пр. № 4-с/759/204/13
ун. № 759/18949/13-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 грудня 2013 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Миколаєць І.Ю., ознайомившись із скаргою ОСОБА_1 на дії Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві, заінтересована особа: Управління пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вищезазначеною скаргою у якій просить визнати дії Головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу виконавчої служби ГУЮ у м. Києві Крайчинського С.С., які виявилися у винесенні ним 30.12.2011 року постанови про закінчення виконавчого провадження - неправомірними, скасувати дану постанову та відновити виконавче провадження № 27203300. Подану заяву скаржник просить розглядати в порядку цивільного судочинства. Скаргу просить вирішити на підставі ст.ст. 383-385 ЦПК України.
Рішення у справ № 2а-11-48-1 щодо зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 державної пенсії у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та щомісячну додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком з 01 липня 2010 року за виключенням проведених виплат було ухвалено за нормами Кодексу адміністративного судочинства України. На підставі цього рішення 15.06.2011 року було видано виконавчий лист та відкрито виконавче провадження № 27203300 головним державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного Управління юстиції у м. Києві Крайчинським С.С.
Відповідно до ч.1 ст. 383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього кодексу, порушено їх права чи свободи.
Отже, розгляд цього спору не підсудний місцевому суду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ч.1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішення, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлений інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Розгляд даної скарги підсудний місцевому адміністративному суду за правилами п.5 ст. 18 КАС України.
Таким чином, зважаючи на вищезазначені норми, дії державного виконавця повинні оскаржуватися до місцевого адміністративного суду за нормами кодексу адміністративного судочинства в позовному провадженні.
Відповідно до п.4 ч.3 ст. 121 ЦПК України заява повертається у випадках коли справа не підсудна цьому суду.
На підставі викладеного, керуючись ч.2 ст.121 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Скаргу ОСОБА_1 на дії Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві, заінтересована особа: Управління пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва визнати неподаною та повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя :