Справа № 6-а-10/13
6-а-50/12
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 березня 2013 року Солом'янський районний суд м. Києва у складі:
головуючого: судді Оксюти Т.Г., при секретарі Прохоровій К.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві заяву про заміну сторони у виконавчому провадженні по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління праці та соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату щорічної грошової допомоги до 5 травня, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Солом'янського районного суду м. Києва від 09.11.2011 року вищезазначений позов задоволено частково та визнано протиправними дії Головного управління праці та соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) щодо відмови у здійсненні перерахунку і виплати ОСОБА_1 щорічної грошової допомоги до 5 травня у 2011 році, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Зобов'язано Головне управління праці та соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1, як учаснику бойових дій, недоплаченої суми щорічної грошової допомоги до 5 травня за 2011 рік, у розмірі п'яти мінімальний пенсій за віком відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», за виключенням виплат здійснених у 2011 році.
У задоволенні решти позовних вимог та у вимогах до Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат було відмовлено.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 22.02.2013 року дана постанова була залишена без змін.
31.01.2012 року представник відповідача Головного управління праці та соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської державної адміністрації надав до суду заяву про заміну сторони у виконавчому провадженні, в якій просить замінити Головне управління на Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат в зв'язку з тим, що виплата щорічної допомоги до 5 травня відноситься саме до компетенції останнього, який має спеціальний реєстраційний рахунок і виконує перерахування відповідних сум коштів фізичним особам.
Сторони в судове засідання не з'явились, про дату та час розгляду справи повідомлялись належним чином, про причини неявки суду не повідомили.
Суд, відповідно до ч. 2 ст. 264 КАС України вважає за можливе розглянути справу у їх відсутність, оскільки неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає заяву такою, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст. 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником. Правонаступництво на стадії виконання - це перехід процесуальних прав та обов'язків у виконавчому провадженні від правопопередника до правонаступника в силу правонаступництва в матеріальних відносинах, які виступають предметом виконання.
Так, як вбачається з матеріалів справи, за даними спірними правовідносинами перехід процесуальних прав та обов'язків щодо ведення справи по призначенню та нарахуванню соціальної допомоги позивачу, не відбувся.
Крім того, як встановлено в мотивувальній частині постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 09.11.2011 року, нарахування та виплата щорічної грошової допомоги до 5 травня відноситься до виключної компетенції Головного управління праці та соціального захисту населення виконавчого органу КМДА.
Відповідно до п. 4.1 Положення про Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню виплат, затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 27 січня 2007 року № 65 Центр здійснює вхідний облік та контроль документів з питань призначення соціальної допомоги, інших грошових виплат, які надходять від органів праці та соціального захисту населення.
Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, як орган виконавчої влади, у своїй діяльності керується виключно діючими нормативними актами.
Отже, Центром проводяться виплати допомоги згідно розпоряджень, які надходять до нього у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Тому, постановою суду першої інстанції, з якою погодився Київський апеляційний адміністративний суд у вимогах до Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню виплат - відмовлено.
Крім того, встановлено, що постановою державного виконавця від 28.05.2012 року, було закінчено виконавче провадження на підставі п. 8 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження».
З огляду на наведене, суд вважає доводи представника заявника щодо неможливості виконання ними рішення суду безпідставними та приходить до висновку про відмову в задоволенні заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні, яке до того ж на даний час закінчено згідно постанови державного виконавця.
Керуючись ст. 264 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву Головного управління праці та соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської державної адміністрації про заміну сторони у виконавчому провадженні залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня наступного після її проголошення.
Суддя