Сертифікат надійде рекомендованим листом

  Сертифікат надійде рекомендованим листом

  Якщо протягом трьох тижнів ви не отримали підтвердження про реєстрацію, зверніться до регіонального центру оцінювання якості освіти

  Зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться лише в червні, проте зареєструватися на нього потрібно вже протягом найближчих двох місяців. Документи до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти слід надіслати не пізніше, ніж 5 березня.

  Як наголошується на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, підтвердженням того, що вас зареєстровано на участь у тестуванні, є сертифікат учасника ЗНО. Якщо з моменту відправлення документів минуло три тижні, проте сертифікат або повідомлення про відмову в реєстрації так і не надійшли, слід звернутися до відповідного регіонального центру. У разі якщо в реєстрації відмовлено (причиною може бути, приміром, неповний перелік документів чи неправильно заповнена картка), внести правки та надіслати новий комплект документів можна ще протягом двох тижнів після закінчення реєстрації.

  Нагадаємо, що цього року ЗНО проводитимуть з 11 предметів: української мови та літератури, історії України, математики, фізики, хімії, географії, всесвітньої історії, світової літератури, іноземної мови (на вибір: англійської, німецької, французької, іспанської), біології та російської мови.

  До слова, торік у грудні, виступаючи на нараді партнерів Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні, перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма наголосив, що нині для профільного міністерства є актуальною проблема поліпшення якості тестів. Посадовець пообіцяв, що міністерство «обов’язково реагуватиме на запити громадськості щодо підвищення якості тестових завдань».

  Подати заявку для участі в ЗНО слід упродовж найближчих двох місяців. Фото УНIAН

  ЕКСПЕРТНА ДУМКА

  Зовнішнє оцінювання потребує законодавчого врегулювання

  Лілія ГРИНЕВИЧ, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки й освіти:

  — Головною проблемою на сьогодні є недостатній розвиток змісту зовнішнього оцінювання. Зокрема потрібно пропонувати відкриті завдання, тобто такі, де дитина може висловити свою думку й не орієнтується лише на готові відповіді. На відміну від ЗНО в тому вигляді, яким воно було на початку, ці завдання з метою економії фактично забрані з усіх предметів, окрім мов. Водночас увесь світ йде шляхом включення завдань із розгорнутою відповіддю, аби діти вчилися висловлювати свою думку, аргументувати її, критично мислити та робити висновки.

  Не розв’язано проблему законодавчого врегулювання зовнішнього оцінювання. Це також одне з головних завдань, котре слід терміново вирішити, зокрема — через внесення на розгляд до Верховної Ради законопроекту про вищу освіту.

  Законодавче врегулювання ЗНО дасть змогу розв’язати проблеми, пов’язані зі збереженням інформації, з доступом до даних незалежного оцінювання, з використанням цих даних для оцінювання якості освіти, з оплатою праці залучених до проведення й підготовки ЗНО працівників та інших.

  Окрім того, ЗНО має великі перспективи розвитку щодо оцінювання навчальних досягнень випускників на різних щаблях освіти. Це може стосуватися початкової, основної, середньої школи, як, наприклад, у сусідніх країнах, де опікуються проблемами так званої доданої освітньої вартості, тобто з’ясовують, що кожна дитина отримала впродовж свого навчання. Так само зовнішнє оцінювання може використовуватися на етапах здобуття освіти у вищій школі — зокрема для визначення результатів навчання бакалаврів.

  Звичайно, цьогорічне ЗНО може проводитися тільки за тими правилами, які були визначені раніше. Нині їх ніхто не змінюватиме, адже реєстрація на зовнішнє оцінювання вже розпочалася, умови прийому до вишів ухвалені. Водночас я як голова комітету робитиму все можливе, аби те, що можна буде змінити цього року для законодавчого врегулювання ЗНО, було здійснено під час внесення на розгляд до Верховної Ради законопроекту про вищу освіту в Україні.

