Нові житлові програми чекають старту

  Нові житлові програми чекають старту

  Держава передбачає кошти на будівництво квартир і модернізацію ЖКГ

  Державною програмою активізації розвитку економіки на 2013—2014 роки Мінрегіону передбачено 46,9 мільярда гривень на заходи, які впроваджуються в галузях будівництва та ЖКГ. В рамках програми міністерство проводить 36 заходів, з яких 8 стосуються забезпечення громадян доступним житлом, 22 — підвищення якості послуг ЖКГ, 6 — програм регіонального блоку. Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Темник під час прес-конференції, яка відбулася в понеділок у Будинку уряду.

  — Для реалізації цих заходів проведено низку погоджувальних нарад під головуванням першого віце-прем’єр-міністра Сергія Арбузова та віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула. Уже розроблено 19 уніфікованих техніко-економічних обгрунтувань (ТЕО) на загальну суму 32,5 мільярда гривень, які буде впроваджено у всіх регіонах України. Також розроблено ТЕО проектів щодо залучення кредитів під державні гарантії на суму 14,9 мільярда гривень. Ці ТЕО передано на опрацювання Укргазбанку, який закріплений за Мінрегіоном, для вирішення питання можливості надання для реалізації цих проектів кредитних коштів, — зазначив Геннадій Темник.

  Державні житлові програми — здійснення мрії про власну квартиру. Фото Володимира ЗAЇКИ

  Захист від зростання тарифів — інвестиції

  Чи намічається зростання тарифів на житлово-комунальні послуги? Безумовно, це питання цікавить усіх, тож його не оминули увагою журналісти. Адже не секрет, що й нині, коли уряд декларує стримування тарифів, у регіонах вони таки потроху підвищуються — то на одну послугу, то на іншу. Комунальники це пояснюють нестачею коштів і тим, що в разі не підвищення тарифів якість послуги може істотно знизитися, а то й зовсім її перестануть надавати. Відповідь міністра щодо тарифного питання була обнадійливою: врятувати гаманці споживачів допоможуть інвестиції. І саме на їх залучення взяло курс міністерство.

  — Ми запропонували механізми, як залучити інвестиції і як їх повернути. В основу цих механізмів покладено не збільшення тарифів, а можливість провести модернізацію, зменшити витрати і за рахунок економії на витратах повернути інвестиції. Ми підготували три проекти постанов Кабінету Міністрів. У разі їх прийняття цей підхід буде затверджено.

  Тим більше, що вже проведено низку переговорів із міжнародними фінансовими інституціями про можливість залучення інвестиційних коштів. Їх спрямують на зменшення енергозатратності послуг, на заміщення дорогих енергоресурсів альтернативними, на встановлення засобів обліку тощо. В результаті завдяки зменшенню собівартості послуг можна буде повернути інвестиційні кошти, не вдаючись до збільшення тарифів для населення, і забезпечити належну якість послуг.

  Президент України поставив завдання: скоротити майже на 50% споживання блакитного палива підприємствами ТКЕ. Тож уже в цьому році заплановано зменшити на 1 мільярд кубометрів використання природного газу для ЖКГ. Тут можна взяти приклад з Європи, де для обігріву одного квадратного метра житла витрачають півтора кубометра газу на місяць, в Україні ж — 3—4 кубометри. Втім, резерви є.

  — Кожна область до кінця червня має підготувати проекти переведення котелень на альтернативні види палива. Це правильний крок у напрямку енергозбереження, — зауважив Геннадій Темник. Він поінформував, що вже реалізовано понад 150 проектів щодо переведення котелень на альтернативні види палива. Зокрема на Одещині, Вінниччині, Рівненщині та в інших областях. Допоможе заощадити енергоресурси й реконструкція тепломереж, встановлення індивідуальних теплопунктів у будинках тощо. Також планується встановити у житловому фонді понад 5,7 тисячі засобів обліку регулювання теплової енергії та понад 23 тисячі будинкових лічильників обліку води, зазначив міністр.

  Зміни на краще плануються і у водопровідно-каналізаційному господарстві. Нині, за словами міністра, в Україні втрати води в мережах — понад 30—40%, а витрати електроенергії на виробництво кубометра води у 2,5 раза більші, ніж у Європі. Тож цього року з держбюджету на модернізацію цієї сфери виділено 440 мільйонів гривень. Так, зазначив Геннадій Темник, заплановано побудувати та реконструювати 45 водозабірних споруд. На часі і встановлення станцій доочистки питної води у закладах соцсфери, реконструкція мереж та насосних станцій тощо.

  Добру новину міністр повідомив і мешканцям багатоповерхівок, які користуються ліфтами. В рамках Програми вирішили замінити майже 4 тисячі ліфтів, модернізувати — 750, а майже 500 капітально відремонтувати. На це спрямують 2 мільярди гривень, із них півмільярда — цього року. Хороший досвід такої роботи є в Харкові, і його, зазначив Геннадій Темник, варто взяти на озброєння й іншим містам.

  Також, повідомив він, заплановано реконструкцію і капремонт майже 5 тисяч житлових будинків.

  Загалом 28,5 мільярда гривень, або 60,7% із загального бюджету Програми активізації розвитку економіки на 2013—2014 роки виділено саме на модернізацію ЖКГ.

  Оренда з викупом під 3%

  Геннадій Темник повідомив, що нині триває реалізація державних житлових програм. У них задіяно 392 житлових будинки на 16 тисяч квартир. Із них введено в експлуатацію 133 будинки, або 3 тисячі квартир. У цих програмах уже беруть участь 23 тисячі громадян. А нині планується впровадження двох нових програм: оренди з викупом та створення фонду соціального житла. За словами Геннадія Темника, Мінрегіон спільно з Мінфіном і Державною іпотечною установою розробили механізм реалізації програми оренди житла з правом викупу під 3% річних.

  — Уже побудовано 3 тисячі квартир, які можна реалізовувати в рамках цієї програми, котра поки що є проектом. До кінця цього року, за прогнозами забудовників, буде здано в експлуатацію ще майже 15 тисяч квартир, — зазначив Геннадій Темник.

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.
  Нравится

  Это будет Вам интересно

  Про накладення штрафу на ПАТ «Гадячгаз» та попередження про необхідність усунення порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

  Про накладення штрафу на ПАТ «Гадячгаз» та попередження про необхідність усунення порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ

  МВД: В Украине волеизъявления высказывали свыше 40 тыс. граждан

  В Оперативном штабе правоохранительного ведомства также сообщают, что по состоянию на 6 декабря в стране прошло 123 массовых акций.

  В.Янукович предлагает назначить на должность главы НБУ И.Соркина

  Президент Украины Виктор Янукович предлагает Верховному Совету Украины назначить на должность главы Национального банка Украины Игоря Соркина.

  З’ясували, чий меч довший

  Бійці зчепилися не на жарт і щосили молотили один одного мечами, незважаючи навіть на вигуки судді. Їх кинулися розбороняти зброєносці та секунданти, і вже за якусь мить, опанувавши себе, хлопці ...

  Об адвокате - устами Клиентов

  Этот интернет сайт здоровский! работал на нем довольно часто. Думаю, что этот портал ожидает светлое будущее. Желаю удачи. Хотелося б встречаться с Вашими работами почаще!

  Рекомендовано Адвокатом
  Телефон семейных адвокатов
  Статьи о семейном праве
  Стягнення заборгованості через суд

  Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

  Консультации Адвоката
  Новости Семейного права
  Утверждена программа празднования Нового года ...

  Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

  Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

  Очільники вищих органів судової влади звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

  77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b