про визнання банкрутом ВСТАНОВИВ: 05 - Господарський суд Житомирської області - Макаревич В.А.

  1. УКРАЇНА
  2. УХВАЛА
  3. ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО ПОРУШЕННЯ
  4. СПРАВИ ПРО БАНКРУТСТВО БЕЗ РОЗГЛЯДУ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

______________________________________________________________________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський,3/65

УХВАЛА

ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО ПОРУШЕННЯ

СПРАВИ ПРО БАНКРУТСТВО БЕЗ РОЗГЛЯДУ

від "11" березня 2013 р. № 906/336/13-г

Суддя Макаревич В.А. , розглянувши матеріали

за заявою Товариства з додатковою відповідальністю "Страхова компанія "Професіонал" (м.Макіївка, Донецька область, ідентифікаційний код 335946)

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Ольга" (м. Олевськ, Житомирська область, ідентифікаційний код 24703462)

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

05.03.2013. до господарського суду Житомирської області надійшла заява вх.№336/13 Товариства з додатковою відповідальністю "Страхова компанія "Професіонал" (м.Макіївка, Донецька область, ідентифікаційний код 335946 - заявник) про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Ольга" (м. Олевськ, Житомирська область, ідентифікаційний код 24703462 - боржник) з посиланням на ст.ст. 1, 8, 10, 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22.12.2011 р. № 4212-VI, який вступив в законну силу 19.01.2013 р., внесено зміни до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.1992 р. № 2343-XII (далі - Закон) та викладено його в новій редакції.

Відповідно до абз. 1 п. 1-1 Розділу 10 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону, положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.

Тому, розгляд вищезазначеної заяви здійснюється господарським судом з урахуванням положень зазначеного Закону в редакції, чинній з 19.01.2013 р.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно із ч. 1 ст. 12 Закону господарський суд приймає заяву про порушення справи про банкрутство до розгляду у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті або для повернення заяви.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону заява про порушення провадження у справі про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі та повинна містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; ім'я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); ім'я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); виклад обставин, що є підставою для звернення до суду; перелік документів, що додаються до заяви.

Крім того, згідно з ч. 2 ст. 11 Закону до заяви про порушення справи про банкрутство додаються: докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом він не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази того, що сума безспірних вимог кредитора (кредиторів) сукупно становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, якщо інше не передбачено цим Законом; рішення суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили; відповідна постанова органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора; докази того, що сума вимог кредитора (кредиторів) не забезпечена повністю заставою майна боржника (за наявності застави).

Господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви про порушення справи про банкрутство відмовляє у її прийнятті, якщо: провадження у справі про банкрутство боржника не допускається згідно із законом; справа не підсудна даному господарському суду; стосовно боржника - юридичної особи або фізичної особи - підприємця вже порушено справу про банкрутство; юридичну особу - боржника припинено в установленому законодавством порядку; підприємницька діяльність фізичної особи - підприємця, яка є боржником, припинена в установленому законодавством порядку; до боржника заявлено вимоги, які не є безспірними; вимоги кредитора повністю забезпечені заставою майна боржника; господарським судом затверджено план санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство згідно зі статтею 6 цього Закону; з інших підстав, передбачених статтею 62 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону (ч. 1 ст. 14 Закону).

Господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо: заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посаду якої у заяві не зазначено; заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі; не подано доказів щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі; заявник-кредитор не подав доказів неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами в розмірі, визначеному частиною третьою статті 10 цього Закону, протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом; заявник-кредитор не надав доказів надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів; з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону (ч. 1 ст. 15 Закону).

Розглянувши подану заяву, а також дослідивши додані до неї докази, господарський суд прийшов до висновку про необхідність повернення заяви без розгляду з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону заява про порушення провадження у справі про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі та повинна містити: в тому числі, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) боржника; та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) кредитора. До матеріалів заяви додана довідка від 17.02.2006. про взяття на облік платника податків Товариства з додатковою відповідальністю "Страхова компанія "Професіонал". Разом з тим у поданій заяві не зазначено номери облікової картки платника податків кредитора та боржника (за наявності).

Як вбачається з матеріалів заяви 30.11.2012. постановою відділу примусового виконання рішень ДВС України було відкрито виконавче провадження з виконання наказу №5023/3075/12 від 22.11.2012. господарського суду Харківської області.

