Про це під час прес-конференції в УМВС України в Житомирській області повідомив керівник регіонального управління ДАІ Володимир Гриб. Також він розповів про заходи з наведення ладу на автодорогах області.
«Основним завданням Державтоінспекції було і залишається наведення правопорядку на автодорогах нашого регіону, профілактика аварійності та зниження тяжкості наслідків дорожньо-транспортних пригод», — говорить начальник УДАІ УМВС Житомирщини Володимир Гриб. — «Серед основних причин, які призводять до трагедій на дорогах, залишається керування водіями у стані алкогольного сп’яніння».
Лише в липні нетверезими керманичами на автодорогах області скоєно 34 дорожньо-транспортні пригоди, що призвели до загибелі учасника дорожнього руху та травмування ще дев’яти осіб. З початку року таких подій зареєстровано понад двох сотень, фактично кожна четверта з них — з потерпілими. За таких обставин загинуло 9 осіб, ще 75 отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості.
Аби вплинути на ситуацію, управлінням ДАІ Житомирщини вжито низку профілактичних заходів. Зокрема, в вихідні дні охоронці дорожнього порядку відпрацьовують вулично-дорожню мережу обласного центру, в тому числі найбільш імовірні місця появи нетверезих водіїв — паркові зони. До проведення таких заходів залучаються і керівники районних відділень ДАІ з усієї області. Лише за минулу суботу в Житомирі затримано восьмеро нетверезих керманичів. Крім того, задокументовано ще 35 порушень Правил дорожнього руху, серед яких сім фактів ігнорування вимог дорожніх знаків заборони у паркових зонах.
«У середньому щодоби інспектори дорожньо-патрульної служби на автошляхах області загалом виявляють до двох десятків нетверезих водіїв», — каже Володимир Гриб.
Окрім того, очільник ДАІ Житомирщини проінформував присутніх про результати проведення на території області операції «Автобус», що серед іншого передбачала низку заходів з попередження аварійності з вини та за участю пасажирського транспорту.
«Працівники ДАІ перевірили понад 300 суб’єктів господарювання, які надають послуги пасажирських перевезень, оглянуто понад п’ять тисяч автобусів, у тому числі майже 200 з яких використовуються для перевезення дітей. Кожен 12-й з автобусів виявився з технічними несправностями, серед яких заблоковані аварійні виходи, непрацюючі зовнішні світлові прилади, несправності рульового управління та невідповідність шин і коліс. Окрім того, зафіксовано майже дві тисячі порушень водіями автобусів правил дорожнього руху та безпеки. Найбільше з них — відхилення від маршруту руху, перевезення надмірної кількості пасажирів і перевищення швидкості. Також виявлено чотири водія автобусів, які перебували у нетверезому стані», — повідомив Володимир Іванович.
Ще однією проблемою на сьогодні є викрадення транспортних засобів. Цього року на території області скоєно 74 незаконних заволодіння автівками, у 43-х випадках міліція повернула викрадений транспорт власникам. Як правило, під загрозою опиняються автомобілі, які не обладнані протиугінними системами.
«Суттєвим фактором, що сприяє злочинцям, є і безпечність самих автовласників. Вже давно нагальною проблемою постало питання залишення транспортних засобів у дворах багатоповерхівок. По перше, це створює незручності їх мешканцям. По друге, досить часто унеможливлює проїзд аварійно-рятувальних служб та автомобілів швидкої медичної допомоги. По третє, це «на руку» злочинцям. Адже у зв'язку з відсутністю будь-якої охорони значно простіше викрасти транспортний засіб, або речі з його салону. Не рідкістю бувають і випадки, коли, залишаючи автомобіль, власник взагалі забуває його закрити та залишає в ньому реєстраційні документи», — коментує Володимир Гриб.
Відтак працівники ДАІ звертаються до власників автомобілів з наполегливим проханням вжити усіх можливих заходів, аби уберегти свій транспорт від злочинних посягань.
Володимир Іванович також повідомив, що наразі здійснюється направлення житомирських працівників ДАІ у зону проведення АТО для надання допомоги у наведенні правопорядку. У червні на території Донеччини несли службу десять працівників Державтоінспекції з Житомирщини, які після успішного завершення виконання завдань благополучно повернулися додому. А з 23 липня в зоні проведення антитерористичної операції перебуває ще 15 офіцерів ДАІ області, які упродовж місяця будуть нести службу на блокпостах спільно з військовими та Національною гвардією. Увесь особовий склад, відряджений на схід нашої держави, забезпечений засобами бронезахисту, зброєю, боєприпасами та продуктами харчування.
На завершення прес-конференції керівник обласного УДАІ звернувся до громадськості з проханням сповіщати про виявлені факти дорожніх правопорушень, у тому числі й працівниками міліції. Належне реагування на такі повідомлення буде негайним.