Пластик в недалекому майбутньому може стати цінним джерелом енергії. В Канаді триває річне випробування пристрою, створеного в Японії. Завдяки йому, пластикові пляшки утилізують з метою отримання чистого пального.
Пристрій здатний обробляти щогодини до 10-ти кілограмів полімерів, з яких одержують 10 літрів пального. Спочатку пластикові пляшки дроблять, отримані гранули кидають в корито, й вони «просуваються» трубами й камерами. У процесі нагріву пластик перетворюється на рідину, потім на газ і зрештою його охолоджують.
Енді Лера, керівник проекту:
«Я навіть уявити собі не міг, що таке — можливе: брати пластикові відходи й переробляти їх у пальне — економічно й швидко».
Пристрій можна завантажувати будь-якими виробами з пластику. Паперові етикетки і незначний бруд не нашкодять процесу. Витрати на електроенергію становлять 10 євроцентів на літр виробленого пального.
Викиди вуглекислого газу при цьому еквівалентні нормальному видиханню чотирьох людей.
Пет Макінрой, один з керівників проекту:
«Гадаю, цей процес може самоокупатись. На додаток, він розв’язує велику проблему, як-от утилізація пластмасових відходів, того, що потрапляє просто на смітник».
По завершенні технологічного процесу отримують вихідну речовину — суміш бензину, дизельного палива, керосину та інших видів пального.
Цю суміш далі можуть використовувати прямо у печах або як дизельне паливо для автомобілів.