21.02.2013 відділ примусового виконання рішень ДВС України повідомив листом №13-0-34-745/5-1 Товариство з додатковою відповідальністю "Страхова компанія "Професіонал" про те, що державним виконавцем вжиті певні заходи: в тому числі винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, направлені запити до відповідних установ для встановлення зареєстрованого за боржником майна та отримано відповіді із зазначених установ, що майна, належного боржнику у них не зареєстровано. Також державним виконавцем 08.01.2013. винесено постанову про арешт коштів боржника, копії постанов направлено до банківських установ для виконання. При цьому відповідно до інформації, наданої АТ "Райффайзен Банк Аваль" постанова про арешт коштів прийнята до виконання та для виконання постанови коштів на рахунках боржника недостатньо; ПАТ "КБ"Актив-Банк" постанова про арешт коштів прийнята до виконання; від філії Житомирське обласне управління АТ "Ощадбанк", Житомирської обласної дирекції АТ "Райффайзен Банк Аваль" інформація поки не надходила.

Тобто, згідно матеріалів заяви на даний час відділом примусового виконання рішень ДВС України відповідно до чинного законодавства здійснюються заходи щодо встановлення майна, зареєстрованого за боржником та коштів на рахунку боржника. При цьому заявником не надано до суду доказів про повернення виконавчого документа стягувачу, закінчення виконавчого провадження.

Отже, заявник-кредитор не подав доказів неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами в розмірі, визначеному частиною третьою статті 10 цього Закону, протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження.

У заяві про порушення справи про банкрутство заявник посилається на рішення Третейського суду при Асоціації захисту прав приватних інвестицій у справі №02/12/03/15, відповідно до якого з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ольга" (м. Олевськ, Житомирська область) стягнуто заборгованість на користь Товариства з додатковою відповідальністю "Страхова компанія "Професіонал" (м.Макіївка, Донецька область)

Як вбачається з поданих матеріалів, Товариством з додатковою відповідальністю "Страхова компанія "Професіонал" до заяви про порушення справи про банкрутство додано не завірену належним чином копію рішення Третейського суду при Асоціації захисту прав приватних інвестицій у справі №02/12/03/15.

Так, згідно з ч. 2 ст. 36 ГПК України письмові докази подаються суду в оригіналі або в належним чином завіреній копії; форма і зміст документів, які подаються до господарського суду, повинні відповідати вимогам, установленим чинним законодавством для цих документів.

Однак, заявником до заяви про порушення справи про банкрутство не додано завірену належним чином копію рішення Третейського суду при Асоціації захисту прав приватних інвестицій у справі №02/12/03/15, тобто копію зазначеного рішення не завірено третейським судом, який його постановив.

З копії даного рішення вбачається наявність у Товариства з обмеженою відповідальністю "Ольга" заборгованості перед Товариством з додатковою відповідальністю "Страхова компанія "Професіонал" за договором позики, пені 1% та пені 5%, проте, згідно резолютивної частини рішення з ТОВ "Ольга" стягнуто заборгованість без зазначення відповідного розмежування, що перешкоджає встановленню структури боргу, яка має важливе значення для визначення суми грошового зобов'язання боржника перед кредитором.

Так, з доданих до заяви матеріалів вбачається, що рішенням Третейського суду при Асоціації захисту прав приватних інвестицій від 31.05.2012. у справі №02/12/03/15, постановлено стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ольга" на користь ТДВ СК "Професіонал" 13.269.240.00 грн. боргу за договором позики.; адміністративний та третейський збір у сумі 600,00 грн.

Відповідно до п. 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики України від 07.04.2003 р. №55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документа з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.

Разом з тим, копії документів, додані заявником до заяви про порушення справи про банкрутство, наведеним вимогам не відповідають.

Відповідно до абз. 8 ч. 2 ст. 11 Закону до заяви про порушення справи про банкрутство додаються докази того, що сума вимог кредитора не забезпечена повністю заставою майна боржника (за наявності застави). При цьому заявник у заяві не зазначив про наявність (або відсутність ) застави(іпотеки).

Також ініціюючим кредитором до заяви не додано належних доказів на підтвердження повноважень директора Лук'яненко О.Є. щодо надання повноважень представнику Іванець Олені Миколаївні для підписання заяви про порушення справи про банкрутство (зокрема, витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, завірених належним чином статутних документів тощо).

У заяві про порушення справи про банкрутство Товариство з додатковою відповідальністю "Страхова компанія "Професіонал" просить призначити розпорядником майна боржника Алескерову Саміру Ільхамівну, що має ліцензію на право провадження діяльності арбітражних керуючих серії АВ №547990 від 17.01.2011.

Разом з тим, відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 12 Закону господарський суд приймає заяву про порушення справи про банкрутство до розгляду, про що не пізніше п'яти днів з дня її надходження виносить ухвалу, в якій, зокрема, зазначається прізвище, ім'я та по батькові арбітражного керуючого, визначеного автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Відбір кандидатів арбітражних керуючих для їх призначення господарським судом у справах про банкрутство здійснюється автоматизованою системою з додержанням принципів черговості, вірогідності, рівної кількості справ про банкрутство, з урахуванням навантаження кожного арбітражного керуючого та коефіцієнту складності справ, спеціалізації, територіальності, особливостей провадження у справах про банкрутство окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності, у тому числі державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, а також вимог законодавства про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом. (п. 1.5 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, затвердженого постановою пленуму Вищого господарського суду України від 16.01.2013 р. №1).

