Про затвердження Порядку організації харчування в державних і комунальних дитячих санаторно-курортних закладах (крім протитуберкульозних), Міністерство охорони здоров'я УкраїниМІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

 1. 08.02.2013  № 97
 2. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 лютого 2013 р. за № 322/22584

  Про затвердження Порядку організації харчування в державних і комунальних дитячих санаторно-курортних закладах (крім протитуберкульозних)

  Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2012 року № 918( 918-2012-п ) «Про затвердження нормативів харчування в державних і комунальних дитячих санаторно-курортних закладах (крім протитуберкульозних)» НАКАЗУЮ:

  1. Затвердити Порядок організації харчування в державних і комунальних дитячих санаторно-курортних закладах (крім протитуберкульозних) ( z0322-13 ), що додається.

  2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій довести Порядок організації харчування в державних і комунальних дитячих санаторно-курортних закладах (крім протитуберкульозних) до відома головних лікарів дитячих санаторно-курортних закладів і забезпечити його виконання.

  3. Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги (М. Хобзей) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

  4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра О. Толстанова.

  5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

  Міністр

  Р. Богатирьова

  ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства охорони здоров'я України 08.02.2013 № 97

  Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 лютого 2013 р. за № 322/22584

  ПОРЯДОК організації харчування в державних і комунальних дитячих санаторно-курортних закладах (крім протитуберкульозних)

  1. Цей Порядок визначає механізм організації харчування в дитячих санаторно-курортних закладах різного профілю (крім протитуберкульозних) (далі ? дитячі санаторії), які належать до державної та комунальної форм власності.

  2. Організація харчування у дитячих санаторіях регламентується Конституцією України( 254к/96-ВР ), Основами законодавства України про охорону здоров'я( 2801-12 ), Законами України «Про охорону дитинства»( 2402-14 ), «Про курорти» ( 2026-14 ), «Про оздоровлення та відпочинок дітей»( 375-17 ), «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»( 4004-12 ), «Про захист населення від інфекційних хвор ( 1645-14 )об»( 1645-14 ), постановами Кабінету Міністрів України від 11 липня 2001 року № 805( 805-2001-п ) «Про затвердження Загального положення про санаторно-курортний заклад», від 10 жовтня 2012 року № 918( 918-2012-п ) «Про затвердження нормативів харчування в державних і комунальних дитячих санаторно-курортних закладах (крім протитуберкульозних)», іншими нормативно-правовими актами, що регулюють питання харчування дітей, та цим Порядком.

  3. Харчування дітей у дитячих санаторіях здійснюється за призначенням лікаря дитячого санаторію та базується на збалансованому дієтичному харчуванні з не менш як 5-разовим прийомом їжі на добу.

  4. Організація харчування в дитячих санаторіях включає дотримання вимог санітарного законодавства при: надходженні харчових продуктів і продовольчої сировини; зберіганні харчових продуктів та продовольчої сировини; визначенні виду дієтичного раціону; складанні меню-розкладів; додержанні технології виготовлення страв; забезпеченні безпеки і якості харчових продуктів і готових страв; додержанні правил особистої гігієни персоналом і термінів проходження медичних оглядів; облаштуванні і утриманні харчоблоків, обідніх залів; забезпеченні контролю за організацією харчування і дотриманням нормативів харчування.

  5. Відповідальним за організацію харчування в дитячих санаторіях, матеріально-технічний стан харчоблоку, додержання вимог санітарного законодавства, виконання нормативів харчування є керівник дитячого санаторію.

  6. Харчові продукти повинні постачатись у дитячі санаторії лише із супровідними документами, які свідчать про їх походження, безпечність та якість відповідно до Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів»( 771/97-ВР ).

  7. Харчові продукти повинні прийматися комірником. Бракераж сирої продукції проводиться медичною сестрою з дієтичного харчування (далі ? дієтсестра) або іншою особою, визначеною наказом керівника дитячого санаторію.

  8. Керівником дитячого санаторію затверджується примірне двотижневе меню-розклад на осінньо-зимовий і весняно-літній періоди року.

