про залишення позовної заяви без розгляду 15 лютого 2013 року           810/674/13-а Київський окружний адміністративний суд у складі судді Скрипки - Київський окружний адміністративний суд - Скрипка І.М.

  1. КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
  2. УХВАЛА

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

15 лютого 2013 року           810/674/13-а

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Скрипки І.М., розглянувши

позовну заяву           Глевахівської селищної ради Васильківського району Київської області до Васильківського міжрайонного прокурора про визнання протиправною та скасування постанови,

в с т а н о в и в:

13 лютого 2013 року до Київського окружного адміністративного суду звернулась Глевахівська селищна рада Васильківського району Київської області (селищна рада) до Васильківського міжрайонного прокурора про визнання незаконною та скасування постанови заступника Васильківського міжрайонного прокурора Линника Є.В. про проведення перевірки № 183 від 11 січня 2013 року.

Зазначили, що постанова є необґрунтованою та прийнята із перевищенням повноважень, встановлених Законом України «Про прокуратуру».

Позовну заяву подано безпосередньо до канцелярії Київського окружного адміністративного суду 13 лютого 2013 року (відповідно штампу вхідної кореспонденції вх. № 676).

Як передбачає частина друга статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

За правилами частини першої цієї ж статті суддя, після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом, а якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.

Згідно приписів статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.

Зі змісту частини першої статті 99 КАС України випливає, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами, тобто строк звернення до суду може бути визначений іншим законом. При цьому законодавець надав перевагу строку звернення до суду, встановленому іншим законом, а не вказаним кодексом.

Тобто, спеціальні строки звернення з адміністративним позовом встановлені Кодексом адміністративного судочинства України, а також іншими законами. Зазвичай вони коротші від загального шестимісячного строку звернення й обумовлені специфікою відповідних відносин, у яких визначеності (стабільності) необхідно досягнути якнайшвидше та які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як передбачає частина третя статті 21 Закону України «Про прокуратуру» для здійснення перевірки прокурор приймає постанову, в якій зазначає підстави, що свідчать про можливі порушення законності, та обґрунтовує необхідність вчинення дій, передбачених пунктами 3, 4 та 5 частини першої статті 20 цього Закону. Не допускається проведення перевірки без надання копії зазначеної постанови представнику підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, підпорядкованості чи приналежності, фізичній особі - підприємцю.

Постанова прокурора може бути оскаржена цими особами до прокурора вищого рівня або суду в порядку адміністративного судочинства протягом десяти днів з дня одержання копії постанови.

Позивач, як видно із позовної заяви та отриманої ним копії оскржуваної постанови, був ознайомлений із вказаним строком звернення до суду.

Таким чином, Законом України «Про прокуратуру» встановлено спеціальний строк звернення до суду, який є пріоритетним перед загальними строками, визначеними КАС України, тому саме він підлягає застосуванню у наявних правовідносинах.

Із матеріалів справи вбачається, що Глевахівська селищна рада Васильківського району Київської області одержала оскаржувану постанову прокурора про проведення перевірки 14 січня 2013 року. Це підтверджується вхідним штампом на копії постанови про проведення перевірки, направленої позивачу.

Отже останнім днем звернення до суду було 24 січня 2013 року.

Суд бере до уваги, що селищна рада зверталася із аналогічним позовом до Васильківського міськрайонного суду Київської області, ухвалою якого від 22 січня 2013 року позовну заяву повернуто позивачу.

Однак суд підкреслює, що після повернення позовної заяви Глевахівська селищна рада подала позов до Київського окружного адміністративного суду лише 13 лютого 2013 року, в той час, як строк звернення до суду у спірних правовідносинах складає 10 (десять) днів.

Суд наголошує, що встановлення строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює суд і учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків.

Так, строки звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом обмежують час, протягом якого такі правовідносини вважаються спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.

Тобто, строк в десять днів визнано законодавцем достатнім для того, щоб особа, яка вважає, що її права, свободи чи інтереси порушено, визначилася, чи буде вона звертатися до суду із позовом щодо оскарження постанови про проведення перевірки.

Крім того, суд зауважує, що Глевахівська селищна рада не заявляла клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду та не надала доказів на підтвердження поважності причин пропуску строку звернення до суду із вказаним позовом.

Таким чином, цей позов подано Глевахівською селищною радою Васильківського району Київської області з порушенням строку для звернення до адміністративного суду.

Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України визначено правові наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду. Так, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

З огляду на зазначене та беручи до уваги те, що позивач не звертався із заявою про поновлення пропущеного строку на звернення із адміністративним позовом до суду та не надав доказів, які свідчили б про поважність причин пропущення такого строку, а саме 10 (десять) днів, суд дійшов висновку, що дана позовна заява підлягає залишенню без розгляду.

Залишення адміністративного позову без розгляду на даній стадії не позбавляє права позивача на повторне подання адміністративного позову з відповідним клопотанням про поновлення строку на звернення до суду з наданням належних доказів щодо поважності причин пропуску цього строку.

Крім цього, позивачем за подання адміністративного позову був сплачений судовий збір у розмірі 34,41 грн.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду у разі залишення позовної заяви без розгляду.

Керуючись статтями 99, 100, 106, 107, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

у х в а л и в:

1. Позовну заяву Глевахівської селищної ради Васильківського району Київської області – залишити без розгляду.

2. Повернути Глевахівській селищній раді Васильківського району Київської області з Державного бюджету України судовий збір у сумі 34 (тридцять чотири) грн. 41 коп.

3. Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя                                                                                 Скрипка І.М.

Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Это будет Вам интересно

Более 2500 граждан Украины подали заявления на бракосочетание через Интернет

Отечественные отделы государственной регистрации актов гражданского состояния начали запись на прием граждан, которые намерены жениться, с помощью сети Интернет.

У ДТП на Черкащині загинула жінка, ще п’ятеро людей отримали травми

4 вересня, о 16 годині 35 хвилин, на 54 км автодороги Золотоноша Черкаси Сміла Умань, в районі села Білозірє, водій автомобіля ВАЗ-211120 не вибрав безпечну швидкість, не впорався з керуванням ...

Відбулося засідання Вищої ради юстиції

 11 лютого 2014 року Вища рада юстиції ухвалила рішення щодо низки призначень на адміністративні посади в судах 16 регіонів України. Так, зокрема, за поданням ради суддів загальних судів ...

Про внесення змін до Орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю в Національній комісії, на 2013 рік, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Про внесення змін до Орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, на 2013 рік

Об адвокате - устами Клиентов

Огромное спасибо всем, кто работал над созданием сайта. Ваш интернет портал - без всякого сомнения сейчас - единственный в своем роде. Здорово, что есть такие нужные интернет сайты. Этот сайт очень прост в использовании. На нем полезно работать - просто и быстро.

Рекомендовано Адвокатом
Телефон семейных адвокатов
Статьи о семейном праве
Стягнення заборгованості через суд

Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

Консультации Адвоката
Новости Семейного права
Утверждена программа празднования Нового года ...

Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b