Про затвердження Рекомендації щодо визначення ознак віднесення друкованої аудіовізуальної, а також переданих та отриманих по комунікаційних лініях повідомлень та матеріалів до продукції, що містить елементи насильства та жорстокості, Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної мораліНАЦІОНАЛЬНА ЕКСПЕРТНА КОМІСІЯ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ СУСПІЛЬНОЇ МОРАЛІ

РІШЕННЯ

  1. 28.02.2013  № 16
  2. На виконання статті 19 Закону України "Про захист суспільної моралі"( 1296-15 ) ( 1296-15 )та з метою визначення ознак віднесення друкованої, аудіовізуальної, електронної та іншої продукції, а також переданих та отриманих по комунікаційних лініях повідомлень та матеріалів до продукції, що містить елементи насильства та жорстокості, Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі ВИРІШИЛА:

    1. Затвердити Рекомендації щодо визначення ознак віднесення друкованої аудіовізуальної, електронної та іншої продукції, а також переданих та отриманих по комунікаційних лініях повідомлень та матеріалів до продукції, що містить елементи насильства та жорстокості.

    2. Направити Рекомендації до Міністерства культури України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства юстиції України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної митної служби України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Державного агентства України з питань кіно, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міськдержадміністрацій для використання в роботі.

    3. Розмістити Рекомендації на сайті Національної комісії.

    Голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі

    В. В. Костицький

    ЗАТВЕРДЖЕНО Рішення Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі 28.02.2013 № 16

    РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо визначення ознак віднесення друкованої, аудіовізуальної, електронної та іншої продукції, а також переданих та отриманих по комунікаційних лініях повідомлень та матеріалів до продукції, що містить елементи насильства та жорстокості

    Загальна частина

    1. Рекомендації щодо визначення ознак віднесення друкованої, аудіовізуальної, електронної та іншої продукції, а також переданих та отриманих по комунікаційних лініях повідомлень та матеріалів до продукції, що містить елементи насильства та жорстокості (далі — Критерії) визначають визначення оцінки продукції, що містить елементи насильства та жорстокості, у межах державного нагляду за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері захисту суспільної моралі.

    2. Мета Критеріїв — визначення ознак продукції, що містить елементи насильства та жорстокості, для проведення дослідження, запобігання суб'єктивному оцінюванню творів такого змісту спеціалістом та виявлення порушень чинного законодавства у сфері захисту суспільної моралі.

    3. Застосування Критеріїв передбачає встановлення відповідності інформаційної продукції, що містить елементи насильства та жорстокості, за визначенням та дозволить відокремити елементи насильства та жорстокості від пропаганди культу насильства та жорстокості.

    4. Критерії базуються на Рекомендаціях щодо визначення ознак віднесення друкованої, аудіовізуальної, електронної та іншої продукції, а також переданих та отриманих по комунікаційних лініях повідомлень та матеріалів до продукції, що пропагує культ насильства та жорстокості.

    5. Визначення терміну, що використовується у Критеріях:

    Елемент — складова частина цілого.

    Особлива частина

    Критерії віднесення продукції до такої, що містить елементи насильства та жорстокості

    1. До продукції, що містить елементи насильства та жорстокості, належить продукція, яка має художню цінність, створена в руслі сучасних течій та напрямків мистецтва або молодіжної субкультури, відтворює деякі сцени, що порушують етичні норми, але є важливими для сприйняття сюжету: відтворення сцен насильства та жорстокості без деталізації, що не є самоціллю і засобом досягнення певної мети, зняті, озвучені або описані з використанням засобів художньої виразності, їх необхідність обумовлена логікою сюжету.

    2. Продукція, в якій висвітлюється філософія соціальної жорстокості чи насильства та порушуються теми і проблеми, з відтворенням у тому числі навколишньої дійсності в усій її складності (жанри: трагедія, драма, трагікомедія, публіцистичні передачі, новини про правопорушення тощо).

    3. Продукція, у якій присутня епізодична демонстрація або опис бійок, насильницьких дій, знущань (у тому числі із застосуванням побутових предметів, інструменту тощо, без відтворення фізіологічних реакцій особи, або групи осіб, а також тварин, пошкоджень та розчленування тіла), застосування зброї без надмірного кровопролиття, надмірне та деталізоване зображення (опис) нещасного випадку, скоєного злочину або катастрофи.

    Юридичний портал Справедливість

    Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.
    Нравится

    Это будет Вам интересно

    Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, Міністерство доходів і зборів УкраїниЗАТВЕРДЖЕНО

    Уповноважені банки, уповноважені фінансові установи, національний оператор поштового зв’язку, що здійснюють операції з купівлі-продажу іноземної валюти у пунктах обміну іноземної валюти, та їх ...

    У Сирії знайшли як мінімум 79 трупів на місці масового розстрілу

    Сирійські повстанці в Алеппо витягли з річки Кувейк як мінімум 79 трупів людей, убитих пострілом в голову з близької відстані.

    Про внесення змін до Положення про Міністра Кабінету Міністрів України, Президент України

    Указ  Президента України 1. Внести до Положення про Міністра Кабінету Міністрів України ( 480/2003 ), затвердженого Указом Президента України від 5 червня 2003 року № 480, такі зміни:

    Джордж Сорос купив частину акцій «Манчестер Юнайтед»

    Відомий мільярдер та власник інвестиційного фонду придбав 1,9% акційного капіталу футбольного клубу, в його руках трохи більше трьох мільйонів акцій класу А.

    Об адвокате - устами Клиентов

    С огромной благодарностью отзываемся о тех, от кого зависит разработка этого интернет портала.

    Рекомендовано Адвокатом
    Телефон семейных адвокатов
    Статьи о семейном праве
    Стягнення заборгованості через суд

    Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

    Консультации Адвоката
    Новости Семейного права
    Утверждена программа празднования Нового года ...

    Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

    Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

    Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

    77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b