«Каприси» і «Перехрестя» виконані вперше у світі

  «Каприси» і «Перехрестя» виконані вперше у світі

  Свій 145-й сезон Національна опера традиційно відкриє твором Георгія Майбороди «Ярослав Мудрий»

  Лариса ТАРАСЕНКО для «Урядового кур’єра»

  Минулого сезону репертуар театру поповнився кількома виставами, дві з яких створені і виконані вперше у світі: це балети «Каприси» і «Перехрестя». Перший поставив відомий український балетмейстер Віктор Литвинов у декораціях Марії Левитської на музику 24 каприсів Ніколо Паганіні, майстерно і вишукано оркестрованих композитором і нині художнім керівником театру Мирославом Скориком. Це філософська притча про тернистий творчий шлях митця крізь нерозуміння, зневагу, висміювання — до визнання і слави, але зазвичай посмертної. Ще більш філософсько-узагальнюючим вийшов у Раду Поклітару балет-триптих «Перехрестя», поставлений силами колективу «Київ Модерн-балет» теж, до речі, на музику Мирослава Скорика — його концертів для скрипки з оркестром. За фантазією хореографа й дивовижною надсучасною сценографією Олександра Друганова глядачів запрошують до роздумів про Людину і Людство, про Життя як явище конкретне, так і в масштабі Всесвіту.

  «Клас-концерт» від Дениса Матвієнка

  Шанувальники балету отримали ще один подарунок: за участі продюсерського центру «Софіт» і фонду Дениса Матвієнка, всесвітньо відомого танцівника, а нині керівника балету Національної опери, було поставлено два одноактних балети: «Клас-концерт» і «Radio & Juliet». Майже сорок років тому київська балетна трупа вперше звернулася до постановки «Клас-концерту» на музику Дмитра Шостаковича, Олександра Глазунова, Антона Рубінштейна, Анатолія Лядова в музичній композиції Олександра Цейтліна. Цікаво, що ті, хто сорок років тому танцював у виставі, працювали над його постановкою як балетмейстери-репетитори, а це Алла Лагода, Микола Прядченко, Людмила Сморгачова, Раїса Хилько. Публіка дуже тепло прийняла цей театралізований балетний урок, який перетворився на справжнє свято балету. «Radio & Juliet» теж не вперше з’явився на нашій сцені, але знайомство з ним відбулося спочатку у виконанні артистів Маріборського театру (Словенія). І ось Денис Матвієнко запросив постановника, відомого у Європі хореографа Едварда Клюга, аби він поставив цей сучасний балет силами артистів київської трупи. За зізнанням самого хореографа, наші солісти, хоч і дуже рідко виконують модерн, перевершили всі сподівання. До речі, вже 11 вересня можна буде переглянути обидві вистави.

  Наймасштабнішою постановкою театру стала прем’єра опери Джузеппе Верді «Дон Карлос» — великого історичного полотна, яке вимагає повної концентрації всіх творчих сил колективу. Постановники вистави — диригент Микола Дядюра, режисер Анатолій Солов’яненко, художник Марія Левитська, хормейстер Богдан Пліш разом з виконавцями — солістами, хором і мімансом — зробили все, аби цей останній шедевр великого італійця Верді, 200-річний ювілей якого наступного року святкуватиме весь музичний світ, став окрасою репертуару Національної опери, особливо з огляду на те, що «Дон Карлос» поряд з іншими постановками опер Верді уможливить наступного, ювілейного сезону влаштувати масштабний вердіївський фестиваль.

  Фото з архіву Національної опери

  Тепер «Наталка Полтавка» у двох діях

  Під саму завісу сезону на суд публіки винесли ще одну прем’єру — давно обіцяну нову постановку «Наталки Полтавки» Миколи Лисенка, 170-річчя якого відзначалося минулого сезону. Нову музичну редакцію зробив Мирослав Скорик, режисер Анатолій Солов’яненко скоротив і динамізував сценічне дійство — тепер вистава у двох діях. Шлях цієї вистави тільки починається, ближче знайомство з нею глядача відбудеться саме в наступному сезоні, який ось-ось розпочнеться.

