про стягнення заборгованості з орендної плати у розмірі 2107877 - Донецький апеляційний господарський суд - Малашкевич С.А.

    донецький апеляційний господарський суд

    Постанова

    Іменем України

    06.02.2013 р. справа №5009/3430/12

    Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

    Головуючого судді: Суддів:Малашкевича С. А. Азарової З.П., Радіонової О.О.при секретарі судового засіданняМаксименко Г.П.за участю прокурора: представників сторін: Зозулі Н. В.від позивача:не з`явилисьвід відповідача:Різніченко І. А. - за довір.розглянувши апеляційну скаргу Запорізького міжрайонного екологічного прокурора в інтересах держави в особі Запорізької міської ради, м. Запоріжжя на рішення господарського суду Запорізької областівід07.11.2012 р. у справі№ 5009/3430/12 (Суддя - Хуторний В. М.) за позовомЗапорізького міжрайонного екологічного прокурора в інтересах держави в особі Запорізької міської ради, м. Запоріжжя до Публічного акціонерного товариства «Запорізький абразивний комбінат», м. Запоріжжя простягнення заборгованості у розмірі 2107877,31 грн.

    В С Т А Н О В И В:

    Рішенням господарського суду Запорізької області від 07.11.2012 року у справі № 5009/3430/12 відмовлено у задоволенні позову Запорізького міжрайонного екологічного прокурора в інтересах держави в особі Запорізької міської ради, м. Запоріжжя до Публічного акціонерного товариства «Запорізький абразивний комбінат», м. Запоріжжя про стягнення заборгованості з орендної плати у розмірі 2107877,31 грн.

    Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Запорізький міжрайонний екологічний прокурор звернувся в інтересах держави в особі Запорізької міської ради з апеляційною скаргою, в якій просить рішення суду першої інстанції скасувати, прийняти нове, яким позов задовольнити в повному обсязі. В обґрунтування підстав для його скасування прокурор посилається на невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи та порушення норм матеріального права.

    Від Запорізької міської ради надійшли письмові пояснення, згідно яких позивач підтримав вимоги прокурора у повному обсязі.

    Відповідач у відзиві на апеляційну скаргу від 30.01.2013 р. № 14/260 доводи скарги заперечив, вважає, що внесення змін до спірних договорів оренди землі у разі зміни ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів уповноваженим органом повинно здійснюватись з дотриманням порядку, визначеного ст. 188 ГК України.

    Прокурор в судовому засіданні 06.02.2013 р. доводи апеляційної скарги підтримав, просив скаргу задовольнити, проти чого заперечував представник відповідача, який вважає рішення суду першої інстанції законним та обґрунтованим.

    Представник позивача в судове засідання не прибув, хоча про день, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.

    Враховуючи, що ухвалою Донецького апеляційного господарського суду про порушення апеляційного провадження явка представників сторін не визнавалась обов`язковою, а також приписи ст.101 Господарського процесуального кодексу України, судова колегія, з урахуванням думки учасників, які прибули в судове засідання, вважає можливим розглянути апеляційну скаргу за відсутністю позивача.

    Розглянувши матеріали справи, апеляційну скаргу, заслухавши пояснення учасників судового процесу, які прибули в судове засідання, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, судова колегія встановила наступне.

    29.05.2003 р. між Запорізькою міською радою (орендодавець) та ВАТ «Запорізький абразивний комбінат» (правонаступником якого є ПАТ «Запорізький абразивний комбінат») (орендар) укладено договір оренди землі, який зареєстровано у Запорізькій регіональній філії ДП «Центр ДЗК при Державному комітеті України по земельним ресурсам» за № 286 від 02.06.2003 р. (надалі - Договір оренди №1).

    Відповідно до умов цього договору Запорізькою міською радою передано відповідачу в оренду земельну ділянку для розташування проммайданчику по виробництву шліфувальної шкурки з енергозбагаченням на 10 років, загальною площею 9, 9337 га та з нормативною грошовою оцінкою - 9 115 485,29 грн. Строк дії договору до 20.01.2013 р.

