Час приймати антифосфатний закон

    Час приймати антифосфатний закон

    Як зупинити тотальне цвітіння річок

    Влітку вода у Дніпрі поблизу черкаських пляжів через спеку та стрімке розмноження синьо-зелених водоростей традиційно стає смарагдового кольору. Втім, профільні служби міста зазвичай запевняють, що за бактеріологічними і хімічними показниками дніпрові води відповідають нормам. Проте за кольоровістю та каламутністю вода не відповідає хімічним нормативам. Ці показники, за даними досліджень, перевищують допустимі більш як удвічі. Тож купатися лікарі, як правило, дозволяють, але обережно. Особливо варто пильнувати маленьких відпочивальників, аби ті не наковталися річкової води, та ретельно змивати рештки, що залишаються на тілі після купання.

    Екологи давно б’ють на сполох: басейн Дніпра дуже забруднений. У воді містяться й органічні забруднювачі, і хімічні мікроелементи, деякі з яких навіть мають радіаційне випромінювання. Подібний комплексний вплив може серйозно зашкодити людському організмові. У складі забруднювачів знаходять азот, залізо, карбамід, нітрит, нафто?продукти, феноли. Річка сама вже не може впоратися з такою кількістю бруду, не може самоочиститися, звідси — і цвітіння води, і зниження в ній кількості кисню.

    Проте не тільки Дніпро — практично зацвіли всі українські водойми. Причина, як вважають учені, в потраплянні у воду в числі інших забруднювачів значної кількості фосфатів, якими ми користуємося.

    Мало хто з нас замислюється над тим, що майже кожне прання білизни додає черговий смертельний мазок у цю сумну картину. Більшість пральних порошків, які використовують нині в Україні, під зав’язку начинені фосфатами.

    Дніпро зацвів — засумувала дівчина за чистим плесом. Фото Романа КИРЕЯ

    У більшості країн Західної Європи миючі засоби з фосфатами заборонені ще з 1990-х років, у США, Канаді, Японії — ще раніше. Так чи інакше, незабаром ситуація має змінитися і в нас. Уряд почув відозви екологів і завершив розробку анонсованого ще на початку минулого року законопроекту про поступове зниження в миючих засобах кількості фосфатів.

    Урядовий Кур'єр

    Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.
    Нравится

    Это будет Вам интересно

    Про видачу ліцензії на експорт товарів із кольорових металів та їх сплавів, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

    Про видачу ліцензії на експорт товарів із кольорових металів та їх сплавів Відповідно до статті 16 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність"( 959-12 ) та постанови Кабінету Міністрів України від 26.12.2011 № 1360( 1360-2011-п ) "Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2012 рік" (додатки 1( 1360-2011-п ) та 6( 1360-2011-п )) НАКАЗУЮ:

    Про звільнення О. Вовка з посади голови Любашівської районної державної адміністрації Одеської області, Президент України

    Розпорядження  Президента України Звільнити ВОВКА Олексія Івановича з посади голови Любашівської районної державної адміністрації Одеської області. Президент України

    Залізничний рух Бельгії паралізовано

    24-годинний страйк залізничників паралізував рух поїздів у Бельгії. Швидкісне сполучення з Лондоном і Парижем також порушене.

    Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік", Верховна Рада України

    Верховна Рада України постановляє: 1. Внести до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік"( 4282-17 ) (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 34-35, ст. 414; із змінами, внесеними законами України від 12 квітня 2012 року № 4647-VI, від 24 травня 2012 року № 4866-VI, від 8 червня 2012 року № 4961-VI, від 19 червня 2012 року № 4968-VI, від 21 червня 2012 року № 4994-VI, від 22 червня 2012 року № 5022-VI, від 4 липня 2012 року № 5183-VI, № 5185-VI, № 5186-VI і № 5187-VI, від 30 липня 2012 року № 5189-VI, № 5190-VI і № 5191-VI, від 6 вересня 2012 року № 5234-VI, № 5235-VI і № 5236-VI, від 18 вересня 2012 року № 5253-VI, від 2 жовтня 2012 року № 5303-VI, № 5304-VI, № 5305-VI, № 5306-VI, № 5307-VI, № 5308-VI і № 5309-VI та від 16 жовтня 2012 року № 5417-VI, № 5418-VI, № 5419-VI і № 5420-VI) такі зміни:

    Об адвокате - устами Клиентов

    Огромное спасибо творцам сайта!!! Он на самом деле - находка! Всё просто отлично!!!

    Рекомендовано Адвокатом
    Телефон семейных адвокатов
    Статьи о семейном праве
    Стягнення заборгованості через суд

    Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

    Консультации Адвоката
    Новости Семейного права
    Утверждена программа празднования Нового года ...

    Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

    Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

    Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

    77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b