Нас лякають новими епідеміями

  Нас лякають новими епідеміями

  Якщо Міжнародний альянс із ВІЛ/СНІДу не порозуміється з українськими чиновниками, хворі можуть залишитися без гуманітарної допомоги

  Представники Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІДу в Україні заявляють, що Міністерство доходів і зборів нарахувало їм заднім числом 3,3 мільйона антидемпінгового мита за шприци, які вони роздали безкоштовно людям, що вживають наркотики та входять у групу найбільшого ризику інфікування. І якщо це рішення їм не вдасться оскаржити, міжнародні організації можуть у кілька разів скоротити фінансування програм профілактики цих захворювань.

  На сторожі інтересів вітчизняного виробника

  За словами виконавчого директора цієї благодійної організації Андрія Клепікова, шприци було ввезено в рамках реалізації загальнодержавної програми протидії поширенню ВІЛ/СНІДу і їх уже встигли розповсюдити. Тому повернути як мито сьогодні можуть хіба що використані шприци, які обов’язково приносять назад у громадські організації споживачі таких послуг.

  «Програма, яку підтримує Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією, справді має суспільне значення, — каже Андрій Клепіков. — Завдяки цим шприцам, іншим інтервенціям вдалося зупинити епідемію ВІЛ-інфекції у групі найбільшого ризику. Це фактично запобіжний засіб для збереження здоров’я українців. Але в січні цього року ми отримали повідомлення з вимогою сплатити антидемпінгове мито за шприци, котрі було ввезено ще в 2010 році. Тобто його нарахували заднім числом».

  Як розповів керівник юридичної служби альянсу Ігор Войтенко, на цей вид виробів застосовували нульову ставку ввізного мита та ПДВ. З іншого боку, на шприци, виготовлені в деяких країнах, зокрема й Іспанії, згідно з одним із пунктів рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, повинні були застосовувати антидемпінгове мито. Це рішення оскаржили в суді дистриб’ютори іноземних фармкомпаній. «На той момент рішення про застосування антидемпінгових санкцій до шприців, виготовлених в Іспанії, було припинено, а потім скасовано рішенням Київського апеляційного адмінсуду, тому ми діяли абсолютно законно», — пояснив Ігор Войтенко.

  На думку представників альянсу, якщо вимогу міністерства буде задоволено, Глобальний фонд та інші міжнародні донори можуть скоротити обсяг фінансової допомоги Україні. «Якщо це мито буде застосовано, профілактичні програми скоротяться приблизно утричі, і це неминуче призведе до сплеску епідемії», — зазначив Андрій Клепіков.

  Безкоштовні шприци допоможуть зупинити епідемію. Фото з сайту javoxir.com

  Замість мита — використані шприци

  Проте в Міністерстві доходів і зборів наполягають, що мають підстави вимагати зазначених виплат. «Поки діяли судові рішення, ми не нараховували антидемпінгове мито, але в березні 2011 року Вищий адміністративний суд скасував рішення Київського апеляційного суду», — каже керівник Київської регіональної митниці Геннадій Романенко. І додає, що антидемпінгове мито нараховується лише у разі, коли є відповідне звернення до міжвідомчої комісії національного виробника. А такий запит був ще в 2009 році. Крім того, якби такий вантаж завозили як гуманітарну допомогу з відповідним оформленням через спеціальну комісію при Кабінеті Міністрів, подібних запитань до альянсу не виникало б. «Та у даному випадку це була виключно зовнішньоторговельна операція, — підкреслив він. — Шприци надходили в Україну тільки протягом двох тижнів, коли було чинним рішення Київського апеляційного адміністративного суду. Їх — по 32 копійки за штуку — завезли кількістю 11,5 мільйона».

  За його словами, законодавство передбачає таку форму контролю, як пост-аудит: митниця має право перевірити діяльність будь-якого підприємства за останні три роки і нарахувати ті платежі, які воно повинно було б сплатити за цей час, але цього не зробило. Саме тому антидемпінгове мито й нараховано саме зараз.

  У свою чергу представники альянсу стверджують, що оскаржуватимуть таке рішення і сподіваються на розуміння і підтримку держави. «Міністерство охорони здоров’я вже звернулося з листом до міністра доходів і зборів, висловивши стурбованість ситуацією, що склалася», — каже Андрій Клепіков.

  Стурбовані й споживачі таких послуг. «Ні для кого не секрет, що для наркомана, який перебуває в системі, знайти дві гривні на чистий шприц — це проблема, — розповідає Антон, який свого часу звертався по допомогу до благодійних організацій. — Тому можливість поміняти використані шприци або просто отримати нові — це питання життя і смерті в буквальному сенсі».

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.
  Нравится

  Это будет Вам интересно

  Про підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про повітряне перевезення, Кабінет Міністрів України

  Про підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про повітряне перевезення Схвалити проект Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про повітряне перевезення.

  Про офіційні курси гривні до іноземної валюти, Національний банк України

  Національний банк України 16.08.2012 встановлює такі офіційні курси гривні до іноземної валюти* Код цифровий Код літерний Кількість одиниць Назва валюти Офіційний курс

  Держава виплатила майже 200 млн грн дотацій за утримання та збереження молодняку ВРХ

  Нині селянам виплачено майже 200 мільйонів гривень державної бюджетної дотації за утримання та збереження молодняку ВРХ. Завдяки цій програмі в країні відбувається нарощення поголівя ВРХ та зростає ...

  Об адвокате - устами Клиентов

  Да, тут много нужной информации. Огромнейшее спасибо. Очень благодарны! Ребята - просто молодцы.

  Рекомендовано Адвокатом
  Телефон семейных адвокатов
  Статьи о семейном праве
  Стягнення заборгованості через суд

  Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

  Консультации Адвоката
  Новости Семейного права
  Утверждена программа празднования Нового года ...

  Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

  Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

  Очільники вищих органів судової влади звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

  77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b