Краще молитися, ніж робити заяви

    Краще молитися, ніж робити заяви

    У неділю відслужили поминальний молебень за жертвами Волинської трагедії

    Луцький римо-католицький костел святих Петра і Павла, розташований в історичній частині обласного центру Волині, не міг вмістити всіх охочих, тож богослужіння транслювали на великий екран, встановлений на Замковій площі. Поминальну церемонію вів архієпископ Львівський Римо-католицької церкви Мечислав Мокшицький. Окрім священнослужителів і громадськості, на жалобних заходах у Луцьку були присутні високопосадовці — Президент Польщі Броніслав Коморовський та віце-прем’єр міністр України Костянтин Грищенко. Того дня священики та віряни молилися за загиблих синів і дочок Польщі й України також у храмах інших конфесій. І це, здається, нині найправильніший шлях осмислення історичних подій 1943—1944 років. Усі інші мають яскраве політичне забарвлення…

    По завершенні богослужіння Президент Польщі Броніслав Коморовський почав свою промову з «Отче наш». А далі зазначив, що співпраця між українським та польським народами вимагає щирого примирення та прощення на підгрунті болючої і сумної правди.

    «Ми мусимо підняти тягар цієї правди — і поляки, і українці, і всі ті, хто бажає добросусідства, безпечного і майбутнього благополуччя наших народів», — наголосив польський лідер.

    Також він зазначив, що між чотирма церквами (Греко-католицька та Римо-католицька церкви Польщі та України) було підтримано заклик на примирення.

    «Ця спільна декларація про польсько-українське примирення на основі церков є особливо важливою подією, яка може бути переломною та набуде ще більшого значення, коли поширюватиметься», — додав польський Президент.

    Щоб жертви не переверталися в могилах

    «У ній (декларації) однозначно наголошується, що жертвами злочину стали десятки тисяч невинних людей, серед яких старі, жінки та діти, здебільшого поляки, та водночас українці, а також ті, хто рятували від загроз сусідів і родичів», — сказав Броніслав Коморовський.

    «Знаю, що такі слова не здобудуть підтримки серед тих, хто захоче зменшити або виправдати злочин, що був скоєний на Волині. Такі слова також не сприйматимуться тими, хто хоче підтримати українсько-польську ворожнечу. Однак ці слова можуть бути стимулом до добрих дій решти людей, які прагнуть українсько-польського примирення для визнання правди», — наголосив польський Президент.

    На завершення він додав: «У спільній молитві ми повинні пам’ятати також і тих українців, які в рамках колективної відповідальності за злочини, скоєні іншими, стали жертвами воєнних злочинців на цій території протистояння».

    У свою чергу, віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко наголосив, що історична правда важлива, але без політизації. «Як вияв примирення, знак готовності будувати разом спільноєвропейське майбутнє, сьогодні ми схиляємо голови у пам’ять про жертв братовбивчого конфлікту, підносимо за них свої молитви». Він згадав комуністичну ідеологію як заваду у попередні роки для відвертого діалогу про Волинську трагедію.

    Як відомо, минулого тижня польський Сейм, а раніше і Сенат Польщі ухвалили заяву щодо 70-річчя Волинської трагедії, в якій події 1943 року названі етнічною чисткою з ознаками геноциду.

    Одночасно в документі зазначається, що після падіння комунізму Польща та Україна багато зробили для подолання складного минулого. Поляки прагнуть до примирення і дружби з українцями. Це підтверджується багатьма доказами. Утім, справжнє примирення можна побудувати тільки на правді і спільному засудженні злочину.

    У пошуках спільної правди

    Президент Польщі Броніслав Коморовський та віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко поклали квіти до пам’ятника загиблим 11 липня 1943 року полякам у костелі Непорочного зачаття Діви Марії у селі Кисилин на Волині, а потім — до могили українців, які загинули 1941 року, повідомляє УНІАН.

    Як зазначив голова обласного Польського товариства імені Еви Фемінської на Волині Валентин Вакулюк: «Дві правди лежать поруч. Ми забули про одну правду — християнську. Тому діалог доведеться розпочинати спочатку. Всій Україні нема чого вибачатися за злочини, які скоїли кілька військових злочинців».

    Своїми спогадами поділився і місцевий житель Михайло Шевчук: «Мені було тоді 10 років. У церкві правилося богослужіння, приїхали якісь «хлопці з лісу», поставили кулемета і почали розстрілювати всіх присутніх у костелі. Через кілька днів усіх закопали у рову неподалік».