  Що стосується майбутніх постановок Національної опери, то на листопад запланована нова постановка балету «Баядерка» Людвіга Мінкуса. Для її здійснення запрошено видатну балерину і хореографа Наталію Макарову, яка 1974 року дебютувала як хореограф власною версією акту «Тіні», а 1980-го поставила повністю весь балет для Американського театру балету. Художником постановки запрошено відомого театрального художника із Санкт-Петербурга Олександра Окунєва, який неодноразово співпрацював з Національною оперою України.

  Щойно закінчиться відпустка, солісти опери візьмуться до роботи над «Казкою про царя Салтана» Миколи Римського-Корсакова. Востаннє оперу ставили тут у 1949 році диригент Веніамін Тольба і режисер Михайло Стефанович. Нині чудова музична казка повертається на нашу сцену зусиллями постановочної команди в особі диригента Миколи Дядюри, режисера Анатолія Солов’яненка, художника Марії Левитської.

  Результату слід чекати в лютому наступного року.

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.
  Нравится

  Это будет Вам интересно

  Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) постанов Верховної Ради України від 4 серпня 2006 року № 80-V, № 81-V, № 82-V, № 83-V, від 3 листопада 2011 року № 3991-VI щодо призначення суддів Конституційного Суду України; від 22 березня 2007 року № 828-V, № 829-V щодо призначення членів Вищої ради юстиції; від 12 квітня 2012 року № 4632-VI щодо призначення Голови Рахункової палати; від 24 квітня 2012 року № 4660-VI щодо призначення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Конституційний Суд України

  м. Київ 10 липня 2013 року № 32-у/2013 Справа № 2-2/2013 Конституційний Суд України у складі суддів: Винокурова Сергія Маркіяновича — головуючого, Бауліна Юрія Васильовича, Бринцева Василя Дмитровича, Вдовіченка Сергія Леонідовича, Гультая Михайла Мирославовича, Запорожця Михайла Петровича, Кампа Володимира Михайловича, Литвинова Олександра Миколайовича, Сергейчука Олега Анатолійовича — доповідача, Тупицького Олександра Миколайовича, Шаптали Наталі Костянтинівни, Шишкіна Віктора Івановича,

  Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, Кабінет Міністрів України

  Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок Відповідно до статей 92, 123 і 149 Земельного кодексу України ( 2768-14 ) надати дозвіл національному природному парку "Хотинський" на розроблення з урахуванням вимог державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовною площею 2847,4 гектара (землі державної власності лісогосподарського призначення (ліси), що перебувають у постійному користуванні державних підприємств "Сокирянське лісове господарство" та "Хотинське лісове господарство", згідно з додатком, розташованих на території Чернівецької області, з подальшим наданням їх зазначеному парку у постійне користування для забезпечення його функціонування.

  Конституционный суд Италии отменил закон, по которому осуждены 10 тыс. наркоманов

  Конституционный суд Италии смягчил наказание за хранение и распространение марихуаны, пишет BBC News. Суд признал нелегитимным закон от 2006 года, который приравнял коноплю к героину и кокаину.

  Про затвердження на січень 2013 року тарифів на електричну енергію, які працюють за ціновими заявками, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

  Про затвердження на січень 2013 року тарифів на електричну енергію, продану в Оптовий ринок електричної енергії України виробниками, які працюють за ціновими заявками

  Об адвокате
  Спасибо его создателям и тем, от кого зависит продвижение портала.

  Всем большое спасибо. Ваш портал сейчас - неповторимый в своем роде. Как здорово, что есть такие полезные порталы. Этот портал очень удобен в пользовании. На нем удобно отдыхать - просто, удобно,быстро.
  Рекомендовано Адвокатом
  Телефон семейных адвокатов
  Статьи о семейном праве
  Стягнення заборгованості через суд

  Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

  Консультации Адвоката
  Новости Семейного права
  Утверждена программа празднования Нового года ...

  Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

  Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

  Очільники вищих органів судової влади звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

  77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b