Хто такі недержавники

    Хто такі недержавникиАндрій ЧИРВА для «Урядового кур’єра»

    Виголошуючи вітальний з приводу Дня Незалежності спіч одній людині, я після слів «і чарочку за здоров’я держави підняти повну» почув у відповідь невдоволене бурчання. Мовляв, я віддаю перевагу чарочці за здоров’я дружини, дітей, нарешті власного. Яка, набрякав гнівом добродій, держава, коли в нас це група людей, котра перебрала на себе її повноваження, змінила русло (у відомий бік) переваг та преференцій, найбільше фінансових!

    Може, й так. Однак… Доцільно буде перефразувати відомий вислів: немає нічого менш досконалого за державу, але хто запропонує щось краще? Та що казати, коли навіть прибічники крайньої розгнузданості, себто, даруйте, демократії свого часу раптом доходили висновку, що країна від їхніх експериментів швидко перетворюється на таке собі велике перекотиполе.

    У цій ситуації нас, українців, називають недержавними людьми. Та ми й самі бачимо, що недержавники. Тобто такі, хто воліє за армійським принципом бути якнайдалі від начальства і якнайближче до кухні, точніше, власної хати. Інакше бути не могло. Рядового українця, котрий мирно собі пасся під чужою опікою, спершу навантажили поняттям «власна незалежна держава», щоб потім із легкістю інтерпретувати цю незалежність по-своєму. Діяти так, щоб не залежувалася колись державна власність, а перекочовувала у приватні руки. За принципами не справедливості, а сили і пролазництва.

    Оскільки так звана національна еліта почала перерозподіл майна, їй ніколи було повести розгублених людей на риштовання власної держави. Почався двоїстий небачений процес: розмивання реальних обрисів держави як такої та відкочування громадян на хутори. Хай новостворені пани лупцюють один одного, аби у нас чуби не тріщали. За офіційним опитуванням соціологів, нині від 20 до 35% громадян (залежно від регіону) не вважають Україну своєю державою. Виникає запитання: яку державу вони мають за свою? Але поставити його — означало б цинічне знущання над зневіреними людьми.

    Ми й самі знаємо: тиша за міцно зачиненими вікнами дуже оманлива. «Мояхатаскрайність» завжди нас відкидала далеко назад. Точніше, в обійми чергового пана. І нині ця психологія не менш згубна. Ситуація значно погіршилася, адже перекроювачі світоустрою класно грають на цій задавненій українській психології. Чи менталітеті. Називайте, як хочете, але результат буде однаковим. Власне, він перед нашими очима. Ілюстрацій до нього — греблю гати. Нещодавно чув одкровення одного банкіра. Мовляв, ми (мабуть же, під «ми» мав на увазі все інтернаціональне банкірське плем’я) вже самі відчуваємо, що давно перегнули палку. Чому ж народ мовчить? І оскільки він — ні пари з вуст, то, за законами ринку, можна підкрутити гайки (підняти ставки на послуги лихварства) ще. А народ, як ми розуміємо, тільки тоді не мовчить, коли він об’єднаний і дбає про своїх онуків.

    Урядовий Кур'єр

    Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.
    Нравится

    Это будет Вам интересно

    Чим грітимемося, коли cкінчиться газ?

    Уже в найближчому майбутньому дахи і стіни всіх будівель що в місті, що в селі будуть усуціль вкриті панелями сонячних батарей. У цьому впевнені учасники прес-клубу Сонячна енергетика для агропромислового ...

    Роз'яснення щодо недопущення збитковості такого виду діяльності, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послугНАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

    Роз'яснення щодо недопущення збитковості такого виду діяльності, як надання комунальних послуг Житлово-комунальна послуга з опалення або гарячого водопостачання не є товаром та обов'язково має задовольняти певні потреби споживачів, тобто має певні споживчі властивості. А саме, послуга з опалення — це створення комфортних температурних умов у приміщеннях споживачів. Одиницею виміру для калькулювання комунальних послуг та розрахунків між виконавцем послуг та споживачем є плата за опалення одного квадратного метра площі приміщення та за підігрів і доведення до споживача одного м-3 води.

    Про внесення змін до Класифікатора митних органів, митних організацій, спеціалізованих навчальних закладів та науково-дослідної установи митної служби України, Міністерство фінансів України

    Про внесення змін до Класифікатора митних органів, їх структурних підрозділів, митних організацій, спеціалізованих навчальних закладів та науково-дослідної установи митної служби України

    Попов раскритиковал показатели Госбюджета-2013 по Киеву

    Киев надеется, что показатели госбюджета на 2013 год по Киеву будут пересмотрены, заявил глава Киевской городской государственной администрации Александр Попов.

    Об адвокате - устами Клиентов

    Этот интернет портал - супер очень много чего тут интересного и необходимого. Желаю держаться высоко и всего самого... Не снижайте планку!

    Рекомендовано Адвокатом
    Телефон семейных адвокатов
    Статьи о семейном праве
    Стягнення заборгованості через суд

    Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

    Консультации Адвоката
    Новости Семейного права
    Утверждена программа празднования Нового года ...

    Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

    Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

    Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

    77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b