиївЧоп, біля села Старе Давидково Мукачівського району сталася дорожньо-транспортна пригода за участю фури та легковика.

    Состоялось заседание Общественного совета при Миндоходов и сборов Украины

    Сегодня, 12 ноября в 10:00 в главном управлении Министерства доходов и сборов в городе Киеве состоялось расширенное заседание Общественного совета при Министерстве доходов и сборов Украины, общественных ...

    Експерти вирахували «Індекс борщу»: в Україні борщ виявився дорожчим, ніж у Польщі

    Вітчизняні експерти за аналогією всесвітньо відомого індексу бігмака, яким визначається, наскільки добре живуть громадяни різних країн, створили український індекс борщу та порівняли вартість ...

    Корцям відкрилися двері до транскордонних проектів

    Корецький район на Рівненщині став депресивним, здається, волею долі. Не вина його жителів, що не розмістили тут ще з радянських часів жодних виробництв, окрім невеликого хлібозаводу. І до числа ...

    Об адвокате - устами Клиентов

    Для меня это просто большая находка! Уже неделю зависаю на интернет проекте и валить отсюда совсем не собираюсь.

    Рекомендовано Адвокатом
    Телефон семейных адвокатов
    Статьи о семейном праве
    Стягнення заборгованості через суд

    Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

    Консультации Адвоката
    Новости Семейного права
    Утверждена программа празднования Нового года ...

    Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

    Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

    Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

    77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b