За першу половину Ігор українські паралімпійці здобули 50 високих нагород, з яких — 18 золотих, 15 срібних та 17 бронзових медалей. Лише у вівторок наші сильні духом спортсмени вибороли 8 медалей високого гатунку: 3 золотих нагороди, 3 срібних та 2 бронзових. До речі, повертаючись до екватора Пекіна, ми сповнюємося все більшим оптимізмом, адже тоді у доробку наших спортсменів було 42 нагороди (15 золотих, 10 срібних та 17 бронзових)...
А перемогу українській команді у вівторок і четверту світову позицію забезпечили Руслан Катишев, котрий виборов золоту нагороду у стрибках у довжину з новим паралімпійським рекордом: 6, 46 м; Максим Веракса, який також з паралімпійським рекордом (51.40) виборов золото на блакитних доріжках Акватіку (дистанція — 100 м вільним стилем). Третю найвищу нагороду із тріумфальним рекордом світу, Європи та Паралімпіади завоювала українська «золота рибка» Наталя Прологаєва (1.43.99) на дистанції 100 м брасом.
Президент України Віктор Янукович привітав легкоатлета Руслана Катишева, плавців Максима Вераксу та Наталію Прологаєву зі здобуттям золотих нагород на XIV літніх Паралімпійських іграх у Лондоні. «Ці перемоги свідчать про велич вашого духу, високу майстерність та нездоланне прагнення досягти поставленої мети», — йдеться у вітанні глави держави.
Україна пишається вами, адже професіоналізм, мужність і патріотизм, які ви демонструєте на цих змаганнях, вкотре підтверджують авторитет нашої держави як одного із лідерів паралімпійського руху в світі, наголосив Віктор Янукович.