Справа №2318/6428/12
2/2318/2274/12
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.11.2012
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Мельничук Ю.В., розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3 про визнання заповіту недійсним,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним позовом посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_4. Після його смерті залишилась спадщина, яка складається з нерухомого майна - житлового будинку, господарських будівель та споруд, земельної частки (пай), іншого рухомого та нерухомого майна.
Спадкоємців першої черги після смерті її батька залишилось двоє вона, донька ОСОБА_4 від першого шлюбу та ОСОБА_3, який є позашлюбним сином ОСОБА_4 Вони обоє прийняли спадщину. Проте коли вона звернулася до державної нотаріальної контори Уманського району з заявою про прийняття спадщини, то виявилося, що окрім неї та ОСОБА_3, заяву про прийняття спадщини подала ще ОСОБА_2, яка є племінницею її батька, оскільки покійним батьком на її ім?я 5 грудня 2005 року був складений заповіт, згідно якого він заповідав відповідачу земельні ділянки, які перебували в його власності.
Тому в позивача виникло питання для звернення до суду з вказаним позовом.
Відповідно до ст.109 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за місцем її проживання.
Як видно із позовної заяви відповідач, ОСОБА_2, проживає по АДРЕСА_1, однак згідно запиту паспортного столу ОСОБА_2 прописаною та виписаною по картотеці паспортного столу м.Умань Черкаської області не числиться.
Згідно п.4 ч.3 ст.121 ЦПК України заява підлягає поверненню якщо справа не підсудна цьому суду.
На підставі ст.ст.109, 121 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Повернути позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3 про визнання заповіту недійсним, в зв'язку з тим, що справа не підсудна Уманському міськрайсуду.
Позовну заяву з доданими матеріалами повернути заявнику.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області шляхом подачі в 5-ти денний строк, з дня проголошення ухвали, апеляційної скарги.
Суддя Ю.В. Мельничук