    Кисилинський сільський голова Адам Соколюк розповів, що того дня (11 липня 1943 року) загинуло 18 поляків, які входили в парафію цього костелу.

    Прагнення свободи і суверенітету не виправдовує ані етнічних чисток, ані масових злочинів… Крайній націоналізм і шовінізм не служать народові, оскільки вони отруюють розум і серце», — зазначив пан Коморовський.

    Яйце не повинно внести розбрат

    Про те, що тема Волинської трагедії надзвичайно чутлива, свідчить і інцидент, який стався по завершенні меси у Луцькому. Після меси глава польської держави підійшов поспілкуватися з віруючими, охорона не заперечувала. Серед тих, хто підійшов до польського Президента, був 21-річний уродженець Запорізької області. Він підійшов до Броніслава Коморовського і нібито розчавив у нього на плечі яйце. Громадянина допитали, однак не затримали, мотиви вчинку з’ясовують. Слідче управління ГУ МВС у Волинській області відкрило кримінальне провадження за ч.1 ст.296 (хуліганство) Кримінального кодексу. Санкцією статті передбачено штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

    Броніслав Коморовський відмовився коментувати подію. У партії «Свобода» спростували свою причетність до цього інциденту.

    Понтифік попросив у Бога примирення і благодаті для України та Польщі.

    І Папа закликає до примирення

    Папа Римський Франциск закликав громадян України та Польщі до примирення в питанні Волинської трагедії. Про це він заявив після завершення традиційної недільної молитви, повідомило радіо «Ватикан»

    «Ввіряю Божому милосердю душі жертв, а для їхніх народів прошу благодаті глибокого примирення і спокійного майбутнього, в надії і щирій співпраці в спільному будівництві Царства Божого», — зазначив Папа Франциск.

    Звертаючись до присутніх, понтифік сказав, що з`єднується в молитві з учасниками заупокійної Святої меси в Луцькій кафедрі за жертвами Волинської трагедії з нагоди її 70-х роковин. Він зауважив, що такі акти, спровоковані націоналістичною ідеологією в трагічному контексті Другої світової війни, стали причиною не тільки десятків тисяч жертв, а також завдали болю братерству між польським і українським народами, зазначає РБК-Україна.

    Урядовий Кур'єр

    Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.
    Нравится

    Это будет Вам интересно

    Французький кабінет: 50 на 50

    Учора відбулося перше засідання нового французького уряду, очолюваного премєр-міністром Жаном-Марком Еро, в якомуміністерські портфелі вперше в історії країни отримали 17 жінок і 17 чоловіків.

    Віктор ЯНУКОВИЧ: «Тим, хто не може працювати, — у виконавчій владі не місце!»

    Перше цього року засідання Комітету з економічних реформ Віктор Янукович провів, щоб заслухати пропозиції представників нового уряду до Національного плану дій на 2013 рік і цим самим закласти ...

    Формируется реестр переводчиков, которых будут привлекать к судебным разбирательствам

    Началось информационное наполнение Справочно-информационного реестра переводчиков, которых будут привлекать к судебному разбирательству. Поскольку в соответствии с законодательством Украины суды ...

    Про встановлення вимог до ДТГО "ПІВДЕННО-ЗАХІДНА ЗАЛІЗНИЦЯ" щодо провадження інших, видів діяльності, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

    Про встановлення вимог до ДТГО "ПІВДЕННО-ЗАХІДНА ЗАЛІЗНИЦЯ" щодо провадження інших, крім ліцензованих, видів діяльності Відповідно до Закону України «Про природні монополії» ( 1682-14 ), Указу Президента України від 23.11.2011 № 1059 ( 1059/2011 ) «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики», Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами( z0408-96 ), затверджених постановою НКРЕ від 13.06.96 № 15, Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом( z0433-96 ), затверджених постановою НКРЕ від 13.06.96 № 15/1, Порядку встановлення вимог до ліцензіатів з розподілу природного і нафтового газу, з транспортування природного і нафтового газу магістральними трубопроводами, з транспортування нафти та нафтопродуктів магістральними трубопроводами( z1076-06 ), з передачі електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами, з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами щодо провадження інших, крім ліцензованих, видів діяльності, затвердженого постановою НКРЕ від 11.09.2006 № 1182, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, ВИРІШИЛА:

    Об адвокате - устами Клиентов

    Этот интернет проект - увлекательный.

    Рекомендовано Адвокатом
    Телефон семейных адвокатов
    Статьи о семейном праве
    Стягнення заборгованості через суд

    Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

    Консультации Адвоката
    Новости Семейного права
    Утверждена программа празднования Нового года ...

    Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

    Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

    Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

    77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b