№ 2-о/1626/70/12
УХВАЛА
07 грудня 2012 року с-ще Решетилівка
Суддя Решетилівського районного суду Полтавської області Горулько О.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про встановлення опіки над малолітньою дитиною і призначення опікуна, -
В С Т А Н О В И В :
Заявниця ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою в порядку окремого провадження, в якій просить встановити опіку над її малолітнім онуком ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та призначити її опікуном малолітнього.
В обгрунтування своїх вимог заявниця посилається на те, що матір'ю малолітнього є її дочка ОСОБА_3, яка страждає на тяжке хронічне психічне захворювання і не може належним чином піклуватися за своїм малолітнім сином.
Відповідно до вимог ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ провадиться за правилами іншого судочинства.
Частинами 2,3 статті 234 ЦПК України визначено вичерпний перелік цивільних справ, які суд розглядає в порядку окремого провадження.
Згідно ст. 243 Сімейного кодексу України:
1. Опіка, піклування встановлюється над дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування.
2. Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотирнадцяти років, а піклування -над дитиною у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
3. Опіка, піклування над дитиною встановлюється органом опіки та піклування, а також судом у випадках, передбачених Цивільним кодексом України.
Порядок встановлення опіки над малолітньою особою також врегульований статтями 61, 63 Цивільного кодексу України, де зазначено, що опіку над малолітньою особою встановлює орган опіки та піклування.
Положення частини 3 статті 60 Цивільного кодексу України, на яку посилається заявниця як на підставу своїх вимог, передбачають можливість встановлення судом опіки над малолітньою особою лише у разі, коли при розгляді іншої справи буде встановлено, що малолітня особа позбавлена батьківського піклування.
Таким чином саме по собі встановлення опіки над малолітньою особою знаходиться поза межами компетенції суду, а тому суддя приходить до висновку, що дана справа не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.
Згідно п. 1 ч.2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Вказані обставини унеможливлюють відкриття провадження у справі.
Керуючись п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В :
У відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення опіки над малолітньою дитиною і призначення опікуна -відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п'яти днів з дня її проголошення, а у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання її копії до Апеляційного суду Полтавської області через Решетилівський районний суд.
Суддя:
07.12.2012