    Пунктом 3.1 Договору №1 визначено, що плата встановлена за один календарний рік у розмірі 91154,85 грн. за загальну площу земельної ділянки і вноситься орендарем щомісячно в розмірі 1/12 частини від загальної річної орендної плати на розрахунковий рахунок місцевого бюджету Жовтневого району, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

    Умови договору оренди про розмір орендної плати можуть переглядатися за угодою сторін (п. 3.3 Договору №1).

    Відповідно до п. 3.4 Договору №1, орендна плата підлягає індексації відповідно до індексації грошової оцінки земель згідно з чинним законодавством.

    Згідно до п. 4.4 Договору №1, орендар зобов'язався своєчасно та в повному обсязі вносити оренду плату та самостійно щорічно індексувати розмір орендної плати відповідно до індексації грошової оцінки земель згідно з чинним законодавством.

    Зміна умов договору можлива за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо змін умов договору оренди спір вирішується у судовому порядку (п. 7.1 Договору №1).

    Об'єкт оренди відповідачем прийнято на підставі вказаного Договору. Акт приймання-передачі земельної ділянки суду в матеріалах справи відсутній.

    04.05.2005 р. між Запорізькою міською радою (орендодавець) та ВАТ «Запорізький абразивний комбінат» (правонаступником якого є ПАТ «Запорізький абразивний комбінат») (орендар) укладено договір оренди землі (надалі Договір оренди №2), за умовами якого орендодавець, відповідно до рішення дев'ятнадцятої сесії четвертого скликання Запорізької міської ради №16/100 від 24.11.2004 р. надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для розташування будинку культури з парком, що знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вулиця Димитрова/Виробнича, 42/2в (п. 1.1 Договору оренди №2).

    Згідно п. 2 вказаного Договору, земельна ділянка передається загальною площею 2,4284га.

    Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 1271510,24 грн. (п. 5 Договору №2).

    Згідно до п. 8 Договору № 2, Договір укладається строком на десять років.

    Пунктом 9 Договору № 2 визначено, що орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі 12715,1 грн. за календарний рік в цінах 2004 р.

    Відповідно до п. 10 Договору №2, обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції.

    Згідно п. 11 Договору №2, орендна плата вноситься щомісячно рівними частинами протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на розрахунковий рахунок місцевого бюджету м. Запоріжжя.

    Розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі: зміни умов, господарювання, передбачених договором оренди землі, зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції, погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами, прийняття орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати, в інших випадках, передбачених законом (п.12 Договору №2).

    За приписами п. 30 Договору №2 Орендар зобов'язався, зокрема самостійно вносити орендну плату та самостійно щорічно індексувати розмір орендної плати відповідно до індексації нормативно грошової оцінки земель згідно з чинним законодавством.

    Відповідно до п. 32 Договору №2, зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір вирішується у судовому порядку.

    Цей договір набуває чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації (п. 39 Договору №2).

    Договір зареєстровано у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах» 04.05.2005 р. за №040726100359.

    За актом прийому -передачі від 04.05.2005 р. земельна ділянка кадастровий номер №2310100000:07:036:0014, загальною площею 2,4284 га прийнято орендарем.

    28.12.2005 р. між Запорізькою міською радою (орендодавець) та ВАТ «Запорізький абразивний комбінат» (правонаступником якого є ПАТ «Запорізький абразивний комбінат») (орендар) укладено ще один договір оренди землі (надалі Договір оренди №3), за умовами якого орендодавець, відповідно до рішення двадцять першої сесії четвертого скликання Запорізької міської ради №44/357 від 20.04.2005 р. надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для розташування фільтро -очищувальних споруд, що знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вулиця Димитрова, 44а (п. 1.1 Договору оренди №3).

    За приписами п. 2 вказаного Договору, земельна ділянка передається загальною площею 2,8511 га. Земельна ділянка передається в оренду разом з майновим комплексом орендаря (п. 4 Договору №3).

    Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 1264462,85 грн. (п. 5 Договору №3).

    Згідно до п. 8 Договору №3, Договір укладається на десять років.

