ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 січня 2013 року
м. Полтава
Справа № 2а-1670/7498/12
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Чеснокова А.О., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м.Кременчуці до Приватного підприємства "Логіка" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
29 листопада 2012 року Управління Пенсійного фонду України в м.Кременчуці звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватне підприємство "Логіка" про стягнення заборгованості в розмірі 396 грн. 59 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідач є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та має заборгованість в сумі 396 грн. 59 коп., яка до теперішнього часу останнім не погашена, що стало підставою для звернення позивача до суду з вимогою про стягнення вказаної недоїмки.
Згідно статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України даний спір підлягає розгляду та вирішенню в порядку скороченого провадження.
Відповідно до статей 4, 5 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" відповідач є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску та розмір єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування передбачено статтями 7, 8, 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та розділом 4 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 року № 21-5 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 року № 994/18289.
Відповідно до частини 1 статті 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" базою для нарахування єдиного внеску є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, які не зменшені на суму відрахувань податків, інших обов'язкових платежів, що відповідно до закону сплачуються із зазначених сум, та на суми утримань, що здійснюються відповідно до закону або за договорами позики, придбання товарів та виплат чи на інші цілі за дорученням отримувача.
Єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.
Згідно із частиною 2 статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Відповідно до пункту 2 частини 11 статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Згідно вимог частини 10 статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Судом встановлено, що в порушення вимог Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" відповідач не сплатив суми єдиного внеску до Пенсійного фонду України за травень 2012 року, в зв'язку із чим виникла заборгованість зі сплаті єдиного внеску в розмірі 396 грн. 59 коп.
Частиною 12 статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" встановлено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Таким чином, стягненню підлягає заборгованість в сумі 396 грн. 59 коп.
Абзацом 7 частини 4 статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено право територіальних органів Пенсійного фонду звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки з платників єдиного внеску.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги УПФУ в м. Кременчуці суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7-11, 71, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці до Приватного підприємства "Логіка" про стягнення недоїмки - задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "Логіка" (ідентифікаційний код 24564210) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці (ідентифікаційний код 37895789) заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 396 (триста дев'яноста шість) грн. 59 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя А.О. Чеснокова