«Ви подряпали нашу машину…»

  «Ви подряпали нашу машину…»

  Автопідставами шахраї «вибивали» з довірливих людей десятки тисяч гривень

  Майже два роки столичним водіям діставалося: група молодиків полювала на власників дорогих автомобілів. Вони імітували дорожньо-транспортні пригоди й так майстерно переконували в цьому нібито винуватців, що ті добровільно приносили аферистам доволі кругленькі суми, аби вирішити питання «полюбовно». Домовлятися потерпілим іноді доводилося з досить поважними людьми, які під час переговорів представлялися співробітниками Генеральної прокуратури.

  Так хто кого «підрізав»? Фото Володимира ЗAЇКИ

  Жертву ловили на мило

  Злочинне угруповання діяло з жовтня 2010 до травня 2012 року. Нині досудове слідство у цій справі закінчилося, а матеріали направлені на розгляд Святошинського районного суду м. Києва. Сьогодні у справі проходять вісім потерпілих, які за свою довірливість заплатили понад 700 тисяч гривень. «УК» вдалося поспілкуватися з прокурором Сергієм Кравчуком, який підтримує державне обвинувачення у цій справі. За його словами, до складу злочинного угруповання входило п’ять чоловік, які працювали за ретельно спланованим сценарієм, де кожному була відведена чітка роль.

  «Ці епізоди скоювали на території Голосіївського, Шевченківського, Печерського й Святошинського районів. Молоді люди їздили на дорогих автівках — Porsche Cayenne, BMW Х6, на яких заздалегідь робили подряпини, — розповідає Сергій Кравчук. — Рухаючись по дорогах, вони знаходили водіїв, які також їздили на престижних марках автомобілів. Дивилися, щоб у салоні не було пасажирів. Коли жертва була вибрана, імітували зіткнення. Кидали господарським милом по авто, що утворювало певний шум. Потерпілі зупиняли автівки, а далі кожен член цієї групи починав виконувати свою роль. Один відволікав водія, інший робив подряпини на його машині наждачним папером, ще один брав у нього страховий поліс, до якого швидко й непомітно ставив свій штамп із заздалегідь підготовленим номером телефону. Коли потерпілий дзвонив до страхової компанії, з ним розмовляла людина, яка перебувала в цьому самому кримінальному угрупованні».

  Шахраї були дуже добре підготовленими, вони працювали з раціями, мобільними телефонами, причому викидали їх після кожної «операції». Всі дії членів групи були чітко скоординованими. Вони чинили на потерпілих такий сильний тиск, що тим навіть на думку не спадало самостійно зателефонувати до міліції. Хлопці самі телефонували до ще одного свого товариша, який видавав себе за працівника Державтоінспекції. А слухавку передавали водієві, якого «обробляли». Вдаваний інспектор змальовував геть невтішну картину. Що ніби водій скоїв ДТП раніше. А потім чи не помітив, чи спеціально втік з місця пригоди, але люди вимушені були його наздоганяти. Він також переконував власника іномарки домовитися на місці з «потерпілими», щоб не втратити права зовсім.

  «Один потерпілий пригадав, що, коли розмовляв з цими чоловіками на місці ДТП, то за 30—40 метрів від них через дорогу ходив чоловік, який весь час розмовляв по мобільному телефону. Він вважає, що саме ця людина спілкувалася з ним або як інспектор ДАІ, або як працівник страхової компанії, — говорить Сергій Кравчук. — Ще в одному випадку водієві повідомили, що за ним нібито слідкують через відеокамери. Це відбувалося неподалік мосту Патона на Дніпровській набережній. Шахраї діяли переважно в ранковий час між сьомою та восьмою годинами. Вони їхали набережною, коли звернули увагу на автомобіль Toyota Land Cruiser і зімітували ДТП. Водій зупинився, щоб подивитися на свій автомобіль. Він не зрозумів, що сталося. Почав рух далі, але через деякий час вони його наздогнали, почали блимати фарами, чим змусили його зупинитися.

  Коли чоловік запропонував звернутися до страхової компанії і дістав поліс, який лежав у файлі, один учасник цього дійства сказав, що в нього поганий зір, і попросив вийняти папір. А поки його спільники відволікали увагу водія, поставив печатку з номером телефону іншого учасника злочинного угруповання, який відрекомендувався представником начебто страхової компанії.