    Пунктом 9 Договору №3 визначено, що орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі 12644,63 грн. за календарний рік в цінах 2005 р.

    Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції (п. 10 Договору №3).

    Згідно п. 11 Договору №3, орендна плата вноситься щомісячно рівними частинами протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на розрахунковий рахунок місцевого бюджету м. Запоріжжя.

    Пункти 12 та 30 та 32 Договору №3 є аналогічними, викладеними у Договорі №2.

    Цей договір набуває чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації (п. 39 Договору №3).

    Договір зареєстровано у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах» 10.02.2006 р. за №040626100094.

    За актом прийому -передачі від 10.02.2006 р. земельна ділянка кадастровий номер №2310100000:07:036:0016, загальною площею 2,8511 га прийнято орендарем.

    Рішенням Запорізької міської ради від 03.03.2008 року № 79 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя» було затверджено базову вартість 1 кв. м. землі у розмірі 190,18 грн. із врахуванням індексації нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя станом на 01.01.2008 р., нові коефіцієнти місця розташування та коефіцієнти впливу локальних факторів. Згідно п. 8 цього рішення визнано таким, що втратило чинність з моменту впровадження нової грошової оцінки рішення Запорізької міської ради від 15.06.2001 р. №17 «Про затвердження грошової оцінки земель міста Запоріжжя».

    Вказане рішення Запорізької міської ради від 03.03.2008 р. № 79 було оприлюднено у засобах масової інформації, а саме 22.03.2008 р. в газеті «Запорізька січ».

    Нормативна грошова оцінка земельних ділянок, переданих в оренду за Договорами № 1, № 2, № 3 була проведена Управлінням Держкомзему у м. Запоріжжі у 2008 році на замовлення ВАТ «Запорізький абразивний комбінат» та видано останньому 19.05.2008 р.., 24.06.2008 р. за № 619ш, № 669ш.

    В позовній заяві Запорізький міжрайонний прокурор зазначає, що проведеною перевіркою дотримання вимог чинного законодавства по стягненню заборгованості з орендної плати за землю встановлено, що ПАТ «Запорізький абразивний комбінат» за Договорами оренди землі від 29.05.2003 р., від 04.05.2005 р. та від 28.12.2005 р. сплачує орендну плату відповідно до нормативної грошової оцінки землі, затвердженої рішенням Запорізької міської ради від 15.06.2001 р. №17, яке втратило чинність з прийняттям рішення Запорізької міської ради від 03.03.2008 р. №79. Зазначене підтверджується і Актом Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків №287/25-0/00222226 від 10.08.2012 р., за яким встановлено, що ПАТ «Запорізький абразивний комбінат» за період з 01.07.2009 р. по 01.07.2012 р. занижено орендну плату за землі державної та комунальної власності за договорами від 29.05.2003 р., від 04.05.2005 р. та від 28.12.2005 р. на загальну суму 2107877,31 грн.

    За цих умов, прокурор вимагає стягнути недоплачену, на його думку, орендну плату в сумі 2 107 877,31 грн.

    Колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду погоджується з висновком суду першої інстанції щодо необхідності відмови у задоволенні позову, з огляду на наступне.

    Прокурор, обґрунтовуючи позовні вимоги, посилався на те, що відповідач повинен був сплачувати орендну плату не у розмірі, передбаченому п. 3.1 договору оренди землі від 29.05.2003 р., п. 9 договорів оренди землі від 04.05.2005 р. та від 28.12.2005 р., а у більшому розмірі, виходячи з нової грошової оцінки орендованої земельної ділянки.

    Колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду вважає, що вказане твердження Запорізького міжрайонного екологічного прокурора не ґрунтується на вимогах законодавства України, а відтак йому було правильно відмовлено судом першої інстанції у задоволенні позовних вимог.

    Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про плату за землю» (у редакції, чинній на момент укладення спірних договорів і до 02.12.2010 р.) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

    Згідно ст. 13 зазначеного закону, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, є договір оренди земельної ділянки.

