Про внесення змін до Закону України

Про внесення змін до Закону України "Про Національний архівний фонд та архівні установи"

  Верховна Рада України постановляє:

  I. Внести до Закону України "Про Національний архівний фонд та архівні установи"( 3814-12 ) (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 11, ст. 81; 2007 р., № 10, ст. 91; 2011 р., № 23, ст. 160) такі зміни:

  1. Статтю 1 після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:

  "експертиза цінності документів — всебічне вивчення документів з метою внесення їх до Національного архівного фонду або вилучення з нього, проведення грошової оцінки документів Національного архівного фонду, віднесення їх до унікальних і встановлення строків зберігання документів, що не підлягають внесенню до Національного архівного фонду".

  У зв’язку з цим абзаци п’ятий — сімнадцятий вважати відповідно абзацами шостим — вісімнадцятим.

  2. У статті 6:

  1) назву викласти в такій редакції:

  "Стаття 6. Внесення документів до Національного архівного фонду та вилучення документів з нього";

  2) після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:

  "Під час проведення експертизи цінності документів експертні комісії керуються типовими та галузевими переліками видів документів з нормативно встановленими строками їх зберігання, затвердженими відповідно до законодавства".

  У зв’язку з цим частини четверту — восьму вважати відповідно частинами п’ятою — дев’ятою;

  3) після частини п’ятої доповнити новою частиною такого змісту:

  "Державні архівні установи та архівні відділи міських рад мають право на отримання в установленому порядку документів юридичних осіб з метою виявлення документів, що підлягають внесенню до Національного архівного фонду, крім тих, що містять інформацію з обмеженим доступом".

  У зв’язку з цим частини шосту — дев’яту вважати відповідно частинами сьомою — десятою;

  4) у частині сьомій слово "четвертій" замінити словом "п’ятій";

  5) частину десяту доповнити новим першим реченням такого змісту:

  "Із Національного архівного фонду можуть бути вилучені лише дублетні документи (тотожні за змістом тиражовані примірники одного документа, що зберігаються в одній архівній установі), документи тимчасових строків зберігання, а також документи, документна інформація яких втрачена".

  3. Статтю 8 після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:

  "Архівні документи, які до 1991 року перебували на державному обліку та зберігалися в державних архівних установах, належать до Національного архівного фонду і є власністю держави".

  У зв’язку з цим частини четверту — шосту вважати відповідно частинами п’ятою — сьомою.

  4. Частину першу статті 12 викласти в такій редакції:

  "Документи Національного архівного фонду незалежно від місця їх зберігання, форми власності на них, виду носія інформації та доступу підлягають обов’язковому державному обліку, що ведеться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства, з метою здійснення контролю за наявністю документів, їх станом, місцем та умовами зберігання".

  5. Частину п’яту статті 13 викласти в такій редакції:

  "Вимоги до умов зберігання і порядку ведення обліку архівних документів, контролю за дотриманням цих вимог визначає центральний орган виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства".

  6. У частині четвертій статті 22 слова "власник документів Національного архівного фонду" замінити словами "власник архівних документів".

  7. У статті 23:

 1. в абзаці п’ятому слово "державний" замінити словом "Державний";
 2. абзац сьомий викласти в такій редакції:
 3. "архівні установи органів місцевого самоврядування".

  8. У частині другій статті 27 слово "державний" замінити словом "Державний".

  9. У статті 29:

  1) назву і частину першу викласти в такій редакції:

  "Стаття 29. Архівні установи органів місцевого самоврядування

  Архівна установа сільської, селищної, міської ради здійснює централізоване тимчасове зберігання архівних документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових та інших правовідносин юридичних і фізичних осіб, що не належать до Національного архівного фонду";

  2) частину четверту виключити.

  10. Частину третю статті 31 після слова "фонодокументів" доповнити словами "науково-технічних документів".

 4. 11. Частину третю статті 32 викласти в такій редакції:
 5. "У разі ліквідації зазначених юридичних осіб ліквідаційні комісії зобов’язані забезпечити впорядкування та збереженість документів, у тому числі документів з кадрових питань (особового складу), регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності та інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів), нарахуванням і виплатою заробітної плати працівникам, і за погодженням із центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства або уповноваженою ним архівною установою визначити місце подальшого зберігання архівних документів цих юридичних осіб".

