На минулому тижні, в приміщенні Державтоінспекції Сумської області правоохоронці провели «круглий стіл» з питань забезпечення безпеки пасажирських перевезень.
Участь у заході взяли тимчасово виконуючий обов’язки заступника начальника УДАІ УМВС України в Сумській області майор міліції Федір Кравченко, старший інспектор з особливих доручень відділу автомобільно-технічної інспекції та організації реєстраційно-екзаменаційної роботи майор міліції Микола Жук, заступник начальника Укртрансінспекції в Сумській області Олександр Танченко, прокурор Сумської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері Дмитро Заяц та суб’єкти підприємницької діяльності, що надають послуги з перевезення пасажирів.
Керівництвом УДАІ області довели стан аварійності в області та звернена увага на ДТП за участю водіїв, які здійснюють перевезення пасажирів. За півроку за участю водіїв автобусів скоєно 49 дорожньо-транспортних пригод, в яких 15 людей загинуло та 25 отримали травмовані. Безпосередньо з вини водіїв автобусів скоєно 15 ДТП, в яких 12 людей загинуло та вісім травмовано.
«На даний момент у ході проведення профілактичних заходів проведено понад 420 перевірок суб’єктів господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів, оглянуто понад 2850 автобусів, виявлено понад 215 автобусів з технічними несправностями, складено понад 680 протоколів про адміністративне правопорушення за порушення ПДР, допущених водіями автобусів, на посадових осіб пасажироперевізників складено 17 протоколів. Управлінням ДАІ області до управління Укртрансінспекції надіслано 15 клопотань на дострокове позбавлення перевізників ліцензій, значна частина з яких по фактам зберігання автобусів поза місць їх зберігання (на дворових територіях, АЗС)» — наголосив Микола Жук.
Укртрансінспекцією проведено 34 перевірки щодо дотримання ліцензіатами ліцензійних умов, за результатами яких анульовані 33 ліцензії на право надання послуг з пасажирських перевезень. Олександр Танченко зазначив, що в значній мірі безпека перевезень людей залежить саме від перевізників. Особливу увагу варто звертати на якість підбору кваліфікованих водіїв, оформлення з ними трудових відносин, якісне проведення стажування та інструктажів з безпеки дорожнього руху. Неможна економити на якісних витратних матеріалах, запчастинах, своєчасному ремонті та обслуговуванні рухомого складу. Переобладнання транспортних засобів, до яких часто вдаються водії маршруток, не завжди є безпечними і такі факти регулярно виявляються працівниками ДАІ.
«За два місяці проведення профілактичних заходів «Автобус 2014» нами винесено 51 постанову, видано 21 припис, накладено штрафів на суму близько 65 тисяч гривень та складено 63 акти» — довів до відома Олександр Танченко.
За час проведення заходів «Автобус-2014» з вини водіїв автобусів скоєно чотири дорожньо-транспортні пригоди, в яких одна людина травмована. Проте, якість надання послуг полягає в забезпеченні безпеки дорожнього руху, — наголосив прокурор Сумської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері.
Адже, займаючи пасажирське місце, кожна людина має бути впевненою, що подорож буде комфортною та безпечною.