  Виконуючи роль інспектора ДАІ, ще один член угруповання повідомив потерпілому, що на мосту Патона нібито встановлено камери спостереження, і детально описав місце пригоди. Це чоловіка переконало, він погодився принести шахраям гроші».

  Як не потрапити на гачок?

  Найцікавіше, що коли Porsche Cayenne був затриманий правоохоронцями, в салоні знайшли папери, де була виписана чітка інструкція, як треба поводитися зі співробітниками ДАІ, якщо їх зупинять. Також там були тематичні рекомендації про те, як діяти в різних ситуаціях з водіями. Наприклад, якщо водій починав скандалити і намагався самостійно викликати ДАІ, вони, нічого не роблячи, їхали. А якщо він намагався знайти компроміс з шахраями — залишалися та «працювали» з ним далі.

  Люди справді приносили досить великі гроші — в середньому по 80—90 тисяч гривень. Тому що одним із аргументів, який остаточно переконував, було посвідчення працівника Генпрокуратури, яке показували потерпілим. За словами Сергія Кравчука, під час досудового слідства з’ясувалося, що це підробка. «Ні відділу такого в Генеральній прокуратурі не існує, ні особи, ім’я якої там зазначено, — підкреслює Сергій Кравчук. — Але їхні ролі були зіграні дуже майстерно. Коли вони вчиняли шахрайські дії щодо потерпілих, люди розгублювалася і не контролювали себе. Вони дуже грамотно тиснули психологічно й не давали людині приводу думати, що її ошукують».

  Щоб не стати жертвою таких шахраїв, юристи радять за будь-яких обставин зберігати спокій. За словами адвоката Вадима Прокопенка, якщо людина потрапляє в подібну ситуацію, вона самостійно повинна викликати ДАІ. «Не треба боятися, що заберуть водійські права, — пояснює він. — Таке звичайно буває, але практика показує, що суди обмежуються штрафами, середній розмір яких — 340 грн. Але заплатити гроші доведеться лише тоді, коли дорожньо-транспортна пригода справді була. А за подібних обставин чекати приїзду правоохоронців шахраї точно не будуть».

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.
  Нравится

  Это будет Вам интересно

  ВАСУ вернул иск о признании незаконным Указа Президента о помиловании Ю.Луценко

  24 октября с. г. Высший административный суд Украины принял решение вернуть истцу (гражданину N) исковое заявление о признании незаконным и отмене Указа Президента Украины №197/2013 года от 7.04.2013 ...

  Про видачу свідоцтв про право на зайняття нотаріальною діяльністю, Міністерство юстиції України

  Про видачу свідоцтв про право на зайняття нотаріальною діяльністю Відповідно до статті 11 Закону України "Про нотаріат" ( 3425-12 ), пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.94 № 102( 102-94-п ) "Про розмір плати за видачу свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю" та пункту 4 Порядку видачі свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю ( z1170-12 ), затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 11.07.2012 № 1043/5, НАКАЗУЮ:

  Про затвердження положень про прийом, стажування в органах державної влади і органах місцевого самоврядування слухачів, працевлаштування випускників Національної академії державного управління при Президентові України, органів місцевого самоврядування, в яких проводиться у 2013-2018 роках стажування слухачів Національної академії, Кабінет Міністрів України

  Про затвердження положень про прийом, стажування в органах державної влади і органах місцевого самоврядування слухачів, працевлаштування випускників Національної академії державного управління при Президентові України, а також переліку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, в яких проводиться у 2013-2018 роках стажування слухачів Національної академії

  Суд в США обязал дочь Л.Кучмы вернуть $500 тыс. долга за ландшафтный дизайн

  Дочь второго Президента Украины Леонида Кучмы, основатель «Фонда АнтиСПИД» Елена Пинчук должна уплатить компании по ландшафтному дизайну Oehme van Sweden более 500 тысяч долларов. Такое решение ...

  Об адвокате
  Этот сайт просто отпад. Thanky! Несомненно необходимый и в тоже время функциональный интернет портал.

  Хочу просто поблагодарить Вас!. Сегодня совершенно случайно набрел на этот интернет сайт, чему крепко рад! С огромным удовольствием сошлюсь на Вас на своей станичке!
  Рекомендовано Адвокатом
  Телефон семейных адвокатов
  Статьи о семейном праве
  Стягнення заборгованості через суд

  Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

  Консультации Адвоката
  Новости Семейного права
  Утверждена программа празднования Нового года ...

  Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

  Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

  Очільники вищих органів судової влади звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

  77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b