  9. Відповідальною за харчування дітей є особа, яка призначена наказом керівника дитячого санаторію і здійснює: координацію своєї діяльності щодо контролю за харчуванням дітей з роботою медичного персоналу; відпрацювання режиму чергування медичних та педагогічних працівників протягом дня в їдальні; контроль за додержанням дітьми правил особистої гігієни та вживанням готових страв; контроль за санітарно-гігієнічним станом обідньої зали тощо.

  10. Меню-розклад складається дієтсестрою з різним виходом страв за віковими групами відповідно до нормативів харчування дітей( 918-2012-п ), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2012 року № 918 «Про затвердження нормативів харчування в державних і комунальних дитячих санаторно-курортних закладах (крім протитуберкульозних)», примірного двотижневого меню-розкладу.

  Виконання нормативів харчування проводиться дієтсестрою раз на 10 днів відповідно до Журналу обліку виконання нормативів харчування ( z0322-13 ) за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку.

  У разі необхідності (невиконання нормативів харчування) здійснюється корекція меню-розкладу та замовлень на продукти харчування.

  11. Бракераж готової їжі здійснює лікар (лікар-дієтолог, дієтсестра), при цьому результати зняття проби вносяться до Журналу бракеражу готової продукції за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку. Лікар (лікар-дієтолог, дієтсестра) засвідчує своїм підписом можливість реалізації кожної страви окремо.

  12. Працівники, робота яких пов’язана з організацією харчування дітей, повинні проходити обов’язкові медичні огляди відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 23 липня 2002 року № 280( z0639-02 ) «Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 8 серпня 2002 року за № 639/6927.

  Директор Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги

  М. Хобзей

  Додаток 1 до Порядку організації харчування в державних і комунальних дитячих санаторно-курортних заклада (крім протитуберкульозних)

  ЖУРНАЛ обліку виконання нормативів харчування

  № з/п

  Найменування продукту

  Денна норма на 1 дитину, у грамах за віковими групами

  Видано на 1 дитину (число, місяць)

  Білки

  Жири

  Вугле-води

  Енергетична цінність, ккал

 3. 1, 2…9, 10 (за кожне число окремо)
 4. у серед-ньому за 10 днів
 5. аналіз дефіцит (-) або надлишок (+)
 6. 1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

 7. 10
 8. Додаток 2 до Порядку організації харчування в державних і комунальних дитячих санаторно-курортних заклада (крім протитуберкульозних)

  ЖУРНАЛ бракеражу готової продукції*

  Дата

  Назва страв за прийомами їжі

  Вихід страви

  Підпис посадової особи

  Примітка

 9. теоретичний (за меню-розкладом)
 10. фактичний
 11. 1

  2

  3

  4

  5

  6

  __________ * Журнал бракеражу готової продукції повинен бути пронумерований, прошнурований, завірений підписом керівника і печаткою дитячого санаторію.

  Юридичний портал Справедливість

  Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.
  Нравится

  Это будет Вам интересно

  Про віднесення селища міського типу Чуднів Чуднівського району Житомирської області до категорії міст районного значення, Верховна Рада України

  ПОСТАНОВА  Верховної Ради України Верховна Рада України постановляє: Віднести селище міського типу Чуднів Чуднівського району Житомирської області до категорії міст районного значення.

  Податківці створили економічний інтерпол

  Завдяки роботі Податкової міліції до державного бюджету 2012 року спрямовано 3,5 мільярда гривень. З них зокрема 1,8 мільярда сума збитків, відшкодованих за кримінальними справами, що були у ...

  Вопрос по делу Ю.Тимошенко будет решен ближе к 21 октября, – В.Янукович

  Президент Украины провел встречу с главами государств «Группы друзей Украины», посвященную выполнению Украиной задач на пути к подписанию Соглашения об ассоциации с Европейским Союзом. Об этом ...

  Росію атакує епідемія грипу

  Хворіють вже понад 20 областей, у Москві ще у четвер оголосили про перевищення епідеміологічного порогу. Там за минулий тиждень захворіло понад 80 тисяч людей.

  Об адвокате - устами Клиентов

  Ваш ресурс просто увлекательный.

  Рекомендовано Адвокатом
  Телефон семейных адвокатов
  Статьи о семейном праве
  Стягнення заборгованості через суд

  Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

  Консультации Адвоката
  Новости Семейного права
  Утверждена программа празднования Нового года ...

  Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

  Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

  Очільники вищих органів судової влади звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

  77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b