В Україні з’явився «Ритуальний дуб»

  В Україні з’явився «Ритуальний дуб»7 липня у Національному музеї народної архітектури та побуту України відбулося відкриття першої черги нової експозиції «Пам’ятка археології «Ритуальний дуб». Про це повідомтла прес-служба НМНАПУ.

  Понад 30 років на території Національного музею народної архітектури та побуту України знаходиться експонат світового значення — ритуальний язичеський дуб древніх слов’ян.

  Дуб випадково знайдено біля гирла Десни у 1975 році. Під час його дослідження археологи Івакін Г. Ю. та Гупало К. Н. виявили сліди дев’яти отворів у вигляді фігури квадрату, куди вставляли кабанячі щелепи. На нижній частині стовбура залишилися сліди вогню. Все це наштовхнуло науковців на думку, що перед ними священне дерево 8 століття нашої ери. Реставрація фрагмента стовбура ритуального дуба виконана в Інституті «Укрпроектреставрація» (Марампольский А. Й. і Дорофієнко І. П.) У 1980 —х роках, дуб перевезли до музею просто неба у Києві (с. Пирогів), а щелепи передали у Музей історії Києва. З того часу унікальний експонат лежав під накриттям в лісочку біля дороги.

  В цьому році науковці звернули увагу на зміни, які відбувалися зі стовбуром дуба: він покривався зеленими плямами, тріщинами, почала відпадати кора. Музейники забили на сполох. Додаткові обстеження, які проводила Стріленко Ю. М, інженер-технолог-реставратор, підтвердили побоювання музейників: надмірне затемнення під навісом, контакт з вологими матеріалами сприяли біообростанню стовбура мохом та грибками. Але є позитивні моменти: деревина пам’ятки в стовбурі зберегла міцність, що дозволяє проводити консерваційні заходи та переміщати артефакт. Стріленко Ю. М. запропонувала технологію виконання консерваційних робіт з метою захисту від подальшого руйнування матеріалами німецької фірми «Ремерс».

  «Ремерс» — це відома фірма, яка має системний підхід до консерваційного процесу та виробляє комплекс засобів, призначених для консервації пам’яток історії та культури. Матеріалами «Ремерса» проводилися консерваційні роботи архітектурних пам’яток в багатьох заповідниках України. В Національному музеї архітектури та побуту України матеріалами «Ремерс» була проведена консервація церкви.

  Паралельно дуб обстежив заступник директора Інституту археології НАН України Івакін Г. Ю., який також прийшов до висновку, що дуб придатний до відкритої експозиції після проведення додаткового консервування. В червні Науково-методична рада та Науково-реставраційна рада Національного музею народної архітектури та побуту України прийняли рішення провести консервацію унікального експоната і змінити місце експонування ритуального дуба. Була затверджена технологічна схема виконання консерваційних робіт, яку запропонувала Стріленко Ю. М.:

  1.Очистка поверхні деревини від пилу, накопичень забруднення, нашарувань біообростань — щетинними щітками, гумовими шпателями вручну.

  2. Хімічне видалення нашарувань біообростань спеціальним засобами

  3..Укріплення ділянок поверхні з корою спеціальними засобами

  4.Консервація всієї поверхні — промивка, укріплення і біоцидна обробка.

  Після проведення першої черги робіт буде відбуватися постійний моніторинг стану артефакта згідно чільним інструкціям, проводитися додаткова обробка експоната.

  Зараз в музеї проводяться роботи по консервації дуба під керівництвом Стріленко Ю. М. та фахівцями фірми «Ремерс», підготовка нового майданчика для експозиції, розробка концепції нової експозиції та захисної конструкції над експонатом.

  Дмитро Заруба, Генеральний директор НМНАПУ: «Нова експозиція — це не ритуальне місце. Наше завдання — зберегти унікальний експонат, ознайомити наших відвідувачів з українським минулим, з народними традиціями, з цікавими артефактами. Недалеко від нової експозиції знаходяться дві православні церкви. Отець Андрій, який проводить в цих церквах службу Божу, підтримав концепцію нової експозиції за умови, що там не відбуватимуться обряди. Нагадую — біля мертвого дерева не робили капищ, не проводили ритуали. Ми не робимо місце для стародавніх обрядів. Ми робимо нову експозицію.

  7 липня вибрано не випадково. Обряди на Івана Купала мають дохристиянські корені: це й священний вогонь, купальські вінки, прикрашання дерев, пошук містичної квітки папороті. Є повір’я, що квітка папороті — це і є квітка Перуна. Івана Купала завжди поєднували з містикою.

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.
  Нравится

  Это будет Вам интересно

  Про зміни у складі Конституційної Асамблеї, Президент України

  Указ  Президента України 1. На часткову зміну частини першої статті 4 Указу Президента України від 17 травня 2012 року № 328( 328/2012 ) «Про Конституційну Асамблею» увести до складу Конституційної Асамблеї ФУРСЕНКА Миколу Івановича — голову Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, вивівши з її складу ( 328/2012 ) Д. Котляра.

  Хозсуды получат новые разъяснения Пленума ВХСУ

  Вчера, 17 октября 2012 года, в Высшем хозяйственном суде Украины состоялось очередное заседание Пленума этого суда, на котором было принято ряд постановлений.

  Жан-Клод Міньйон вважає, що українська влада налагодила відвертий і відкритий діалог з ПАРЄ

  Про це Президент Парламентської асамблеї заявив на прес-конференції з нагоди відкриття чергової сесії ПАРЄ у Страсбурзі. Відповідаючи на запитання кореспондента УК, чи поділяє він думку, яку ...

  Про затвердження Порядку взаємодії між підрозділами органу доходів і зборів під час роботи з безхазяйними речами та майном, що переходить у власність держави, Міністерство доходів і зборів України

  Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 р. за № 1849/24381 Про затвердження Порядку взаємодії між підрозділами органу доходів і зборів під час роботи з безхазяйними речами та майном, що переходить у власність держави

  Об адвокате
  Этот интернет сайт - класс так много чего здесь любопытного и необходимого. Хочу пожелать вам держаться так же высоко и дальше и всего самого... наилучшего во всем.

  Хочется просто сказать огромное спасибо!. Случайно набрел на этот ресурс, чему крепко рад и доволен! С огромным удовольствием размещу ссылку на своей станичке!
  Рекомендовано Адвокатом
  Телефон семейных адвокатов
  Статьи о семейном праве
  Стягнення заборгованості через суд

  Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

  Консультации Адвоката
  Новости Семейного права
  Утверждена программа празднования Нового года ...

  Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

  Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

  Очільники вищих органів судової влади звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

  77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b