    Статтею 288.1. Податкового кодексу (чинний з 02.12.2010 р.), підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

    Орендна плата встановлюється згідно з методикою розрахунку орендної плати затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 1995 р. №786. Ця методика та порядок використання орендної плати для земель, які перебувають у державній або комунальній власності, встановлюються в договорі відповідно до Закону України «Про плату за землю»(статті 15 та 21 Закону України «Про оренду землі»).

    Грошова оцінка земельної ділянки щороку станом на 1 січня уточнюється на коефіцієнт індексації, порядок проведення якої затверджується Кабінетом Міністрів України (ст. 23 Закону України «Про плату за землю).

    Статтею 289 Податкового Кодексу України встановлено, що для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогослодарського призначення станом на 1 січня поточного року.

    Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (ст. 288.4 Податкового кодексу України).

    Відповідно до ст. 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, установлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

    Відповідно до ст.15 Закону України "Про оренду землі" орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату є однією з істотних умов договору оренди землі.

    Згідно з частиною першою ст.21 Закону України "Про оренду землі" (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) орендна плата за землю це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Закону України "Про плату за землю").

    Частинами четвертою та п'ятою статті 21 Закону України «Про оренду землі» встановлено, що річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може бути меншою трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю», та, не може перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки.

    Згідно ст. 288.5. Податкового кодексу України, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.

    Статтею 30 Закону України "Про оренду землі", а також пунктом 7.1 спірного договору від 29.05.2003 р., пунктами 32 спірних договорів від 04.05.2005 р. та від 28.12.2005 р., укладених між сторонами, встановлено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

    Відповідно до ст. 188 Господарського кодексу України сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.

    Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

    Якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

    Таким чином, діючим законодавством України передбачено, що сторона за договором може звернутися до іншої сторони або до суду, з вимогою щодо внесення змін до діючого договору, за умови, якщо сторони не дійшли згоди про внесення відповідних змін у договірному порядку.

    Як з'ясовано місцевим господарським судом, змін до спірних договорів оренди землі щодо розміру орендної плати у встановленому законодавством України порядку внесено не було.

    Ст. 526 Цивільного кодексу України передбачає, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

    На час розгляду справи та прийняття рішення розміри орендної плати чи нормативно-грошова оцінка земельних ділянок, орендованих позивачем, в договорах оренди не змінювалися і залишаються в первісній узгодженій сторонами редакції.

    Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що господарський суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що відповідач правомірно сплачував орендну плату за землю, орендовану на підставі договорів оренди земельної ділянки від 29.05.2003 р., від 04.05.2005 р. та від 28.12.2005 р., виходячи саме з розмірів, визначених зазначеними договорами, а відтак позовні вимоги Запорізького міжрайонного екологічного прокурора є необґрунтованими.

    Крім того, колегія суддів погоджується з висновком місцевого господарського суду, що відповідно до ст. 24 Закону України «Про плату за землю» грошова оцінка землі застосовується для економічного регулювання земельних відносин при укладанні цивільно -правових угод, тобто передує укладанню цивільно -правових угод, у тому числі договорів оренди землі. Отже, для сторін за даними договорами грошова оцінка залишається незмінною та чинною.

    Посилання прокурора в апеляційній скарзі на те, що сторони в договорах оренди землі передбачили, що розмір орендної плати Орендарем самостійно щорічно індексується відповідно до індексації грошової оцінки земель згідно з чинним законодавством, у зв`язку з чим Орендар повинен був врахувати зміни складових земельного податку та здійснити самостійне обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку з урахуванням вже нової грошової оцінки землі, встановленої рішенням Запорізької міської ради від 03.03.2008 р. № 79 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя» колегія суддів не приймає до уваги, з огляду на те, що зазначене рішення Запорізької міської ради не стосується проведення індексації нормативної грошової оцінки земель (яка проводилась відповідно до ст. 289 Податкового кодексу України та ст. 23 Закону України «Про плату за землю»), а тому не є підставою для зміни розміру орендної плати. Як вірно зазначив суд першої інстанції, відповідачем взяті зобов`язання за спірними договорами виконувались у відповідності до вимог п. 4.4 Договору від 29.05.2003 р. та п. 12 Договорів від 04.05.2005 р., від 28.12.2005 р., у тому числі самостійно здійснювалась індексація нормативної грошової оцінки орендованих земельних ділянок, з урахуванням встановленого розміру такої грошової оцінки у спірних договорах.

