ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 жовтня 2012 р. № 2а-8799/12/1370
22 год. 10 хв.
Львівський окружний адміністративний суд в складі
головуючого-судді Мартинюка В.Я.
суддів Гавдика З.В. Ланкевича А.З.
секретар судового засідання Бравчук Д.Є.
з участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1,
від відповідача: ОСОБА_2, ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові адміністративну справу за позовом Партії Регіонів в особі Уповноваженої особи Партії регіонів в одномандатному виборчому окрузі №115 Вибори народних депутатів України 28.10.2012 року ОСОБА_4 до кандидата в народні депутати України ОСОБА_5 про зобов'язання утриматись від вчинення дій, -
в с т а н о в и в :
Партія Регіонів в особі Уповноваженої особи Партії регіонів в одномандатному виборчому окрузі №115 Вибори народних депутатів України 28.10.2012 року ОСОБА_4 звернулася в суд з позовом до кандидата в народні депутати України ОСОБА_5 про зобов'язання кандидата в народні депутати України утриматись від порушень порядку ведення передвиборчої агітації.
Підставами позовних вимог, на думку позивача, є порушення відповідачем п.6 ч.2 ст.68 та ч.8 ст.69 Закону України «Про вибори народних депутатів України», зокрема, кандидатом в народні депутати України ОСОБА_5 розміщено агітаційні матеріали не в спеціально відведеному місці. Окрім того, в судовому засіданні представник позивача зазначила, що відповідачем порушено також ч.6 ст.74 цього ж Закону.
Представник позивача позов підтримала з підстав наведених в позовні заяві, просила його задовольнити.
Представники відповідача проти позову заперечили, вважають, що позивачем не доведено факту порушення відповідачем порядку ведення передвиборчої агітації, визначеного Законом України «Про вибори народних депутатів України».
Розглянувши подані документи і матеріали, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив таке.
В підтвердження порушення кандидатом в народні депутати України ОСОБА_5 порядку ведення передвиборчої агітації позивачем надано акт про виявлення порушень виборчого законодавства, складений 08.10.2012 року о 15 год. 00 хв.
В зазначеному акті зафіксовано порушення ч.8 ст.69 Закону України «Про вибори народних депутатів України», зокрема, агітаційний плакат ОСОБА_5 на огорожі будівельного майданчика неподалік супермаркету «Арсен».
Як передбачено ч.4 ст.70 КАС України, обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Відповідно до п.6 ч.9 ст.78 Закону України «Про вибори народних депутатів України»від 17.11.2011 року за №4061-VI, з наступними змінами та доповненнями, офіційний спостерігач від партії, кандидата у депутати, громадської організації має право складати акт про виявлення порушення цього ж Закону, що підписується ним та не менш як двома виборцями, які засвідчують факт цього порушення, із зазначенням їх прізвищ, імен, по батькові, місця проживання та адреси житла, та подавати його до відповідної виборчої комісії чи до суду.
Згідно з наявного в матеріалах справи акта про виявлення порушень виборчого законодавства, такий підписаний офіційним спостерігачем від Партії регіонів ОСОБА_6 (посвідчення НОМЕР_1 від 17.09.2012 року) та лише одним громадянином ОСОБА_1
Таким чином, даний акт не може вважатись належним засобом доказування, що підтверджує обставини порушення відповідачем встановленого законом порядку проведення виборчої агітації.
Крім того, в матеріалах справи наявні розпорядження Львівського міського голови від 03.08.2012 року за №361, фотографії від 13.10.2012 року та друковані агітаційні матеріали, які в своїй сукупності зі змістом позовних вимог не вказують про намір відповідача порушувати порядок проведення виборчої агітації.
Частиною 8 ст.69 згаданого Закону передбачено, що місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування не пізніш як за сто днів до дня виборів відводять місця у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації.
Як вбачається з вищенаведеного, дана норма стосується місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування і жодним чином не стосується відповідача, а відтак не може вказувати на порушення ним вказаної норми.
Що стосується посилань позивача на порушення відповідачем ч.6 ст.74 цього ж Закону, то така обмежує ведення передвиборчої агітації засобами масової інформації, їх посадовими та службовими особами і творчими працівниками, авторами і ведучими телерадіопередач, які є кандидатами у депутати під час виборчого процесу, що аж ніяк не стосується кандидата в народні депутати України ОСОБА_5
Не беруться судом до уваги твердження позивача про порушення відповідачем п.6 ч.2 ст.68 Закону України «Про вибори народних депутатів України», з врахуванням вичерпного переліку обмежень щодо проведення передвиборчої агітації, передбаченого ст.74 цього ж Закону.
З огляду на викладене, суд вважає, що позивачем не надано жодних належних та допустимих доказів, які б підтверджували та обґрунтовували підставність позовних вимог, а тому позов не підлягає задоволенню.
Щодо судових витрат, то такі, у відповідності до вимог ст.94 КАС України, належить присудити з позивача.
Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 160-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
2. Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
3. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку у дводенний строк з дня її проголошення.
Головуючий - суддя В.Я.Мартинюк
суддя З.В.Гавдик
суддя А.З.Ланкевич