Масова культура, що несе в собі псевдоцінності та викривлене уявлення про красу, повсякденно впливає на свідомість молодого покоління. Водночас справжні культурні надбання відходять на задвірки, адже музеям важко конкурувати з телебаченням та Інтернетом. Питання, яким чином змінити ситуацію і повернути музейним установам виховну функцію, було одним із головних під час відеоконференції в Будинку уряду, в якій взяли участь представники Міністерства культури, фахівці музейної справи з Дніпропетровська, Львова, Одеси та Харкова.
Як зазначив директор департаменту культурної спадщини та культурних цінностей профільного міністерства Андрій Вінграновський, держава приділяє важливу роль захисту та розвитку культури, на чому неодноразово наголошував Президент. Однак говорячи про популяризацію музеїв серед суспільства, зокрема молоді, посадовець зауважив, що тут головну роль мають відігравати саме музеї.
За словами Андрія Вінграновського, потрібно створювати такі експозиції, які б насправді зацікавили школярів та студентів. А для цього необхідні кошти. На жаль, Міністерство культури не може втручатися у фінансову складову роботи комунальних музеїв. Це, за словами посадовця, має вирішувати місцева влада в межах місцевих бюджетів. Так само як і питання запровадження безкоштовних квитків до музеїв для молоді певного віку. З іншого боку, коштами можуть допомогти меценати, проте їх треба заохотити та зацікавити. Це питання теж мають вирішувати місцева влада та місцеві депутати.
Коментуючи пропозицію щодо повернення до практики відвідання школярами та студентами музеїв під час занять, Андрій Вінграновський зауважив, що це питання в компетенції освітянського відомства. За його словами, МОНмолодьспорт проти того, щоб учні «зривалися» із занять та йшли до музею. Однак можливий варіант об’єднання навчальної програми з тематичними експозиціями. Але знову-таки музеї мають бути готовими до вимог освітян.