ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
24 жовтня 2013 року № 813/7922/13-а
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Лунь Зоряна Іванівна, перевіривши матеріали позовної заяви Самбірської районної державної адміністрації Львівської області до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання неправомірними дій, визнання протиправною та скасування постанови.
встановив:
Самбірська районна державна адміністрація Львівської області звернулася до суду з позовом до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання неправомірними дій державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області щодо винесення постанови про стягнення з боржника виконавчого збору в розмірі 1360,0 грн. та про стягнення з боржника витрат на проведення виконавчих дій в сумі 45,08 грн. від 25.09.2013 року, визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області постанови про стягнення з боржника виконавчого збору в розмірі 1360,0 грн. та про стягнення з боржника витрат на проведення виконавчих дій в сумі 45,08 грн. від 25.09.2013 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частинами 1-2 ст.181 КАС України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду, зокрема, у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як убачається з матеріалів справи, оскаржувану постанову зі супровідним листом Головного управління юстиції у Львівській області від 26.09.2013 року вих..№09.1-45/436/В-9/16099 позивачем отримано 30.09.2013 року згідно з штампом вхідної кореспонденції Самбірської районної державної адміністрації Львівської області.
Відтак, позивач дізнався про порушення його прав,свобод чи інтересів у зв’язку із прийняттям відповідачем оскаржуваної постанови 30.09.2013 року.
Судом встановлено, що із позовною заявою позивач звернувся до суду 18.10.2013 року (згідно з поштовим штемпелем).
Таким чином суд встановив, що позивач пропустив, встановлений ст.181 КАС України строк звернення до суду.
Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Частиною 2 ст.100 КАС України передбачено, що позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Враховуючи те, що із встановленого судом вбачається відсутність поважних причин пропуску строку звернення до суду, доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду позивачем не подано, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 160, 165, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в :
Позовну заяву Самбірської районної державної адміністрації Львівської області до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання неправомірними дій, визнання протиправною та скасування постанови - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена в строк та в порядку, передбаченому ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя З.І.Лунь