Солдати чужої війни

    Солдати чужої війни

    15 лютого — день вшанування учасників бойових дій на території інших держав

    Того року в Москві панувала атмосфера гостинності, миру і дружби. Однак деякі країни — США, ФРН, Японія та інші відмовилися від участі в Олімпіаді, протестуючи проти вторгнення радянських військ в Афганістан. У той час, як на хвилі безтурботності пропливав над трибунами «Ласковый Миша», у країну в цинкових трунах поверталися солдати. Сьогодні, більш ніж через три десятки літ, історики, військові, політики та й самі учасники тих подій дають їм неоднозначну оцінку.

    Жовтяниця чи стрілянина?

    Директор інституту «Чернігівагропроект» Петро Пекур щороку разом з колишніми «афганцями» приходить до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, який височить в обласному центрі. За усе життя пропрацював міліціонером, а в Афганістан потрапив майже одразу після закінчення Олімпіади, під час якої патрулював вулиці Києва. Тоді знайомі з Міністерства внутрішніх справ натякнули: буде, мовляв, незабаром набір з наших лав. Ніхто зі співробітників не рвався, а він зауважив: «Я б поїхав!» Його, що називається, спіймали на слові.

    10 днів навчань неподалік Ташкента, а далі — Кабул. Перші дні новоприбулі проходили акліматизацію: вдень 50 градусів спеки, вночі — в бушлаті та ватних штанях холодно. У воді — палички гепатиту. «Старожили» розповідали: траплялося, що молоді солдати, аби не загинути в бою, обирали жовтяницю: нап’ються води, захворіють, і їх відправляють додому на лікування.

    Не дивно, що весь особовий склад елітної 103-ї Вітебської десантної дивізії зустрічав новоприбулих у військовій формі з такою радістю. Вони думали, що то заміна. «Було велике розчарування, коли довідалися, що ми самі по собі», — пригадує Петро Пекур.

    Сильніший за страх — обов’язок

    Коли вперше опинилися на полі бою, підтвердилися здогадки щодо своєї ролі в цій країні: вони потрапили у саме пекло громадянської війни.

    «Було страшно, — не заперечує співрозмовник. — Але діватися нікуди: є завдання — треба виконувати. У перші моменти серце гупає, а потім уже не зважаєш на нього, бо починає спрацьовувати те, чого навчали: з-за каменя не можна вискакувати двічі в один і той самий бік, весь час змінювати місце дислокації. Думати про страх ніколи, а вже потім, після бою, коли бачиш убитих, поранених — уже в грудях стискається: міг би бути на їхньому місці».

    Петрові Петровичу не забути операцію, під час якої загинули всі її учасники — понад сотня хлопців, окрім одного юнака з Прибалтики. Йому вдалося з ручним кулеметом забитися в печеру, тому і вцілів. Бачив, як душмани глумилися над мертвими і пораненими. А коли нарешті ворог відступив і його підібрали свої — почав відходити від стресу і плакати. Згодом одержав звання Героя Радянського Союзу.

    «Ниви» в бронежилетах

    Звісно, все пережите залишило тяжкий слід і в пам’яті, і в душі. Упродовж року служби в Афганістані Петро Петрович брав участь у 12 бойових операціях. Був поранений, навіть урятував життя майбутньому міністрові внутрішніх справ Російської Федерації Вікторові Єріну. «Він був у мене командиром групи, — розповідає. — Того разу машину, що йшла попереду, підбили. Я вискочив, щоб підібрати своїх, Єрін теж, але його зразу ж поранили. Набилася повна машина людей, ми від’їхали, дивлюся — мого командира немає». Попри загрозливу ситуацію, Пекур повернувся по Єріна. Згодом Віктор Єрін розшукав його, щоб подякувати за порятунок.

    Чужа держава, чужа війна… Тому на пропозицію залишитися ще на рік не погодився ніхто. Навіть обіцянка присвоїти нові звання не спокусила. «За що воювати з народом, який у себе вдома?» — каже Петро Пекур.

    Урядовий Кур'єр

    Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.
    Нравится

    Это будет Вам интересно

    Про внесення змін до постанови НКРЕ від 13.12.2012 № 1609, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

    Про внесення змін до постанови НКРЕ від 13.12.2012 № 1609 Відповідно до Законів України «Про засади функціонування ринку природного газу» ( 2467-17 ), «Про природні монополії»( 1682-14 ), Указу Президента України від 23.11.2011 № 1059( 1059/2011 ) «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики» та постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 28.11.2011 № 2255( z1502-11 ) «Про затвердження порядку формування інвестиційних програм газопостачальних, газорозподільних, газотранспортних та газозберігаючих підприємств», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 22.12.2011 за № 1502/20240, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, ПОСТАНОВЛЯЄ:

    Про внесення суб'єктів насінництва та розсадництва до Державного реєстру виробників насіння і садивного матеріалу, Державна інспекція сільського господарства України

    Про внесення суб'єктів насінництва та розсадництва до Державного реєстру виробників насіння і садивного матеріалу Відповідно до статті 12 Закону України "Про насіння і садивний матеріал"( 411-15 ), наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20 лютого 2013 року № 115( z0435-13 ) "Про затвердження Порядку проведення атестації суб'єктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу, Положення про Державний реєстр виробників насіння і садивного матеріалу", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 березня 2013 року за № 435/22967, на підставі рішення атестаційної комісії з надання фізичним та юридичним особам права на виробництво та реалізацію добазового та базового насіння, вихідного та базового садивного матеріалу багаторічних і однорічних рослин, культури меристем (in vitro) (протокол № 5 від 8 серпня 2013 року) та рішень атестаційних комісій з надання фізичним та юридичним особам права на виробництво та реалізацію сертифікованого насіння і садивного матеріалу, гібридів першого покоління, сертифікованого садивного матеріалу багаторічних і однорічних рослин: Миколаївська (протокол № 5 від 16.07.2013 року), м. Київ (протокол № 4 від 31.07.2013 року, № 8 від 29.07.2013 року), Донецька (протокол № 2 від 22.04.2013 року), Львівська (протокол № 3 від 7.08.13), Запорізька (протокол № 3 від 25.07.2013 року), Вінницька (протокол № 2 від 18.07.2013 року), Полтавська (протокол № 2 від 16.07.2013 року, протокол № 1 від 24.02.2013 року), Хмельницька (протокол № 5 від 16.07.2013 року), Кіровоградська (протокол № 4 від 16.07.2013 року), Волинська (протокол № 3 від 12.07.2013 року), Рівненська (протокол № 2 від 10.07.2013 року) НАКАЗУЮ:

    На следующий день после ратификации правительство примет решение об имплементации Соглашения с ЕС, - А.Яценюк

    Правительство Украины будет выполнять Соглашение об Ассоциации Украины с ЕС. Об этом сообщил премьер-министр Украины Арсений Яценюк в понедельник, 15 сентября.

    Минфин опубликует законопроект о сокращении налогов с 21 до 9 в ближайшее время

    Министерство финансов Украины намерено в ближайшее время опубликовать законопроект о сокращении налогов с 21 до 9. Об этом в ходе брифинга заявил заместитель Министра финансов Денис Фудашкин.

    Об адвокате - устами Клиентов

    Влюбилась в Ваш сайт!!! Какие же Вы просто молодцы!!! Сильно хочу пожелать Вам творческих успехов!

    Рекомендовано Адвокатом
    Телефон семейных адвокатов
    Статьи о семейном праве
    Стягнення заборгованості через суд

    Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

    Консультации Адвоката
    Новости Семейного права
    Утверждена программа празднования Нового года ...

    Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

    Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

    Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

    77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b