    Безпідставними є посилання прокурора на акт Спеціалізованої ДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі від 10.08.2012 р. № 287/25-0/00222226, яким встановлено заниження ПАТ «Запорізький абразивний комбінат» орендної плати за землі державної та комунальної власності за спірними договорами оренди землі за період з 01.07.2009 р. по 01.07.2012 р. у загальній сумі 2 107 877,31 грн., оскільки такий акт не може бути безумовною підставою для задоволення позову. До того ж, як було з`ясовано в судовому засіданні апеляційної інстанції, податковим органом будь-яких повідомлень-рішень з цього приводу не приймалось, тобто податкових зобов`язань відповідачу не нараховувалось.

    Відповідно до ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

    На підставі викладеного, колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду вважає, що відповідно до вимог ст.43 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду Запорізької області від 07.11.2012 р. у справі № 5009/3430/12 ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді всіх обставин справи, які мають значення для вирішення спору, відповідає нормам матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги Запорізького міжрайонного екологічного прокурора не спростовують висновків суду першої інстанції, у зв'язку з чим підстав для її скасування не вбачається.

    Керуючись ст. ст. 91, 99, 101, 102, 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд, -

    П О С Т А Н О В И В:

    Апеляційну скаргу Запорізького міжрайонного екологічного прокурора в інтересах держави в особі Запорізької міської ради, м. Запоріжжя на рішення господарського суду Запорізької області від 07.11.2012 р. у справі № 5009/3430/12 - залишити без задоволення.

    Рішення Господарського суду Запорізької області від 07.11.2012 р. у справі № 5009/3430/12 - залишити без змін.

    Постанова апеляційного господарського суду набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого господарського суду України через Донецький апеляційний господарський суд протягом двадцяти днів.

    Головуючий суддя С. А. Малашкевич

    Судді: З. П. Азарова

    О. О. Радіонова

    Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.
    Нравится

    Это будет Вам интересно

    Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України, Кабінет Міністрів України

    Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України Кабінет Міністрів України постановляє: 1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

    Угода про асоціацію України з ЄС: критерії досяжні, але час обмежений

    Критерії для підписання Угоди про асоціацію України з ЄС досяжні, але час обмежений.

    Определен порядок использования бюджета для возмещения расходов на бесплатную правовую помощь

    Постановлением от 4.03.2013 года №130 правительство утвердило Порядок использования средств, предусмотренных в государственном бюджете для оплаты услуг и возмещения расходов адвокатов, оказывающих ...

    Про внесення змін до деяких форм державних статистичних спостережень щодо перенесення термінів подання, Державна служба статистики України

    Про внесення змін до деяких форм державних статистичних спостережень щодо перенесення термінів подання Відповідно до підпункту 31 пункту 4 Положення про Державну службу статистики України( 396/2011 ), затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 396/2011, враховуючи положення статей 4, 14, 18 Закону України "Про державну статистику"( 2614-12 ) та статей 80, 81 Цивільного кодексу України( 435-15 ), частини 8 статті 19 Господарського кодексу України( 436-15 ), з метою приведення нормативно-правових актів у галузі статистики у відповідність із нормами чинного законодавства НАКАЗУЮ:

    Об адвокате - устами Клиентов

    Этот интернет проект суперовый! работал на нем довольно чуть ли не по три раза на день. Этот интернет проект ожидает светлое будущее. Удачи Вам, ребята. Хотелося б видеться с Вашими новыми работами чаще! Действуйте!

    Рекомендовано Адвокатом
    Телефон семейных адвокатов
    Статьи о семейном праве
    Стягнення заборгованості через суд

    Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

    Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

    Консультации Адвоката
    Новости Семейного права
    Утверждена программа празднования Нового года ...

    Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

    Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

    Очільники вищих органів судової влади звернулися до  Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

    Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

    77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b