  Цьогорічне скорочення кількості завдань із фізики та історії України в тестах зовнішнього оцінювання також свідчить про те, що їх бракує, що база тестових завдань в Українському центрі оцінювання якості освіти не розвивається належним чином. Це пов’язано з тим, що на розвиток системи ЗНО виділяють недостатньо ресурсів. На жаль, на сьогодні освіта загалом потерпає від браку фінансування, і ми не бачимо ні її, ні науки серед державних пріоритетів. Це позначається й на системі зовнішнього оцінювання.

  Крім того, нині слід говорити про маргіналізацію системи ЗНО. Це відображається в двох аспектах: по-перше, зменшується вага результатів зовнішнього оцінювання при вступі до вишів, необгрунтовано підвищується вага середнього бала атестата, є спроби нав’язування ідеї про необхідність запровадження вступних іспитів. По-друге, відбувається вихолощення змісту ЗНО, зокрема скорочення кількості завдань і брак завдань з розгорнутою відповіддю. Постійна нестача інвестицій у розвиток системи незалежного оцінювання призводить до того, що його зміст не задовольняє ані викладачів, ані вчителів, ані абітурієнтів та піддається справедливій критиці. І таким чином об’єктом критики стає ЗНО загалом.

  Натомість треба розуміти, що завдання, закладені в ЗНО, часто стають тими пріоритетами, яким приділяють більшу увагу в школі. Тому очевидно, що коли ми не пропонуватимемо в ЗНО, скажімо, завдань, які потребують логічного мислення, висловлення своєї думки, то цього не навчатимуть і в школі.

  ВАРТО ЗНАТИ

  ♦ Реєстрація на ЗНО триває до 5 березня, останній день внесення змін до реєстраційних даних — 19 березня.

  ♦ Абітурієнти мають можливість зареєструватися для складання тестів не більш ніж із чотирьох предметів.

  ♦ Підтвердженням реєстрації для участі в незалежному оцінюванні є сертифікат учасника ЗНО, котрий має надійти рекомендованим листом на поштову адресу, вказану у реєстраційних документах.

  АБІТУРІЄНТОВІ НА ЗАМІТКУ

  Приготуйте паспорт, довідки та фото

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.
  Нравится

  Это будет Вам интересно

  інших осіб цінним подарунком, придбаним за рахунок коштів державного бюджету, Міністерство внутрішніх справ України

  Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 квітня 2013 р. за № 635/23167 Про затвердження Порядку нагородження осіб рядового і начальницького складу та працівників МВС України, інших осіб цінним подарунком, придбаним за рахунок коштів державного бюджету

  Про внесення зміни до додатка до постанови НКРЕ від 27 червня 2013 року № 808, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

  Про внесення зміни до додатка до постанови НКРЕ від 27 червня 2013 року № 808 Відповідно до Закону України «Про електроенергетику» ( 575/97-ВР ), Указу Президента України від 23 листопада 2011 року № 1059( 1059/2011 ) «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики» та Порядку встановлення, перегляду та припинення дії «зеленого» тарифу для суб’єктів господарської діяльності( z1957-12 ), затвердженого постановою НКРЕ від 02 листопада 2012 року № 1421, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, ПОСТАНОВЛЯЄ:

  Юрист по семейному праву

  Решение семейных проблем, услуги юриста по семейным делам, бракоразводный процесс между супругами

  Оптимізація навиворіт

  Васютинська дільнична лікарня, що в Чорнобаївському районі на Черкащині, недавно ледь не потрапила під оптимізацію. Тож дізнавшись про наміри місцевої влади, чимала делегація на чолі з головою ...

  Об адвокате - устами Клиентов

  Этот сайт суперовый! Пользовался очень чуть ли не по три раза на день. Думаю, что этот интернет портал ждет хорошее будущее. Желаю удачи. Хотелося б встречаться с Вашими новыми работами чаще! Дерзайте!

  Рекомендовано Адвокатом
  Телефон семейных адвокатов
  Статьи о семейном праве
  Стягнення заборгованості через суд

  Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

  Консультации Адвоката
  Новости Семейного права
  Утверждена программа празднования Нового года ...

  Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

  Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

  Очільники вищих органів судової влади звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

  77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b