КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-2288/10 Головуючий у 1-й інстанції: Іванюти Т.Є. Суддя-доповідач: Мацедонська В.Е.
УХВАЛА
Іменем України
01 березня 2013 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мацедонської В.Е.,
суддів Грищенко Т.М., Лічевецького І.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження у м. Києві апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області на постанову Кагарлицького районного суду Київської області від 20 грудня 2010 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,-
встановив:
24 листопада 2010 року позивач звернувся до Кагарлицького районного суду Київської області з адміністративним позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області про визнання дій відповідача у відмові провести перерахунок та виплату пенсії неправомірними; зобов'язання відповідача починаючи з 22 травня 2010 року, провести перерахунок та виплати і встановити щомісячне підвищення до пенсії за проживання на забрудненій території відповідно до ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, в подальшому проводити перерахунок даної виплати у зв'язку зі зміною мінімальної заробітної плати.
Постановою Кагарлицького районного суду Київської області від 20 грудня 2010 року позовні вимоги позивача до Управління Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії - задоволено, а саме: визнано протиправною відмову відповідача провести перерахунок та виплатити позивачу щомісячне підвищення до пенсії за проживання на забрудненій території відповідно до ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі мінімальної заробітної плати; зобов'язано відповідача перерахувати та виплатити починаючи з 24 травня 2010 року щомісячне підвищення до пенсії за проживання на забрудненій території відповідно до ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на відповідний місяць.
Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, Управління Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін з таких підстав.
Згідно зі п. 1 ч. 1 ст. 198, ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач є потерпілим від Чорнобильської катастрофи, що підтверджується копією посвідчення (категорія 1), серія НОМЕР_1, виданим Київською облдержадміністрацією 30 березня 2004 року, отримує пенсію у відповідача та проживає у м. Кагарлик Київської області, яке за переліком населених пунктів Київської області віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю.
Відповідно до ч.1 ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, проводиться доплата, яка становить у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата.
Всупереч ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» позивачу доплата виплачувалась відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року № 530, від 26 липня 1996 року №836.
З огляду на те, що Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має вищу юридичну силу в порівняні з Постановами Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року № 530 та від 26 липня 1996 року №836 відповідач не правомірно виплачував доплату до пенсії в меншому розмірі ніж це передбачено ст. 39 зазначеного Закону.
На підставі вищенаведеного, приймаючи до уваги, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, висновки суду першої інстанції доводами апелянта не спростовані, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для зміни або скасування постанови суду.
Керуючись ст.ст.183-2, 195, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області - залишити без задоволення.
Постанову Кагарлицького районного суду Київської області від 20 грудня 2010 року - залишити без змін.
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя В.Е.Мацедонська
Судді Т.М. Грищенко
І.О.Лічевецький
Головуючий суддя Мацедонська В.Е.
Судді: Лічевецький І.О.
Грищенко Т.М.