Відповідно до ч. 3 ст. 12 Закону ухвала про прийняття заяви про порушення справи про банкрутство надсилається, зокрема, органу, уповноваженому управляти державним майном боржника, у статутному капіталі якого частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків. Однак, заявником не подано доказів в підтвердження того, що боржник не є державним підприємством та (або) підприємством, у статутному капіталі якого частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків.

Також у заяві про порушення справи про банкрутство заявником не вказано інформацію та не надано документів, що можуть містити відомості щодо статусу, форми власності боржника, кількості працівників боржника тощо, що перешкоджає виконанню судом п.п. 4.1 та 4.2.1 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, яке затверджена постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 16.01.2013 р. №1.

Заявником у заяві про порушення справи про банкрутство з посиланням на ст.ст. 66, 67 ГПК України заявлено клопотання про накладення арешту на майно боржника.

Згідно п.1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодаством.

ВІдповідно до п.2.3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду заяви про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову ставка судового збору - 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (яка встановлюється законом на 1 січня календарного року). При цьому заявником не надано доказів оплати судового збору у встановленому законом розмірі за подання клопотання (заяви) про накладення арешту на майно боржника згідно ст.ст. 66, 67 ГПК України.

Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що заява Товариство з додатковою відповідальністю "Страхова компанія "Професіонал" не відповідає змісту вимог, зазначених у Законі України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

На підставі викладеного зазначена заява підлягає поверненню заявнику без розгляду на підставі абз. 3, 5 ч. 1 ст. 15 Закону та п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України.

Повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку (ч. 2 ст. 15 Закону).

Керуючись абз. 3, 5 ч. 1 ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції чинній з 19.01.2013 р.), п. 3 ч. 1 ст. 63, ст. 86 ГПК України, господарський суд -

УХВАЛИВ:

1. Заяву Товариства з додатковою відповідальністю "Страхова компанія "Професіонал" (86126, м. Макіївка, Донецька область, пр-т Генерала Данилова, а-м "Блеск", ідентифікаційний код 335946) про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Ольга" (м. Олевськ, Житомирська область, ідентифікаційний код 24703462) повернути без розгляду.

2. Повернути Товариству з додатковою відповідальністю "Страхова компанія "Професіонал" (86126, м. Макіївка, Донецька область, пр-т Генерала Данилова, а-м "Блеск", ідентифікаційний код 335946) з Державного бюджету України, сплачений судовий збір згідно квитанції №А8-3991 від 25.02.2013р. у сумі 5735 грн.

Додаток на 34 аркушах, у тому числі оригінал квитанції №А8-3991 від 25.02.2013р. про сплату судового збору

Суддя Макаревич В.А.

Друкувати:

1 - до справи

2 - заявнику - реком. на адресу для листування (03150, м.Київ, вул. Червоноармійська, 62а, оф.ТОВ "ЮК" "СЕТРА")

Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.
Нравится

Это будет Вам интересно

Трагедія поза простором і часом

Таку назву має тематична виставка, що відкрилася в Сумському обласному краєзнавчому музеї. Вона присвячена 70-річчю трагедії села Нова Слобода Путивльського району, яке називають українською ...

Подготовка иска о взыскании алиментов

Почему заключение соглашения о выплате алиментов в пользу ребенка лучше, чем подготовка иска о взыскании алиментов

Про затвердження Переліку тестових завдань для перевірки знань агентів з митного оформлення (представників митних брокерів), Міністерство доходів і зборів України

 Про затвердження Переліку тестових завдань для перевірки знань агентів з митного оформлення (представників митних брокерів) Відповідно до пункту 7 розділу ІV Порядку прийняття іспиту у представників митних брокерів( z0868-09 ), затвердженого наказом Державної митної служби України вiд 18.08.2009 № 767, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.09.2009 за № 868/16884, НАКАЗУЮ:

які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів, ПАП "ЛВВ - Аудит", Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

Про внесення до реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів, ПАП "ЛВВ — Аудит"

Об адвокате - устами Клиентов

Большущее Вам спасибо. Очень благодарны! Ребята - Вы действительно молодцы.

Рекомендовано Адвокатом
Телефон семейных адвокатов
Статьи о семейном праве
Стягнення заборгованості через суд

Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

Консультации Адвоката
Новости Семейного права
Утверждена программа празднования Нового года ...

Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b