Працівники податкової міліції Сумщини викрили масштабну тіньову схему ухилення від оподаткування, яку застосовувало одне з підприємств області — експортер сільгосппродукції. За підрахунками, втрати бюджету від незаконних операцій перевищили 8 мільйонів гривень.
Як повідомила прес-секретар УПМ ДПС у Сумській області Наталія Шаповал, уся овочева продукція, фрукти та горіхи, які великими партіями спрямовувалися на експорт до Росії, фактично закуповувалися у сільгоспвиробників як в області, так і за її межами. За документами їх оформляли від сільського населення Сумщини. Таким чином використовувалася різниця в оподаткуванні підприємств (юридичних осіб) і фізичних осіб, що давало змогу ухилятися від мільйонних податків.
Серед «постачальників» виявлено «мертвих душ» — колишніх жителів Шосткинського району. Їхні прізвища оперативники податкової міліції знайшли на … цвинтарі, на пам’ятниках, що на території Богданівської сільської ради. Були серед виробників продукції і липові бабці та дідусі віком понад 90 років, які буцімто теж гнули спини на своїх городах і в садах.