 6. 12. У статті 42:
 7. 1) назву викласти в такій редакції:

  "Стаття 42. Контроль за дотриманням законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи, відповідальність за його порушення";

  2) доповнити новою частиною першою такого змісту:

  "Центральні державні архіви, місцеві державні архівні установи, архівні відділи міських рад у межах своїх повноважень мають право перевіряти роботу архівних підрозділів і служб діловодства органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, зокрема об’єднань громадян, релігійних організацій, з метою здійснення контролю за дотриманням законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи шляхом проведення планових і позапланових перевірок".

  У зв’язку з цим частину першу вважати частиною другою.

  II. Прикінцеві положення

  1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, з одночасним введенням його в дію, крім абзацу третього підпункту 1 пункту 9 розділу I цього Закону, який вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом.

  2. Сільським, селищним, міським радам у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом в установленому порядку забезпечити функціонування архівних установ відповідно до абзацу третього підпункту 1 пункту 9 розділу I ( 5068-17 ) цього Закону.

  Президент України

  В. ЯНУКОВИЧ

  м. Київ 5 липня 2012 року № 5068-VI

  Юридичний портал Справедливість

  Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.
  Нравится

  Это будет Вам интересно

  Ціни на хліб будуть стабільними

  Уряд прийняв рішення продовжити чинність постанови, яка регламентує укладання тристоронніх угод між Аграрним фондом, обласними державними адміністраціями та хлібопекарськими підприємствами щодо ...

  Про затвердження нормативно-правових актів щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти в 2013 році, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

  Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 8 листопада 2012 р. за № 1885/22197 Про затвердження нормативно-правових актів щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти в 2013 році

  Украина возобновила суд по газу «РосУкрЭнерго»

  Генеральная прокуратура оспорила контракт купли-продажи 11 миллиардов кубометров газа между «Нефтегазом» и «Газпромом», которые затем были отсужены фирмой «РосУкрЭнерго». Это следует из определения ...

  Про внесення змін до порядку денного десятої сесії Верховної Ради України шостого скликання, Верховна Рада України

  ПОСТАНОВА  Верховної Ради України Верховна Рада України постановляє: 1. Включити до порядку денного десятої сесії Верховної Ради України шостого скликання( 4344-17 ), затвердженого Постановою Верховної Ради України від 7 лютого 2012 року № 4344-VI, законопроекти згідно з переліком, що додається.

  Об адвокате - устами Клиентов

  Сайт просто офигенный. Несомненно нужный и в тоже время функциональный ресурс.

  Рекомендовано Адвокатом
  Телефон семейных адвокатов
  Статьи о семейном праве
  Стягнення заборгованості через суд

  Стягнення заборгованості через суд Часто стягнення заборгованості з боржника буде можливим здійснити лише після того, як було розглянуто та задоволено судом ...

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим

  Розірвання шлюбу із засудженим, або ув'язненим Сьогодні можна ініціювати «розділ» шлюбу з ув'язненим в суді, РАЦСі, якщо не мається спільних дітей.

  Консультации Адвоката
  Новости Семейного права
  Утверждена программа празднования Нового года ...

  Утверждена программа празднования Нового года в Киеве Мэр Киева Виталий Кличко утвердил программу празднования Нового года в столице. Об этом говорится в сообщении пресс-служба Киевской городской государственной администрации.

  Очільники вищих органів судової влади звернулися ...

  Очільники вищих органів судової влади звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України У зв’язку із підготовкою внесення змін до бюджетного законодавства, в яких передбачається зарахування коштів від надходження судового збору до загального фонду державного бюджету, чим повністю ...

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского ..

  Обладателем Кубка «Фемиды» стала команда Оболонского райсуда г.Киева 13 декабря с. г. в преддверии Дня работников суда на территории учебно-тренировочной базы ФК «Динамо» состоялись финальные матчи и торжественное закрытие V турнира по мини-футболу среди команд судебных учреждений за Кубок «Фемиды». Турнир проводится под патронатом Совета судей Украины и Государственной судебной администрации (ГСА) Украины.

  77622d60ce9d54ae9fda0d258266067b